Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 889 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj, chtěl bych se zeptat lidí iChargeru 106B/206B/Reaktora znalých.
Když studuju manuál, tak nemohu přijít na jednu věc. Vidím, že má tato nabíječka 10 pamětí, ale nemohu nikde přijít na to, zda pod každou pamětí mohu nastavit veškeré parametry nabíječe jen pro tu danou paměť. Myslím tím třeba, že pod paměť 1 nastavím komplet nastavení nabíjení, vybíjení a všech nabíjecích programů pro jeden typ akumulátoru + celkové nastavení nabíječe, aby pro každou konkrétní paměť měl nabíječ třeba konkrétní safety timer, capacity cut off, nebo jiné zvukové ukončení (třena NiMh nepípat vůbec, kdyby se nabily v noci, ale třeba Li-Pol pod jinou pamětí aby pípaly vždycky atd).

Bohužel mi odešel Hyperion 0615i DUO3, který měl velmi jednoduchý a přehledný software, který navíc uměl nastavit pro každou paměť zvlášť veškeré nastavení nabíječky, na co jsem si dost zvykl a vypadá to že iCharger toto asi neumí a navíc mi ten iCharger software oproti tomu Hyperionu přijde takovej zmatenej :( ale to je asi o zvyku...

děkuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 20:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Napíšu svou zkušenost. Zrovna využití paměti je zde nesmyslné. Než najedu do menu paměti, tak mám rychleji napípané co potřebuji. Střídám 4 typy Lipol s různým počtem článků a kapacitou. Plus k tomu občas i NiCd a NiMh.
Paměť má podle mne smysl, když je nějak rychle dostupná, ale tady bych řekl, že je to jen úlitba požadavku, aby byl nějak splněn.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 20:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Hmm já jsem si tak nějak dle manuálu představoval že to tak nějak u toho iChargeru bude...

V tomhle je právě ten Hyperion super. Hlavní menu je tam rovnou výběr paměti, kde pod každou pamětí se dá nastavit cokoliv od nabíjení, vybíjení, pípání a různé nastavení nabíječky a vše je tam poté vázané jen k té dané paměti a to je prostě super.
To je škoda, že jiní výrobci na tohle ještě nepřišli a Hyperion nějak nefunguje a dál výrobky nevyvíjí, šel bych zase do jejich nabíječky...

Ale ono ve třídě okolo 250-300W asi nic jinýho rozumnějšího než iCharger nebo Reaktor asi neseženu co tak různě pokukuju...

Děkuju


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 21:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Na AccuCel jsem paměti používal a to jich tam je jen 5. Ale na Reaktoru už vůbec. On má totiž navíc automatickou detekci počtu článků takže je to naklikaný fakt hned


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2015 22:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ejhle - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=78381 ....... 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Ale to není ICharger. Reaktor má vlastní vlákno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 7:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
jyrry píše:

Ten mi včera dorazil pro známého.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 10:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mhabr píše:
... Reaktor má vlastní vlákno.
pravdu díš... viewtopic.php?f=40&t=63330
Ale jistá :-) souvislost tu je :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Citace:
ejhle - http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh ... duct=78381 ....... 8)


Díky Jyrry za odkaz, právě to mám přesně v merku, proto se tu doptávám :wink:

Mám ještě dotaz k těmto nabíječkám. Když si provedu nastavení veškerých nabíjecích, vybíjecích, cyklovacích a dalších programů pro různé typy baterií (Li-Pol, Nimh, Pb atd.) a odpojím nabíječku od zdroje, tak to mé nastavení zůstane pro všechny programy zachované a nebo po opětovném zapojení ke zdroji se vše vrátí do základního nastavení a musí se vše nastavovat znovu?

A ještě jeden dotaz, umí to ukázat stav nabití akumulátorů v %? dle manuálu mi přijde že toto neumí, tak si to jen chci ověřit.

Děkuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 20:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
miglosch píše:

Mám ještě dotaz k těmto nabíječkám. Když si provedu nastavení veškerých nabíjecích, vybíjecích, cyklovacích a dalších programů pro různé typy baterií (Li-Pol, Nimh, Pb atd.) a odpojím nabíječku od zdroje, tak to mé nastavení zůstane pro všechny programy zachované a nebo po opětovném zapojení ke zdroji se vše vrátí do základního nastavení a musí se vše nastavovat znovu?


Reaktor si vše pamatuje.

miglosch píše:
A ještě jeden dotaz, umí to ukázat stav nabití akumulátorů v %? dle manuálu mi přijde že toto neumí, tak si to jen chci ověřit.


U Reaktoru se nenastavuje kapacita baterky (nebo o tom nevím protože to nepotřebuju) takže ne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2015 20:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
miglosch píše:
... umí to ukázat stav nabití akumulátorů v %? ...

To je podle mně černá magie, ty procenta :-)
Stav nabití (vlastně vybití letem) posuzuji podle toho kolik se do nich vešlo po letu. V jaké fázi nabíjení je - to je zase vidět z napětí a po pár nabitích to odhaduji taky z času. Jinak je mám buď vybité (těsně po letu) nebo nabité (trvale).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 0:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Citace:
To je podle mně černá magie, ty procenta :-)
Stav nabití (vlastně vybití letem) posuzuji podle toho kolik se do nich vešlo po letu. V jaké fázi nabíjení je - to je zase vidět z napětí a po pár nabitích to odhaduji taky z času. Jinak je mám buď vybité (těsně po letu) nebo nabité (trvale).


Měl jsem za posledních 8 let dvě nabíječky Hyperion (jednu jsem prodal a druhá mi teď po 6ti letech zakouřila) a musím říci, že tohle měl Hyperion parádně zmáknutý a na zobrazování procent se velmi rychle zvyklo. Je jasný že kdo nevyzkoušel, tak mu to nechybí :wink: ale kdo ví jak funguje software jinde tak může porovnávat. Musím napsat že čím více se v tom hrabu, tak u iChargeru/Reaktoru mi přijde ten software třeba proti Hyperionu jako nedotažený, ale samozřejmě netvrdím že to jako celek nemůže fungovat dobře a vcelku v to i doufám, protože prostě na trhu vcelku není jiná volba ve třídě 250W nabíječek a tím pádem asi u Reaktoru asi taky pravděpodobně skončím :lol: jen mi u této nabíječky budou nějaké věci prostě chybět...
Ještě jednou díky kluci za informace


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2015 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Kluci mám přeci ještě jeden dotaz k software iChargeru/Reaktoru.

Balancujou tyto nabíječky u Li-Pol skladovacícho programu (Storage) a nebo ne?

V tabulce programů je napsáno že ne, ale u popisu Storage programu je napsáno, že program v tomto režimu nabíjí/vybíjí Li-Pol na 3,85V na článek. Ukončí to tedy nabíjení/vybíjení jen když všechny články jsou vybalancované na totožných 3,85V a nebo to ukončí i když je napětí článků rozdílné v případě že součet celého akumulátoru sedí? Například že namísto 2x 3,85V (7,7V) to ukončí program v případě napětí článků třeba pro příklad 4 a 3,7V (dohromady také 7,7V u dvojčlánku).

Nelítám každý den a skladovací nabíjení/vybíjení používám vcelku neustále a pokud by to nebalancovalo při tomto skladovacím režimu tak by takovej program by vcelku na nic, když bych uskladňoval případně rozhozený sady akumulátorů...

Zajímalo by mne jak je to v praxi a ne v manuálu, kterej si trochu odporuje a přímo o balancování v tomto režimu tam není žádná zmínka mimo té tabulky...

Děkuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 14:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2005
Příspěvky: 171
Bydliště: Bratislava D.N.V.
miglosch píše:
Kluci mám přeci ještě jeden dotaz k software iChargeru/Reaktoru.

Balancujou tyto nabíječky u Li-Pol skladovacícho programu (Storage) a nebo ne?

V tabulce programů je napsáno že ne, ale u popisu Storage programu je napsáno, že program v tomto režimu nabíjí/vybíjí Li-Pol na 3,85V na článek. Ukončí to tedy nabíjení/vybíjení jen když všechny články jsou vybalancované na totožných 3,85V a nebo to ukončí i když je napětí článků rozdílné v případě že součet celého akumulátoru sedí? Například že namísto 2x 3,85V (7,7V) to ukončí program v případě napětí článků třeba pro příklad 4 a 3,7V (dohromady také 7,7V u dvojčlánku).

Nelítám každý den a skladovací nabíjení/vybíjení používám vcelku neustále a pokud by to nebalancovalo při tomto skladovacím režimu tak by takovej program by vcelku na nic, když bych uskladňoval případně rozhozený sady akumulátorů...

Zajímalo by mne jak je to v praxi a ne v manuálu, kterej si trochu odporuje a přímo o balancování v tomto režimu tam není žádná zmínka mimo té tabulky...

Děkuji




Ja si myslím, že pri storage nebalancuje, ale nabíja rovnako, ako v režime CHARGE so zapojeným balančným konektorom. Neviem, či mám všetky sady (15 rôznych 3-6S) tak dobré, ale mne 2x ICharger 106 a 1x Reaktor 20A ukončuje pri 3,85V/čl.
Storage taktiež používam vždy po uskladnení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já bych to balancování nepřeceňoval. Na co je dobré skladovat baterku s články vyrovnanými na setinu voltu? :o Stejně je po storage (což dávám tak max. 2 x do roka) budu nabíjet s balancováním. Když létám, tak balancuji tak jednou za deset nabíjení a baterky tím evidentně nijak netrpí.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 889 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz