Switch to full style
Nabíječky, zdroje, přístroje
Odeslat odpověď

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 27.06.2014 20:30

Není to nic neobvyklého zejména když vybíjíš tak malým proudem.

Při vybíjení malým proudem tak rychle neklesá napětí na článku a nabíječka pak než se vypne na základě vyhodnocení napětí na článku vybije víc watů než kdybys vybíjel vysokým proudem. No a pak tam musí tu energii zase nějak docpat.

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 27.06.2014 20:56

Ano, je to relativne maly vybijeci proud, ale ja bezne vybijel baterky na 0,9V, proto jsem ted dal 1V. No, aktualne jsem na 1364mAh. Nastavim capacity cut-off na 1500mAh a nebudu to asi resit:) Ty baterky lezely dost dlouho ladem (moje blbost), takze kdo vi v jakem jsou stavu.

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 04.07.2014 9:46

Mám 1010b a docela mě poslední dobou štve jak fungují (či spíše nefungují) tlačítka. Kolikkrát mám otlačený prst, jak na to tlačím než se to konečně chytne.

Měnili jste už někdo ty mikrospínače na kvalitnější? V případě že ano, jaký konkrétní typ?

Volbu vyšplíchnout to kontoxem apod. asi nikdo nedoporučí, že?

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 04.07.2014 11:52

Ahoj - dle tohoto obrázku http://www.rctech.net/forum/attachments ... erfail.jpg¨ to vypadá na něco takovýho http://www.ges.cz/cz/b-6819-GES06500325.html (http://www.ges.cz/cz/elektronicke-souca ... AKMGD.html) - ale chtělo by to rozdělat a proměřit velikost a tak -Radek

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 04.07.2014 11:59

Dík.
Na ty z GESu jsem se už dříve díval, ale potřeboval bych vědět jestli to už někdo sám neměnil a pasují tam a popřípadě jestli neexistuje různá kvalita těch mikrospínačů. Nerad bych to tam vyměnil a pak zjistil, že to je stejné. Proto jsem to tehdy odložil až na někdy. Přece jen už blbě vidím a výměna těch 4 kousků by u mě byla tak na půl dne. :-(

Vzpomněl jsem si na to proto, že jsem se dnes podíval na video od Richarda viewtopic.php?p=1129817#p1129817 a u té nabíječky co používá to fungovalo spolehlivě.

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 04.07.2014 12:06

jio píše:... mám otlačený prst, jak na to tlačím ...

V nejbližší době budu toto řešit taky, mám 2 iCh106, nová je v pohodě a stará přesně jak píšeš...

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 04.07.2014 12:19

Dej pak vědět.

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

pát 04.07.2014 23:33

Jirko, tak dávám vědět :-)

Po demontáži jsem ještě odpájel kablíky k větráčku, aby se mi k tomu dobře přistupovalo a mohl jsem začít.
Protože jsem nevěřil že dokážu nožičky nahřát současně alespoň dvě aby to šlo vyjmout vcelku, začal jsem raději opatrnou destrukcí chorého spínače
iCh_oprava_1.jpg

Destruoval jsem natolik, abych nožičky osamostatnil a šly pak vypájet mnohem snáz
iCh_oprava_2.jpg

Pomocí odsávačky jsem odstranil pokud možno všechen cín (ano, je to ten ekologický máloolovnatý, práce je o to radostnější), poté jsem dírky protáhnul vrtákem 0,8mm. Pozor na šponky - vše jsem očistil starým kartáčkem na zuby za vydatného koukání plastočtecobrýlovou "lupou" o síle 4 dioptrie; krásně vše zvětší a drobné práce jsou pak i po padesátce radost :-D
iCh_oprava_3.jpg

Pak už jsem jen osadil a zapájel "jakýsi" spínač odkudsi z ebay, sice nemá tak dlouhý čamprdlík, ale to se pořeší
iCh_oprava_4.jpg

Původní čamprdlík tlačítka je opatřen důkladně přilepenou čepičkou, proto jsem se ani nepokusil ji nějak odpreparovat
iCh_oprava_5.jpg

Pouze jsem tyčku zakrátil tak, aby po přiložení na nový spínač byla čepička ve správné výšce. Následovalo hledání vhodné trubičky; nemohu za její barvu, pasuje ovšem naprosto dokonale i s mírným přesahem (na průměru). Zakrátil jsem ji tak, aby po nasazení starého tlačítka na nový spínač nebránila stisknutí a při tom aby slušně na krátkém tlačítku držela
iCh_oprava_6.jpg

Boční síly jsem neřešil - tlačítko podrží horní kryt nabíječky, proto jsem také nic nematlal žádným lepidlem a růžovoučké tlačítečko jen nasadil
iCh_oprava_7.jpg

Po zkoušce funkce ve vykuchaném stavu jsem nabku opět zkompletoval (ani jsem nezapomněl připájet kablíky větráčku :-D ) - vše funguje jako zamlada a až se z toho zákroku vzpamatuji, vyměním i selhávající tlačítko "left"
iCh_oprava_8.jpg

Jo, hledací fráze na ebay jsou "Mini Momentary Tactile Push Button Switch" :-)
Je to jeden a tentýž rozměr v asi desetitisících nabídkách... nebo se to dá koupit i tady, samozřejmě, ale když to objednám a za nějaký čas vyjmu z kaslíku, co bych se trmotácel do velkýho města, o brutálních poštovních poplatcích místních firem už ani nemluvě...

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

sob 05.07.2014 9:25

Jirko, díky za perfektní fotoseriál.

Jak vidím tak ten odhad práce na 1/2 dne si hezky s lupou užiju. A možná ještě déle. :-)

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

sob 05.07.2014 10:39

Pokud bys měl cestu kolem GME prodejny, tak si tam ten spínač vybereš, stojí pár korun. Mají tam s různě dlouhými "čudlíky".

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

sob 05.07.2014 10:57

Jinak, kolegove, pokud takove veci (jako jsou ty spinace apod) chcete, tak GME, GES mam pri ruce. vzhledem k halirovym polozkam to koupim a poslu. "Zaslouzilym" kolegum zdarma, resit 30,- nejakyma prevodma apod nebudu. Staci napsat SZ nebo do vlakna klubu apod...

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

stř 16.07.2014 12:10

jyrry úte 28. led, 2014 0:06 píše:... chystám se letos dvěma i106B+ nabíjet 2 šestičlánky ...

Tak nabíjím už nějakou dobu a nectnosti se neprojevují...
Pro info - i106B+ umí do 6s dodávat nejméně 210W ještě při 11.9V z Pb aku, to jsem ani nečekal...

Re: iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger

čtv 30.04.2015 13:58

takový dotaz ... neví někdo, zda se dá u ichargera (v mém případě 206 ... ale to by mělo být se 106 stejné) kalibrovat měření iR? mám dvě nabíječky a u jedné mi prokazatelně minimálně jeden článek 3 a 4 kecají pokud jde o iR ... prokazatelně dobré sady, které na jiných iChargerech včetně mého druhého a jiných ukazují celkem vyrovnané iR mi u téhle na článku 3 a 4 ukazují vždy nějakou odchylku směrem dolů ... např: 8, 8, 3, 2 nebo 3,3,0,0 apod.

našel jsem návody na kalibraci měření V, ale iR nevím. nenapadá někoho něco ... trochu mě to občas rozčiluje, byť to není zásadní potíž.

Nabíjení aaa nimh pomocí icharger

ned 24.05.2015 9:26

Čauky, chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte jak se nabíjí aaa nebo aa baterie nimh na icharger 106b plus

Děkuji všem za odpovědi

Re: Nabíjení aaa nimh pomocí icharger

ned 24.05.2015 9:40

moc bych ocenil rychlou odpověď
spěchám totiž :(
Moc dík :(
Odeslat odpověď