Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 16:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
Zdravím,,,

na stránkách výrobce se uvádí napájecí rozsah 4.8V až 8.4V
na českých e-shopech se skoro všade píše že má rozšířený rozsah napájecího napětí a že je možné jej provozovat i na 1 článek lipolky.
Je tu někdo, kdo používá tyto přijímače na jeden článek? funguje to bez problémů? nehrozí zkrácení dosahu?? Na lítání v hale možná dobrý, ale chtěl bych to dát do f3k házedla, tak aby mi to pak neulítlo...

s pozdravem
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 20:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Já to teda zatím nepoužívám, ale řeším úplně stejnou věc a zrovna před chvílí jsem dal jednu Minimu 6E bez krabičky do házedla na 1S...
Budu muset provézt průzkum bojem! Pokud se časově utrhnu, tak snad zítra a pak poreferuji;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: úte 24.08.2021 21:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Osobně poletuju vysoko daleko sice spíš s historiky než s větroni, ale v jednom mám Minima 6L + 2 serva 5g a krmím 1S Zippy Flightmax 240mAh 30C (placatá jako žvýkačka) a v jiném mám Minima 6E + 2 serva 9g a krmím 1S Turnigy NanoTech 300mAh 20-40C.

Vím že tolik nevrtím kormidly jako u F3K (více servy a jinými silami) - ale to je spíš pak o kapacitě článku a tvrdosti - vám jde o dosah přijímače s jednočlánkem.

Mno a musím říct, že dokud vidím - řídím (a to má 6L "zmenšený dosah" a metrový éro velikosti makového zrna stejně řídím) - a nezaregistroval jsem nikdy problémy s dosahem.
Provoz na 1článek je docela běžný napříč spektrem systému přenosu, a Hitec s AFHSS tu podle mě není vyjímkou...
Za mě - nebojím se dát na Minima přijímače jednočlánek. Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 5:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
tak to je velice potěšující informace, díííky !!!

a ještě bych se možná zeptal,,
když mám uhlíkovej trup a mám vytáhnout antény ven, u tidlech přijímačů sou aktivní části antének jen ty bílé párcenťákové konce, že?? neni třeba vytahovat celé anténky, ne??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 6:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj take pouzivam prijimace Hitec Minima 6L a Minima 6S a to v RC-hazedlech rozpeti 1500 a letame nekdy hodne vysoko a nikdy zadny vypadek nebo zaruseni nebylo. V RC-hazedle jsou dve serva a pouzivam lipolku jednoclanek 350, 500, a tusim 600, mah. A vse chodi naprosto spolehlive, Anteny prijimacu mam dokonce schovany v trupu ktery je laminovan ze skelne tkaniny a taky v pohode, jednou jsem pouzil i gondolku z uhliku a take vse fungovalo i ze schovanou antenou v trupu ale tak po vzdalenosti cca triceti metru uz to cukalo, takze anteny radeji ven. Dokonce mam takovy prijimac v celokompozitovem F3K a a v nem ctyri serva a jednoclanek lipol 600 mah a doba letu je tak cca hodinu a pul v kuse.Potom radeji dobit. Takze pouzit tyto prijimace bych se vubec nebal, vysilac mam samozrejme Hitec Optic 6. Tak Ahoj Jirka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 6:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
A jeste k tem antenam nebo antenkam- ano ven z trupu skutecne staci vytahnout jen ty dva fousy na konci cca 5.cm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2021 6:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Jirka Schifi Zatec píše:
Ahoj take pouzivam prijimace Hitec Minima 6L a Minima 6S

Mno a Minima 6S (stejně jako i 6L) je také deklarována jako se SNÍŽENÝM DOSAHEM - a vidíte, že i Schifi nepadá :wink:
Plný dosah má 6E a 6T, ale na funkci s jednočlánkem to nemá vliv - vyzkoušeny mám všechny.
S anténami v huhlíku zkušenost nemám, ale určitě bych to nepodceňoval, neriskoval a neobjevoval objevené - a dodržel obvyklé a doporučované...
Letu zdar, HITECmani :wink: Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: čtv 26.08.2021 5:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
Táákže přijimáč je na cestě, baterky do rádia (optic 6) taky... ted už jen nastavit rádio, to bude oříšek :D k lítání se vracím po víc jak 10 letech, už skoro ani nevim jak se to rádio nastavuje... ale to pak bude asi na založení nového vlákna :D páč se mi vůbec nedaří zjistit jak velký výchylky se maj nastavovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: čtv 26.08.2021 6:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Ahoj Pawalo, nejdrive bude nutne sparovat prijimac a potom nastavis velikost vychylek na servech a to najdes a jmenuje se to EPA, neni to nic tezkeho. Ahoj Jirka. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: čtv 26.08.2021 6:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
což tenhle základ ještě vim,,,, mám na mysli velikost výchylek v milimetrech na letadle, a pak nějak mixy na nastavení letových režimů pro hod, let, klouzání a tak,,,, o tom toho ještě nemám moc načteno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: čtv 26.08.2021 6:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Vypada to asi na F3K vid, tam je potreba udelat nejakou diferenciaci vychylek, neboj to pujde. Pis a ptej se urcite se to povede a prispejou radou i ostatni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: čtv 26.08.2021 6:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Tábor
jojo, F3K osiris, z bazaru, trochu oťukanej a opravovanej. ale tak za levno a na naučení pro mě uplně paráda. no až přijímač dorazí tak začnu a hned jak bude zádrhel tak tu udělám nový vlákno. večer ještě něco přečtu at sem víc připravenej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přijímač Hitec minima 6E
PříspěvekNapsal: čtv 26.08.2021 7:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2019
Příspěvky: 308
Tuhle kategorii letam taky ale jen rekreacne, jedno z poslednich co mam je Destiny v celokompozitove verzi a lita paradne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz