Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tříosý gyroskop BGL-3G-A
PříspěvekNapsal: stř 29.12.2021 16:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2021
Příspěvky: 2
Pořídil jsem si tříosý gyroskop Bigaole BGL-3G-A. Z důvodů, že jsem chtěl vyzkoušet heading lock ve třech osách. Namontoval, vyzkoušel na suchu a šel na první let. Po cca 5 min letu, kdy jsem šel na přistání, tak v poloze, kdy byla funkce vypnuta najednou servo výškovky na doraz a havárka. Na suchu potom občas dělal samovolné pohyby. Reklamace a odpověď, že je vše ok. Opět jsem si řádně přečetl návod, namontoval zkušebně do modelu, který mám na učení, seřídil a létal. DNes, asi po desátém startu cca 3m nad zemí najednou výkrut, serva křidélek na doraz a havárka. Opět režim bez stabilizace. Elektronika fungovala, tak jsem udělal reset a opět se tváří, že je v pořádku.
Odkládám a nepoužiju.
Máte někdo zkušenosti se spolehlivostí tohoto výrobku?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tříosý gyroskop BGL-3G-A
PříspěvekNapsal: čtv 30.12.2021 23:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
A nemohl být problém třeba s přijímačem, resp. spojení přijímač-stabilizátor? Nebo problém s napětím a palubě, kdy poklesy napětí - třeba nedělají problém přijímači, ale tomu stabilizátoru ano? Docházelo k problémům jen "ke konci" letu?
Co nastavení nějakého toho "failsafe"? Bylo?
Co TO vlastně bylo za letadlo? Jaký je pohonný akumulátor?

Otázek je mnoho...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tříosý gyroskop BGL-3G-A
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2021 19:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2021
Příspěvky: 2
Děkuji za reakci, ale mne by spíš zajímaly zkušenosti s tímto výrobkem. Co se týká analýzy příčiny, tak tomu jsem se docela věnoval. Používám podobný od Futaby a problém nikdy nebyl.
Obě havárie byly tak cca 20-30m ode mne. U první jsem si myslel, že zkolabovalo servo. Šel jsem na přistání, protože jsem model zalétával. A mód gyroskopu jsem měl v poloze vypnuto. Ihned po havárii jsem vyzkoušel, co funguje. Servo výškovky nefungovalo a bylo v krajní poloze. Stabilizátor jsem resetoval ihned a výškovka se vrátila do normální polohy.
Pak jsem si chtěl ověřit, zda jsem něco špatně nezapojil, nebo není nějaká souvislost. Připojil jsem na stole jiný přijímač a jiná serva. Nepravidelně, po několika minutách bez zásahu do řízení se najednou vychýlilo servo výškovky a směrovky. Proto jsem se rozhodl výrobek reklamovat. Výrobce prohlásil, že je vše v pořádku a není žádná závada.
Takže jsem zkusil namontovat do druhého letadla ( třetí přijímač) a pro jistotu jsem změřil i signál pro přepnutí jednotlivých poloh. Zda jsem v požadovaném pásmu.
Pak následovalo cca 10 letů po 12-ti minutách a tentokrát byly na doraz serva klapek. Opět jsem vyzkoušel resetovat stabilizátor a serva šla do normální polohy.
Baterie li-pol 4S, vybité do 50%. Motor funkční i po havárii.
Ztráta signálu nebyla, nízké napětí také ne. Přijímače vyzkoušeny tři, požadované hodnoty proměřeny. Jediný člen, který byl vždy stejný, byl právě uvedený stabilizátor. A navíc v poloze vypnuto. Může to být i nějaká generace signálu od motoru. Ale pokud to není odolné vůči rušení běžných zařízení v modelu, pak je to špatně.
Zkrátka náhodně generovaná chyba, kterou neovlivní ani fail safe.
Možná ještě vyzkouším dlouhodobě zapnout na sucho, ale už tomuto výrobku nevěřím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz