Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Levné serva, E-max?
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2022 22:17 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Chtěl bych se prosím zeptat, jaký je váš názor na serva E-max dnes? Jestli jsem to dobře pochopil, tak to byly populární levné serva, které dost lidí používalo. Vše podražilo, bohužel i modelářské věci, doby kdy stály ty malé serva kolem 90,-Kč už jsou dávno pryč, ale jde dolů bohužel i kvalita některých věcí, né jenom v modelařině. Používáte tedy prosím ještě někdo serva E-max? Jedná se mi o ty menší od 9g nahoru. Jak jsou na tom s kvalitou oproti třeba těm GO od Pelikána, nyní Kavan? Nebo jaké serva používáte? Děkuji

Předmět příspěvku: Re: Levné serva, E-max?
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 8:00 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Digitály ES08 mi zatím z 12 ks drží všecky ale analogy ES3301 s nálepkou FMS mě postupně odešly v FMS Sbachu všechny čtyři, vetšinou probroušený kartáčky motorů serva. Za mě ES9051 nebrat do haloletů, pokud jsou lehoučký kormidla tak se to rozkmitává. Ale na 4 g ses neptal.
Koukni na RCservis, má tam Turnigáče a Corony. Ale stejně si moc nevybereš, ceny jsou dnes 200-400 podle typu už asi všude.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 8:12 
Mazák
Mazák

Mám doma 2 serva právě ty GO 13, ještě s nápisem P, jako Pelikán. Ty už by měly mít kovové převody. U těch menších mi u bývalého letadla právě odcházely serva kvůli plastovým převodům. Sem tam se ještě dají sehnat levněji ty modré v průhledném plastu pod různým označením pod 200,- kč, ale jak jsou na tom s kvalitou nevím. Na obchod rc servis mrknu, děkuji.

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 16:11 
Mazák
Mazák

varok píše:
Mám doma 2 serva právě ty GO 13, ještě s nápisem P, jako Pelikán. Ty už by měly mít kovové převody...

Z jara jsem zakoupil 4ks 13g s kovovými převody do Pipera od VA-Models a nemohu říci nic špatného na to, jak v něm fungují.

Přílohy:
1662994976388.jpg
1662994976388.jpg
[ 63.72 KiB | Zobrazeno 1492 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 18:44 
Mazák
Mazák

Tak zatím zkusím ty GO, ale přece jenom by mě zajímal názor ostatních na ty E-Maxy a jiné serva

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 20:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Nějaké E-MAX tu mám a přijdou mi dost v pohodě - prostě běžný lowend v dobrém i zlém. Ty větší 08 (9-12g podle provedení) mi dokonce přijdou spíš jako mírný nadprůměr. O malých (třeba 9051) by se asi dalo dlouze debatovat, ale s touto velikostní kategorií je to trochu problém obecně, EMAXy zase nijak extra nevybočují.

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 20:52 
Mazák
Mazák

Nevím, co jsem koukal v e-shopech tak mi připadají lepší než třeba ty GO. Ale vzhled není všechno, že? Ty úplně levné co se ještě donedávna prodávaly jsem už nikde neviděl. Teď už jsou jen nějaké nové, samozřejmě i rapidně dražší. Myslel jsem třeba tyhle: https://www.peckamodel.cz/content/files ... -velky.jpg

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 21:20 
Mazák
Mazák

varok píše:
Nevím, co jsem koukal v e-shopech tak mi připadají lepší než třeba ty GO. Ale vzhled není všechno, že?Myslel jsem třeba tyhle: https://www.peckamodel.cz/content/files ... -velky.jpg

Všeobecně známé, že obal prodává platí všude, včetně serv. Co je pod obalem si musí zjistit každý, dle svých preferencí sám.
V tomto případě bych velký rozdíl nečekal. GOučka mi prozatím fungují, ono taky záleží do čeho to půjde.
Mám tu ještě 4ks Savox s trochu jinou cenou, jedno po pětistovce, který do ostrého provozu půjdou snad v příštích pár týdnech.
Tebou poptávané Emaxy společně s dalšími lze najít na eMotors https://emotors.cz/cs/emax/6256-emax-es ... gital.html

PříspěvekNapsal: pon 12.09.2022 22:20 
Mazák
Mazák

DXS: Asi jste mě špatně pochopil. Ty co jsem dal odkaz a vy jste dal odkaz se koupit běžně dají kolem 250,- kč. To už jsou ale nějaké novější typy. Já myslel ty levné co se předtím prodávaly za řekněme 90,- kč. Nemyslím že by stály pořád 90 korun když všechno podražilo, ale nikde jsem je už neviděl ani za vyšší ceny. Jen tyhle z odkazů a jiné.

PříspěvekNapsal: úte 13.09.2022 11:39 
Mazák
Mazák

varok píše:
DXS: Asi jste mě špatně pochopil. Ty co jsem dal odkaz a vy jste dal odkaz se koupit běžně dají kolem 250,- kč. To už jsou ale nějaké novější typy. Já myslel ty levné co se předtím prodávaly za řekněme 90,- kč. Nemyslím že by stály pořád 90 korun když všechno podražilo, ale nikde jsem je už neviděl ani za vyšší ceny. Jen tyhle z odkazů a jiné.

Emax serva nejrůznějších velikostí používám už docela dlouho a za mne jde o bezproblémová serva. Ale nevzpomínám si, že by se kterékoli Emax servo prodávalo za 90 Kč ? 8O Kolem 140 Kč před zdražením, to už myslím ano. Za 90Kč tak max HXT-900 a to ještě tak 5-7 let zpátky. Ale třeba už si to jen nepamatuju.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 13.09.2022 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Servo za 90 pořád ke koupi je - https://www.peckamodel.cz/jix-sg90-1-9g-mini-servo-sg90 , mimochodem běžný průměr, nějaké jsem tu měl a na EPP úplně klidně.
Ale jak píše kope, fakt si nevybavuji, že by takto levné byly někdy EMAXy, trochu zdražily, ale ne zase o tolik.

Jinak pokud fakt někdo prožívá cenu, tak se z Aliexpressu dají SG90 sehnat pořád i pod 50 korun, za 90 pak i s kovovými převody....

PříspěvekNapsal: úte 13.09.2022 16:31 
Mazák
Mazák

Nejsem si jistý kde jsem je kupoval, myslím v Ostravě v PV model. Mám je doma už ale delší dobu.
Po několikáté. Nejedná se mi o cenu, že koupím servo za 50,- kč. Ptal jsem se a stále mě jen zajímalo, jestli jsou serva E-max trošku slušné. Toď vše. Cena mě zajímala jen z důvodu, že nyní stojí kolem 250,- kč a jak už jsem psal, kdyby to bylo úplné bláto, nemá cenu to kupovat. Ale více lidí už psalo že to je slušná značka, tak zkusím kupovat.

tomashr: Ty modré mám doma taky, ale kupoval jsem je myslím někdejinde. Taky si už nepamatuji.

Přílohy:
DSC_0331.JPG
DSC_0331.JPG
[ 46.41 KiB | Zobrazeno 1051 krát ]

DSC_0332.JPG
DSC_0332.JPG
[ 43.3 KiB | Zobrazeno 1051 krát ]

PříspěvekNapsal: úte 13.09.2022 19:14 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
Nic není nemožné ale když do Googlu zadám Emax servo fake tak rozhodně je co číst.Za stovku to mohla být kopie.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 13.09.2022 19:32 
Mazák
Mazák

Aha, tak to nevím. Je to možné, protože co jsem kdysi kupoval do Cessny 480 co jsem měl, tak měly serva popisky E-max atd. Tyhle jsou jen v sáčku, ale samotné servo žádné popisky nemá.

PříspěvekNapsal: pon 19.09.2022 18:26 
Mazák
Mazák

Mám v divokém plackoletu a pohoda fakčí ty kolem 12g v kovu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další