Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2018 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
automet píše:
Raz mi to robila ta nabijacia doska, tak som ju odpojil a znova riadne pripojil a to iste s bal. konektorom. Zrejme zoxidovany kontakt v konektore, v horsom pripade odpojeny kontakt v baterke.

Díky za zkušenost. Než do toho vlezu podotýkám že nabíječka nikdy neopustila byt, baterie jsem zkoušel dokonce 3 funglovky!!! Zkoušeno na 2 i 3 článcích.
I baterie pár let staré s některými jede bez problémů a u některých to dělá to co jsem popsal .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2018 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Nic netreba rozoberat, iba rozpojit a znova zapojit. Ja pouzivam dosticku zapojenu do 6s, tak som ju odpojil, zapojil a frcalo to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: stř 25.04.2018 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
automet píše:
Nic netreba rozoberat, iba rozpojit a znova zapojit. Ja pouzivam dosticku zapojenu do 6s, tak som ju odpojil, zapojil a frcalo to.

Tak jsem to zkusil dle tvé rady ( vyzkoušet jiný balanční port) a u všech to hlásí to stejné.
Pouze na 5s vstupu to funguje normálně, ale velmi špatně se do něj zapojuje.
Přesto si myslím že to neni správný stav a rád bych zjistil co s tím vlastně je.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 4:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
...
Pouze na 5s vstupu to funguje normálně, ale velmi špatně se do něj zapojuje.
Přesto si myslím že to neni správný stav a rád bych zjistil co s tím vlastně je.
Pokud to alespoň na jednom balančáku funguje, bude to nejspíš studený spoj někde na desce kde jsou ty balančáky připojené. Rozebrat, prohlídnout.

Jinak používat třeba 5s nebo 6s balanční vstup jde celkem snadno když si na balančním konektoru baterky odstraníš ten aretační výstupek u plusu - jen ten brání zasunutí. Ten u mínusu tě navede na správnou polohu (začíná se vždy u mínusu).
Příloha:
3S Balance Connector_02.jpg
3S Balance Connector_02.jpg
[ 140.9 KiB | Zobrazeno 5954 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Turnigy reaktor
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 5:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Aha, tak potom je to jasné. Bude to presne tak, ako píše jyrry.
Mal som za to, že to zapájaš do rovnakého konektoru a u niektorých bateriek to frčí, u niektorých nie.
Na svojej accucelke mi "odišla" jedna zástrčka na balančnom konektore nabíjačky. Preto som si zadovážil nejakú takúto dosku https://www.tatramodel.sk/astra-model/k ... ru-jst-xh/ , tú pichol do 6S a baterky pichám do nej, takže s konektorom v nabíjačke sa už nehýbe a tým pádom je menšia šanca aby mi odišiel aj ten.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: sob 04.05.2019 21:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-rea ... -plug.html
Je to sice nové, ale Reaktory celkem fungují, asi by to stálo za zkoušku.

Tak jsem si toho nového reaktora pořídil. A asi jsem si jím rovnou odporavil zbrusu novou baterii.
Nabíječka Turnigy Reaktor T240 má špatnou kalibraci měření napětí na jdnotlivých článcích.Výsledkem je, že články přebíjí o cca 0,05V (každý jinak).
Obsahuje sice možnost uživatelské kalibrace měření napětí. Ale asi chybou firmwaru, tohle nastavení nepřežije vypnutí a opětně zapnutí nabíječky.
Dočetl jsem se, že je to známý, dlouhodobý problém (nabíječka je přeznačená HTRC T240 DUO), který výrobce zřejmě vůbec neřeší. Aktualizace firmwaru je pouze marketingový slogan v produktovém letáku. Žádné firmwary k dispozici nejsou.
Škoda, jinak by byla super.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 2:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Grugh píše:
Tak jsem si toho nového reaktora pořídil. A asi jsem si jím rovnou odporavil zbrusu novou baterii.
Nabíječka Turnigy Reaktor T240 má špatnou kalibraci měření napětí na jdnotlivých článcích.Výsledkem je, že články přebíjí o cca 0,05V (každý jinak).
Obsahuje sice možnost uživatelské kalibrace měření napětí. Ale asi chybou firmwaru, tohle nastavení nepřežije vypnutí a opětně zapnutí nabíječky.
Dočetl jsem se, že je to známý, dlouhodobý problém (nabíječka je přeznačená HTRC T240 DUO), který výrobce zřejmě vůbec neřeší. Aktualizace firmwaru je pouze marketingový slogan v produktovém letáku. Žádné firmwary k dispozici nejsou.
Škoda, jinak by byla super.


Je to známa chyba, že si nepamätá kalibráciu. Já som tiež po nej pozeral. Ale 0,05V (4,25V) ti baterku neodpáli, to sa nemusíš báť, aj keď jej to neprospieva.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 6:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
I na originálních iChargerech mám nastavené koncové napětí článků na 4,18V a setinky neřeším. Nezaznamenal jsem na baterkách nějaký problém.
Ty rozdíly ukazuje nabíječ nebo je to ověřené externím měřákem, článek po článku?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: ned 05.05.2019 20:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Nabíječka se samozřejmě tváří, že vše nabije přesně na 4.20V, ale kontrola referenčním voltmetrem ukazuje vyšší hodnoty.
Bohužel jedna ze dvou baterií, co jsem na tom nabíjel měla asi třetí den po nabíjení na skladovací napětí rozhozené články asi o 0,12V. A při nabíjení se nakonec rozlezly až o téměř 0,3V a trvalo mnoho hodin, než se to (na několikrát) dobalancovalo. Na vině může být i samotná baterie (Zippy 4S 1800mAh 40C). Ale už nevím, čemu věřit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2019 20:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Tak mám další, poměrně závažný, poznatek k nabíječce Turnigy Rektor T240 (možná by to chtělo vlastní vlákno).
Zjistil jsem důvod proč po vybití na skladovací napětí byla baterie po pár dnech zcela rozbalancována.
Stačí prostě dát jakékoliv vybíjení (storage nebo normální) a i po dokončení nechat baterii připojenou. Display, pokud jste měli zobrazený monitor článků během vybíjení, ukazuje krásně srovnané články a nabíječka občas roztočí větráček aby se ochladila.
Když to takhle necháte několik hodin, ukončíte nabíjení a zkusíte kontrolně ještě jednou monitor napětí jednotlivých článků, tak vám možná vypadnou oči z ďůlků. 8O 8)
Nabíječka po dokončení vybíjení zjevně stále nějak pracuje, i když nemění zobrazovaná napětí jednotlivých článků. Ale jako by měla špatně nastavený balancer, nebo byl použit stav balanceru těsně před dokončením vybíjení. Ztráta více než 0,1V na některém z článků není vůbec problém.
Jsem docela zklamaný :cry:
Má někdo podobné zkušenosti s danou nabíječkou?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 5:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Grugh píše:
... po dokončení nechat baterii připojenou. ...

Proč by to měl někdo dělat? To je snad normální že po ukončení nějakého procesu baterku odpojím... :roll:
A to popisované není chyba nabíječky, to je úlet obsluhy, řekl bych.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 8:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jyrry píše:
Proč by to měl někdo dělat? To je snad normální že po ukončení nějakého procesu baterku odpojím... :roll:
A to popisované není chyba nabíječky, to je úlet obsluhy, řekl bych.

No já to třeba využívám na RAYTRONIC C60 pro dobalancování, když mi LiFe při nabíjení velkým proudem skončí rozbalancované. Nabíječka ale zůstane zapnutá a přepne se na udržovací nabíjení (Tri Current) proudem 50mA. Nabíječka vybalancuje všechny články a hlídá si i překročení mezního napětí/čl. Samozřejmě ale zobrazuje skutečný stav i na displeji, včetně jednotlivých článků. Je to ale volitelný režim, který se dá vypnout a udržovací proud je nastavitelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabíječ Equilibrium 3.5 50W
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 9:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
Proč by to měl někdo dělat? To je snad normální že po ukončení nějakého procesu baterku odpojím... :roll:
A to popisované není chyba nabíječky, to je úlet obsluhy, řekl bych.

S tím si dovolím nesouhlasit.
Zařízení by mělo být "blbuvzdorné", tj. odolné i vůči běžným chybám obsluhy.
1) Pokud baterii vybíjím na skladovací napětí, nemůžu spolehlivě odhadnout, jak dlouho to bude trvat.
2) Nabíječka je při vybíjení poměrně hlučná a zůstat s ní v jedné místnosti by bylo za trest.
3) Pokud nechci slyšet hlasitý větrák nabíječky, jak uslyším ukončení procesu vybíjení?
4) Na to abych kontroloval nabíječku každých 5 minut po dobu třeba 2-3 hodin asi nejsem dost zodpovědný.

Nebylo by snažší, kdyby nabíječka neobsahovala (bohužel další) chybu a nesnažila se okamžitě po dokončení vybíjení baterii zničit? :mrgreen:
(A navíc proces zničení umě zamaskovala starými infomacemi o napětí jednotlivých článků)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2019 13:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Neni treba kontrolovat kazdych 5 minut. Pises ze to je rozhozene az po nekolika hodinach... Zmlknou vetraky, nabijec zapipa.
A taky je dobre vedet ze nic kolem nehori :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.05.2019 10:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
Neni treba kontrolovat kazdych 5 minut. Pises ze to je rozhozene az po nekolika hodinach... Zmlknou vetraky, nabijec zapipa.
A taky je dobre vedet ze nic kolem nehori :mrgreen:

Větrák přejde z plného chodu na "občasný" při vybíjení asi už při dosažení nebo přibližení se cílovému napětí. Ale pak to ješte poměrně dlouho balancuje.
Po ukončení vybíjení je větrák stále v občasném režimu. Zapípání je opravdu velmi tiché, větrák je naopak jako tišší vysavač.
Lepší je učinit opatření, aby případný požár nenadělal větší škody a aby kromě baterie nemělo co hořet.
Jak jsem psal předtím, rozhodně by bylo lepší, kdyby nabíječka neobsahovala danou chybu a nepřenášela na (z principu nezodpovědného) uživatele další zodpovědnost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 304 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz