Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19.01.2019 20:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
juraj.jurej píše:
Ja mám X180 kupoval na SR (dodávateľ asi tiež Horéjši) A pri prvom zapnutí som tiež žiadnu kalibráciu nemusel robiť a nemyslím si, že nebola nová. Keď si všimneš obr. aj mne ten prúd kolíše, ale nie až tak a myslím že to je v poriadku. Ako sa zvyšuje napätie pri nabíjaní tak ten prúd trochu kolíše. Ale 0,5A je už asi moc.


Dá se na X180 (případně X100) někde na displeji dohledat vnitřní odpor u jednotlivých článků, tak jako to má třeba HTRC HT100 nebo u HTRC HT208?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
leon_cz píše:

Dá se na X180 (případně X100) někde na displeji dohledat vnitřní odpor u jednotlivých článků, tak jako to má třeba HTRC HT100 nebo u HTRC HT208?


Nie nedá. Tieto nabíjače nemerajú vnútorny odpor aku. čo je iba na ích škodu. Inak spokjnosť.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.02.2019 17:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Jak jsou na tom nabíječky s dotekovými displeji (HT100, HT208 apod.), co se týče přesnosti měření vnitřního odporu? Dá se tomuto údaji naměřenému na nabíječkách této cenové kategorie věřit? Alespoň přibližně?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 15:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Předpokládám, že možnost upgrade firmware ImaxRC nabíječek už neexistuje, když přestaly fungovat stránky http://imaxrc.com/, je to tak? :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 16:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@leon_cz Po krátkém použití google se mi odsud některé FW upgrade (jako *.rar) stáhly (skyrc(dot)com).
Rozbal a projdi si "NEWS"
https://www.skyrc.com/
https://www.skyrc.com/Charger/Multi-Channel
https://www.skyrc.com/blogger/194


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.03.2019 16:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Už sosám, díky 8)

EDIT: Tak se mi stáhl pouze software pro připojení nabíječek ImaxRC k PC a nějaká podpora pro Win7, ale samotný firmware k ImaxRC HTRC X100 ani k HT100 tam nebyl, jsou tam uvedeny pouze novější modely...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 5:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Jde u IMAXRC X100 nějak změnit rozsah stupnice pro zobrazování grafu kapacity akumulátoru? Zobrazuje se mi jen do 3600mAh, takže při nabíjení mých 6000mAh akumulátorů je ten graf kapacity pro druhou polovinu nabíjení mimo displej, tedy k ničemu. Je to sice blbinka, ale když už jsem si tuto funkcionalitu zaplatil...

Edit: Teď se mi dostala do ruky nabíječka G.T.Power TD610 PRO a tam se stupnice grafu pro kapacitu "přecejchuje", když graf dosáhne až na kraj obrazovky, tak jak bych si to přál u IMAXRC X100... A pak že to nejde... :?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 6:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Tak tam někde budeš asi mít nějakou zradu. Já mám IMAXE 100 a ten graf se mi sám " roztahuje anebo zmenšuje " podle toho kolik toho tam natlačí.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 6:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Tak to je zajímavé. Možná by to vyřešil upgrade firmware, ale SkyRC bohužel pro X100 už nový firmware nenabízí :(
Jak starý je Tvůj model, kdy jsi ho kupoval a kde? Máš v něm ještě originální firmware?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.04.2019 12:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Toho Imaxe ani nevím ,jak ho mám dlouho ,ale min 5 let určitě, na HK účtu už ho ani nemám v historii objednávek . Nic jsem s ním nedělal,jenom jednou jsem ověřoval podle jejich stránek jestli je to origo . Jinak tu nabíječku jenom používám na všechno i na auto aku.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.05.2019 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
caven píše:
Mám z HK tu 350 verzi a leží v polici. Protože pokud jí napájíš z dobře filtrovaného zdroje tak nabíjí suprově, ale nedej bože pokud jí připojíš na obyč spínaný zdroj např. ze serveru. Ona nedokáže ukončit nabíjení. Čili nabíjí na 4,2V pak 4,21V pak 4,22V a poté 4,23V že by někdy začala stahovat nabíjecí proud a přešla to CV režimu to jí nenapadne. Dál jsem nevydržel tu baterku týrat a ukončil jsem to ručně. Když jsem jí připojil na laboratorní zdroj tak tu baterku donabila v pořádku.

Taková to moje zkušenost s X350


Tak jsem udělal přesně stejnou zkušenost. Mám teď v ruce novou X350 z RCKingu, napájím ji ze spínaného zdroje 12V/30A z Ebay a X350 nejen že neukončí nabíjení (resp. spadne s chybovou hláškou na 4,3V), ale neukončí ani vybíjení, jelo to na 2,8V a pak už jsem to utnul ručně, neměl jsem na to nervy. Stejný výsledek jsem měl i se stabilizovaným zdrojem 14,8V/25A od mé CB radiostanice. Objednal jsem ještě stabilizovaný zdroj RAYTRONIC P25 15V/25A (3EC1125), tak uvidím, jestli se to zlepší. Předpokládám, že když je to zdroj prodávaný přímo k modelářským nabíječkám, tak že by s ním už neměly být žádné problémy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 1:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Mám X180 a nikdy sa mi nič takého nestalo. Nabíja a balancuje presne. Používam zdroj Graupner 15V/15A. Imax má režim ako každa z tejto rady "Balance only" a to je super. Síce to trvá dlhšie, ale vybalancuje aj viac rozhodenú bat. Stalo sa mi, že som podbil aku. Nieako som ju rozchodil na inej nabíjačke na režime NiCd, ale po nabití stále vypla skôr, ako sa stihli dobiť druhé články. (bola moc rozhodená 0,4V) Imax to vybalancoval a následne nabil presne na jednu stotinu V. Ja mám originál iMAX (overené) a kupovaný doma. (dodávatel bol Astra) HK predáva 50% tovaru ktorí neprejde u výrobcu výstupnou kontrolou.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 4:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Já kupoval tu X350 z českého RC Kingu, ne z HK.
http://www.rcking.eu/cs/nabijece/87404-imaxrc-x350.html
Psal jsem jim už dotaz, tak uvidím, co odpoví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 6:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Napájení nabíječek (spínané zdroje proudu) z (různých) spínaných zdrojů má své "MOUCHY" = ne vždy fungují
1) Řešení na slepo (pro menší výkony) je použít jako zdroj "ŽELEZNOU" klasiku s dobrou filtrací 50 Hz.
Případně k usměrňovacím prvkům zkusit paralelně svitkové nebo keramické kondenzátory 4k7 až 47 k.
2) Zkusit jiný spínaný zdroj (/ kontrola elytů vyschlé nebo nevhodně vysoké ESR. Použít kombinaci kondenzátorů)
3) Na zvlnění (případně rušivé špice) výstupního napětí použít osciloskop a zkusmo je potlačit.
S kontrolou zda (a které) souvisí se špatnou funkcí nabíječky.
- Má zkušenost: Prodejci tvrdí, že jim a řadě dalších to funguje. Výrobci na dotazy nereagují = zarytě mlčí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.05.2019 7:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Každopádně je to nepříjemný pocit, když člověk předem neví, kolik mu do LiPol článku vlastně natlačí, nebo jestli mu při vybíjení nabíječka nesosne akumulátor až na nulu, když si od ní někam odskočí a nemůže ji hlídat, to jsem ještě u žádné jiné nabíječky nepoznal a to jsem už měl před tím dotykové čtyři :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz