Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2021 14:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2012
Příspěvky: 7
Máte někdo prosím zkušenost s párováním přijímačů Orange se Spektrem.
Mám čtyřkanál Orange 410 LITE a potřebuji spárovat s Dx8 g2, který není kompatibilní s přijímači DSM2. Zatím všechny pokusy selhaly, nevím, zda nepotřebuje jiný postup spárování než s originály Spektra. Je ale taky možné, že je vadný. Přijímač je deklarovaný pro DSM2/DSMX. Jako obvykle připojím aku do přijímače, přijímač problikne -zasunu propojku a zvolím BIND. Jsem před pořízením ještě jednoho přijímače a váhám, zda teda raději se nevrátit k drahým originálům. JIŘÏ


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2021 15:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já teda vždy pároval tak, že propojka byla zasunutá před napojením přijímače na baterky. Odkontroluj taky, jestli nedáváš obráceně zástrčku napájení přijímače.
Pak to jen blikne a nic se dalšího neděje.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2021 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Skus kuknut sem :


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Edit : Myslim ze Orange R410 (R410 LITE asi nieje) podporuje len DSM2 protokol (nech si na urcitom ceskom obchode pisu co chcu) a sparovat ti to nepojde...
A ak ide o OrangeRx R410X tak by to malo ist , podporuje aj DSMX protokol.
Zalezi na tom ktory z nich mas.
Ak mas Orange R410 a mas moznost tak daj prijimac vyskusat niekomu z okolia co ma starsie TX Spektrum s DSM2 protokolom alebo niekoho s TX s Multiprotokol modulom napr.Radiomaster TX16s , s nimi by to sparovat malo ist.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2021 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Nevíte někdo jestli je možné napárovat tento RX na multiprotokolový modul? Je tam DSM2 a nebo DSMX, při pokusu o párování to chvíli vypadá nadějně, s propojkou bliká, po zapnutí párování na TX zabliká jak kdyby se napároval, ale potom už nic, nesvítí, nebliká, nereaguje...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Pokud je přijímač v pořádku, tak se správným protokolem na Multimodulu bude chodit. Alespoň všechny Spektrum a orange, co jsem zkoušel, fungovaly.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 9:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jaroslav54 píše:
Máte někdo prosím zkušenost s párováním přijímačů Orange se Spektrem.
Mám čtyřkanál Orange 410 LITE a potřebuji spárovat s Dx8 g2, který není kompatibilní s přijímači DSM2.

V návodu píšou "EU versions of the DX8 are not compatible with DSM2® receivers.". V takovém případě se obávám, že DSM2 přijímače spárovat nepůjdou. Teoreticky by se mohl dát přehrát FW rádia nějakým US firmwarem, ale můžu se pak dostat do konfliktu s legislativou. I když na odlehlé louce, při přítomnosti např. dvou vysílačů asi problém nebude.

blesk píše:
Nevíte někdo jestli je možné napárovat tento RX na multiprotokolový modul? Je tam DSM2 a nebo DSMX, při pokusu o párování to chvíli vypadá nadějně, s propojkou bliká, po zapnutí párování na TX zabliká jak kdyby se napároval, ale potom už nic, nesvítí, nebliká, nereaguje...

Mé zkušenosti jsou takové, že některé RX chlubící se DSMX jako DSMX fungovaly takto podivně. Ale při vynucení DSM2 protokolu (trochu pozor na výše zmíněnou legislativu) přijímače fungovaly dobře. Co si pamatuju, tak s OrangeRX (8xx, 6xx) problémy nebyly, spíš s takovými malými 4ch "noname" a tuším i orangerx s.bus jakýmsi pidi přijímačem (tuším R616XN nebo hodně podobný). Všechny ale fungovaly na DSM2.
Takže vyzkoušet párování na "auto" a když nefunguje "auto" vnutit DSM2. Ještě by se mohlo zkusit vnutít DSMX na 22ms. Na 11 ms nemusí fungovat.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 10:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 11.4.2012
Příspěvky: 118
Bydliště: Havířov
Jsem na elektroniku úplny blb,ale uvedené přijimače paruji na Spektrum DX8 G2.Určitě přijimač nesmí mit pouze modulaci DSM 2.Parování se zdaří někdy až na třetí pokus,trvá delši dobu.Rovněž při vlasti přípravě se přijimač a vysilač hledají delši dobu než obvykle.Zkouška dosahu OK.Tuto kombinaci použivám u levnějších modelu z preventivních důvodů.Postup parování jak popsano výše.


Naposledy upravil honzakral dne čtv 11.11.2021 17:57, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 16:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2012
Příspěvky: 7
Tak se mně to po všech možných pokusech spárování s orange 410 nepodařilo. Při pořízení jsem prostě uvěřil deklarované vlastnosti přijímače uvedené jako DSM2/DSMX. Asi je ale jen DSM2 a to je skutečně s Dx8 g2 nekompatibilní. Vyhodím do koše, zase zkušenost pro příště. JIŘÍ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 17:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Nevyhazovat do koše. Všichni majitelé multiprotokolových (a starších spektrum vysílačů?) modulů jej mohou použít. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2021 17:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 11.4.2012
Příspěvky: 118
Bydliště: Havířov
honzakral píše:
Jsem na elektroniku úplny blb,ale uvedené přijimače paruji na Spektrum DX8 G2.Určitě přijimač nesmí mit pouze modulaci DSM 2.Parování se zdaří někdy až na třetí pokus,trvá delši dobu.Rovněž při vlasti přípravě se přijimač a vysilač hledají delši dobu než obvykle.Zkouška dosahu OK.Tuto kombinaci použivám u levnějších modelu z preventivních důvodů.Postup parování jak popsano výše.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz