Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Přijímač Flysky FS-BS6 s gyroskopem

úte 24.08.2021 22:51

Ahoj,

nemáte někdo nějaký návod nebo zkušenosti s přijímačem Flysky FS-BS6 s vestavěným gyroskopem?

Sice je to asi určené pro auta a lodě, ale zkusil bych ho rád v modelu letadla.
Co se týče zapojení, tak mi přijde, že ten gyroskop je jen na prvním servu (Ch1) tzn. má jen jednu osu a podle polohy umístění toho přijímače si určuji osu, pro kterou to gyro funguje.
Podrobnosti by se mi hodily, pokud ho máte někdo vyzkoušený.
Hodí se asi jen na menší modely, protože má dosah údajně jen 300m, váží 20 gramů.
Spároval jsem ho s rádiem FS-i6 bez problémů, podporuje 6 kanálů.

Je k mání v českém skladu Banggood.
https://www.banggood.com/FlySky-FS-BS6- ... rehouse=CZ
Přílohy
FS-BS6.jpg

Re: Přijímač Flysky FS-BS6 s gyroskopem

stř 25.08.2021 7:11

V parkfly s malými nároky na dosah asi fungovat bude, ale bude to jen klasický RX, využitelnost gyra bude minimální. Nejde o žádnou víceosou stabilizaci, ale fakt jen o "jednosměrné" gyro, určené pro stabilizaci směru auta. Teoreticky by to šlo dát na směrovku či (po otočení o 90st) na výškovku, ale přijde mi to jako slušná hovadina - získat v letadle stabilizaci jediné osy za cenu polovičního dosahu i proti nejjednoduššímu FS-iA6?
Při směšné ceně reálné víceosé stabilizace jako je https://www.banggood.com/NX3-3D-Flight- ... 08070.html mi to přijde jako dost blbý nápad...

stř 25.08.2021 7:59

Díky za info, ten 3-osý gyroskop NX3 mám objednaný rovněž.

Tohle jsem jen chtěl vyzkoušet a zajímalo mě, co to všechno umí.

stř 25.08.2021 8:41

Jinak levnou tříosou stabilizaci (ne přímo odkázaný NX3, ale něco hodně podobného) ověřenou mám a chovalo se to podle očekávání - potlačení poryvů větru atd. je celkem slušné. Osobně to nijak nepotřebuji, ale chápu, že pro méně zkušené piloty to nemusí být marné.
Odeslat odpověď