Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 1:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 301
Bydliště: Valašské Meziříčí
Jmenované konektory mají dva přechody. Mezi samicí a pružinkou a pak z pružiny na kolík samce. Stejnou nectnost mohou mít i nejčastěji používané konektory 3,5mm. Proto u menších motorů, kde jsou konektory 2mm používám raději vykuchané kontakty z XT30. Jsou spolehlivé, malé a snesou i zátěž přes 200W z trojčlánku. Podobně se dají použít i kontakty z XT60.

Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 10:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Proc v napajeni pohonu pouzivat konektory s pruznymi plisky se vsemi jejich nectnostmi?

Existuji normalni,dlouhodobe spolehlive konektory s celoplosnym dotykem kontaktu, primerenych rozmeru.

Co litam elektro F2B akrobaty ( cca od roku 2007) , nic jineho jsem na baterkach a propojeni regl/motor nepouzil a nikdy nezazil vyse diskutovane problemy. 8)

Příloha:
konektory_f2b pohon.jpg
konektory_f2b pohon.jpg
[ 124.17 KiB | Zobrazeno 1059 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hóši, hóši, najednou jste chytří, ale až potom co prozradím problém. :lol:
Guchare, já nesedím na netu od rána do večera, občas se musím zabývat prací. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Celeron píše:
... já nesedím na netu od rána do večera, občas se musím zabývat prací. :wink:

Smutne , aj ja to tak mam :( :( :(
:wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 11:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 405
Bydliště: Hradec Králové
běžně se dodávají tyto konektory s pružinkami s motorem, ze začátku problém není, ale dost často bohužel přijde
kde záleží na kvalitě připojení tak je nepoužívám
výše zmíněné goldy říznuté do kříže jsou mnohonásobně lepší, ale i ty je nutné časem napružit - pokud se často používají (rozuměj rozpojují) - zkušenosti z velkých odběrů u aut


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 14:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Celeron píše:
Hóši, hóši, najednou jste chytří, ale až potom co prozradím problém. :lol:
Guchare, já nesedím na netu od rána do večera, občas se musím zabývat prací. :wink:

A další. Hoši až vás těsně před 80 postihne značná celková imobilita budete rádi za částečně funkční hlavu a jede prst na klávesnici. Tož tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2022 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
A další. Hoši až vás těsně před 80 postihne značná celková imobilita budete rádi za částečně funkční hlavu a jede prst na klávesnici. Tož tak.

Já jen žes na mě tak spěchal. Tenhle týden jsem byl 3 x hákovat a po 12 hodinách jseš po příjezdu domů tak akorát na padnutí do pelechu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2022 12:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Mě jen furt vrtá hlavou, proč mezi motor a regl většina lidí cpe tvrdošíjně konektory. Proboha na co? To měníte na letišti za pochodu regly nebo motory, že tam potřebujete konektor? Stojí to zbytečný peníze a je to zdroj zbytečných problémů.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2022 14:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 405
Bydliště: Hradec Králové
jsem stejnýho názoru...i když už se mi to i jednou vyplatilo, když mi vypochodoval při nejvyšším tahu při stoupání u hotlinera motor ven (byl prozatím na zkušenou na konektorech), tak za sebou naštěstí nevytáhl zbytek :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2022 15:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Mě jen furt vrtá hlavou, proč mezi motor a regl většina lidí cpe tvrdošíjně konektory. Proboha na co? To měníte na letišti za pochodu regly nebo motory, že tam potřebujete konektor? Stojí to zbytečný peníze a je to zdroj zbytečných problémů.


Situace... letam soutez Svetoveho poharu F2B ( MS, ME) nekde na cizim letisti .Teploty pres 30 st C. A najednou se jeden z tech dvou verku ( motor, regl) rozhodne nefungovat,... pry mu je trochu teplo. :roll:

Pak staci odsroubovat spaleny motor ( nebo regl) rozpojit konektory a misto nej nasadit jiny (mam nachystany v provozni bedynce ) aniz bych resil pajeni v terenu . V techto situacich jde o cas.

Pokud bych mel motor natvrdo pripajeny k reglu, potreboval bych nekolik nahradnich dvojic a koncepce predni casti trupu by musela umoznovat bezproblemovou montaz jiz sparovane sady.


veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2022 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6886
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
JirkaA píše:
Mě jen furt vrtá hlavou, proč mezi motor a regl většina lidí cpe tvrdošíjně konektory. Proboha na co? To měníte na letišti za pochodu regly nebo motory, že tam potřebujete konektor? Stojí to zbytečný peníze a je to zdroj zbytečných problémů.

Přišel jsem do vlákna pozdě když už bylo vše vyřešeno, resp vyjasněno, ale hned první mě napadlo, že za to může nějaký špatný kontakt jednoho z fázových vodičů (spíš jsem tipoval nalomený vodič k vinutí motoru, protože to jsem už jednou zažil). Ale pak jsem četl dál, kde se vysvětlilo, že za to můžou ty GOLDy, tak hned jako druhé mě napadlo přesně to co píšeš. Nač tam dává konektory, proč to radši nesletuje natvrdo? :P
veka1 píše:
Situace... letam soutez Svetoveho poharu F2B ( MS, ME) nekde na cizim letisti .Teploty pres 30 st C. A najednou se jeden z tech dvou verku ( motor, regl) rozhodne nefungovat,... pry mu je trochu teplo. :roll:

Ano, souhlasím, je to v Tvém případě užitečné, ale pro rekreačního letce to nemá význam. Když se mu tam něco podělá, tak prostě v ten den se zbalí a opraví si to v klidu doma. :wink:
Jelikož já nesoutěžím, tak se přikláním spíš k tomu pájení. Pravdou však je, že na svých bublinoletech tam mám taky konektory. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: pon 21.11.2022 16:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
veka1 píše:
Situace... letam soutez Svetoveho poharu ( MS, ME)
V takovém případě beru jednoznačně celé jiné letadlo.
Večer, když mám klid, tak vyměním celý pohon, který mám připravený.

Osobně bych neměl na vrcholných závodech odvahu vyměnit jen jednu komponentu, když mám podezření, že něco "shořelo". A to létáme na 16 startů a 3krát škrtáme.

Ještě si u každého pohonu poznamenávám otáčky, napětí a proud naprázdno. Hodí se to, když se něco začne dít.

Za mě tedy pájení a to přímo do regulátoru.


Myslím, že hlavním důvodem použití konektorů je to, že je prodejci motorů a regulátorů přikládají. Taky se tak snadněji po zapojení mění smysl otáčení. Než to přepípat v regulátoru...

A samozřejmě, že tam kde rozpojuji, tak mám MPJETy.


Přílohy:
DSC_5662_2.jpg
DSC_5662_2.jpg
[ 62.28 KiB | Zobrazeno 726 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2022 15:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Tohle mám stejně jako tomasc - i pro soutěže prostě pájet (navíc s úpravou délky kabelů podle potřeby). Na soutěži ve spěchu druhé letadlo, jakmile je trocha času, tak není problém přepájet (už jsme dělali víckrát, neteoretizuji).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2022 19:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
tomashr píše:
Tohle mám stejně jako tomasc - i pro soutěže prostě pájet (navíc s úpravou délky kabelů podle potřeby). Na soutěži ve spěchu druhé letadlo, jakmile je trocha času, tak není problém přepájet (už jsme dělali víckrát, neteoretizuji).


souhlas... za predpokladu, ze mam sebou odladene stejne letajici druhe letadlo ( malokdy se to stava, skoro vzdy je jine).

Ze mam dostatek sparovanych nahradnich dvojic/motor regl (vetsinou mam v bedne jenom nahradni motory... vic se kazi) a lze jednoduse provest vymenu propojene, sparovane dvojice.... nektere koncepce cumaku to z technickych ( konstrukcnich ) duvodu neumoznuji,...napr. moje :| .

Pozn. je to pouze muj osobni ( F2B) pohled na vec. Do jinych kategorii mi neprislusi strkat nos, ani nemam praktickou zkusenost. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Řazení" oběžky
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2022 23:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ale jo, u akrobata je asi změna celého modelu ožehavější téma (já psal o F5J, tomasc počítám o pyloňáku)... Ale beru to spíš jako výjimku potvrzující pravidlo a ta poznámka výše v diskusi byla taky dost obecná - podle mne je určitě víc situací, kdy jsou konektory jen komplikace a "kurvítko" a pájení prostě vede.
Ono ale dlužno dodat, že to také předpokládá modeláře s nějakou praxí, dost lidí má s pájením zásadní problém a nakonec je pro ně konektor dodaný výrobcem ještě pořád to nejlepší :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz