Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 103  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Chcel si radu a názor, dostal si. To, že je ti k ničomu je tvoj problém. Verím, že iným, ktorí budú v podobnej situácii to pomôže s výberom a s uvedením do reálneho nabíjania LiPol.
Snáď si nemyslíš, že výrobcovia LiPol by úmyselne doporučovali prebíjanie na 4,2V keďže u LiPol je tam určité riziko zahorenia plameňom. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Na těch zahraničních webech ti nedokážou poradit?
Nezlob se na mě, ale lion program nechceš použít, protože se ti to nechce zkoušet, zkušenostem místních modelářů nevěříš asi ze zásady, tak proč sem vůbec chodíš pro rady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Na tých zahraničných fórach by ho poslali do r... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2019
Příspěvky: 10
Pokusím se odpovědět všem.
Automet: A jak jsi mi poradil s výběrem nabíječky? Ano, ta baterie je stavěná na 4,2V, ale tím že jí budu nabíjet jen na 4,1V, tak výrazně, až dvojnásobně, prodloužím životnost baterie. Podklady jsem poslal, seš snad chytřejší a nebo o nabíjení víš víc než autoři na uvedeném odkazu? Podle toho jak se tady prezentuješ, to tak nevypadá. Jen se směješ, ale asi jen svým nevědomostem.
Solin Namez: Já jsem napsal jako první sem, protože jsem doufal, že ty nabíječky tady někdo má a že mi poradí která je v čem lepší. Li-ion program na Li-pol použít nechci a né proto že se mim to nechce zkoušet z lenosti, ale proto, že se obávám jaký to bude mít vliv na baterii. Zkušenostem místních modelářů kteří nemají argumenty a jen se vysmívají podloženým názorům? To jsou max zkušení kecálkové na fóru, nic víc zatím nepředvedli. Ale ano, máš pravdu, byla chyba sem chodit.
Automet myslíš? No budu to asi muset vyzkoušet a snad budou mít alespoň základní přehled a informace, né jako ty.
Mějte se, nechci se tady dohadovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
1. poradil som ti konkrétnu nabíjačku a popísal funkcie, ktoré chceš
2. napísal som ti spôsob limitácie koncového napätia na 4,1V
3. napísal som ti, že ak budeš kupovať niečo silné, potrebuješ iný, drahý zdroj a tým drahý som nemyslel smiešnych 500 korún, za čo kúpiš akurát tak dosku, aby si neničil vstavané konektory v nabíjači.
4. napísal som ti názor na tú 800W paródiu, dokonca som ju googlil, nakoľko ty si napísal iba typ.
5. napísal som ti vybíjací výkon tej paródie, čo je veľmi podstatný parameter, keďže baterky sa iba nenabíjajú, ale aj vybíjajú /začne pršať, zabudneš spojku krídla, potrebuješ dovybiť do storage na uskladnenie a pod.../
Zrejme asi stále málo....
Jediný, kto tu nemá páru o batériách si Ty.
6. Článok bol napísaný v roku 2010, síce bol updatovaný, ale "gro" bolo napísané v 2010. Dnes je rok 2019. U LiIon, LiPol tých 9 rokov je ako u áut 30 rokov.
Takže si sa vlastne pýtal, či je dobré na Škode 110 chodiť do kopca na trojke, alebo na dvojke...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2019
Příspěvky: 10
automet píše:
1. poradil som ti konkrétnu nabíjačku a popísal funkcie, ktoré chceš
2. napísal som ti spôsob limitácie koncového napätia na 4,1V
3. napísal som ti, že ak budeš kupovať niečo silné, potrebuješ iný, drahý zdroj a tým drahý som nemyslel smiešnych 500 korún, za čo kúpiš akurát tak dosku, aby si neničil vstavané konektory v nabíjači.
4. napísal som ti názor na tú 800W paródiu, dokonca som ju googlil, nakoľko ty si napísal iba typ.
5. napísal som ti vybíjací výkon tej paródie, čo je veľmi podstatný parameter, keďže baterky sa iba nenabíjajú, ale aj vybíjajú /začne pršať, zabudneš spojku krídla, potrebuješ dovybiť do storage na uskladnenie a pod.../
Zrejme asi stále málo....
Jediný, kto tu nemá páru o batériách si Ty.


Automet v tomhle se ti omlouvám, ten tvůj příspěvek o té nabíječce jsem tam neviděl. Po tím příspěvkem jsem hned viděl příspěvek uživatele Solim Namez. ok díky za doporučení, ale to bych si moc nepomohl, je to skoro to samé.. nabíjení Li-pol na program Li-ion se prostě bojím, někdo píše že je to ok a někdo že to ok není.. tím balancováním taky nevím.. řešil jsem to s klukem co má obchod a servis RC modelů a říkal že se baterie může pokazit i jediným nabíjením bez balancování.. modely prodával ještě jeho táta, mají obchod snad 20 let.. ok tomu o tom používání rozumím, to je mi jasné, já jedu max do 3,75 V. O tom zdroji jsem netušil.. Jinak EQ 3,5 má vybíjecí výkon 8W a bylo to dostačující, většinou jsem vybíjel max do storage, tak jsem to nechal 1-2 hodiny zapnuté, nepoužívám to často..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 9:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Je rozdiel "balancovanie" a "balancovanie". Také Cellpro balancuje úplne ináč /pár minút/ ako tie lacné 50W nabíjače, ktoré budú starší trojčlánok balancovať aj hodinu /vlastná skúsenosť/.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 11:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jak tu čtu některé příspěvky tak myslím že do dneška jsem LiIon i LiPol nabíjel úplně špatně a úplně blbými nabíječi 8O
Ještě že to těm mým baterkám nedošlo a fungují.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
tfbilly píše:
nabíjení Li-pol na program Li-ion se prostě bojím, někdo píše že je to ok a někdo že to ok není..


Znovu: Nejhorší smrt je z vyděšení.

Algoritmus CC-CV je pro všecny LIXX stejný, jen to koncové napětí je jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 11:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2019
Příspěvky: 10
zdzd píše:

Znovu: Nejhorší smrt je z vyděšení.

Algoritmus CC-CV je pro všecny LIXX stejný, jen to koncové napětí je jiné.


ok díky za info.. jak jsem psal, taky jsem četl, že by měla být charakteristika stejná, ale včera jsem se na to ptal v prodejně kde jsem chtěl koupit novou nabíječku a pán mi říkal, že ta charakteristika je stejná, ale že by to asi taky nezkoušel:-D měl jsem prostě strach to zkoušet na baterce za 1800 kterou jsem použil tak 10x. Stejně pořídím novou nabíječku, tak to už asi nechám na tu novou a zkoušet to raději nebudu, ale díky za potvrzení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 11:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Tá baterka za 1800 je aká? A do čoho si ju tých 10 x použil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 12:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2019
Příspěvky: 10
automet píše:
Tá baterka za 1800 je aká? A do čoho si ju tých 10 x použil?


Dynamite Reaction 11.1 V
https://www.peckamodel.cz/dyn9007ec-lipol-reaction-car-11-1v-5000mah-30c-hc-ec3?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=Produkty

A používal jsem jí ve Vaterra Ford Fiesta
https://www.mojerc.cz/rc-auto-vaterra-ford-fiesta-rallycross-1-10-4wd-rtr-avc_p108276

A teď chci koupit Traction Hobby 1/8 ale čekám až vyjde za měsíc Founder 2

http://tractionhobbyeurope.com/fr/cragsman/192-traction-hobby-cragsman.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Konfigurace článků 3S1P a napětí 7,4 V. Dnes už se fakt nedá věřit nikomu. 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 12:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Solim Namez píše:
Konfigurace článků 3S1P a napětí 7,4 V. Dnes už se fakt nedá věřit nikomu. 8O

To bude chyba, na batérii je 11,1V nominál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 12:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2019
Příspěvky: 10
automet píše:
To bude chyba, na batérii je 11,1V nominál.


jj je tam špatný popis, dal jsem první odkaz co jsem našel, ale sedí dle fotky baterie 11,1V.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 103  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz