Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 22:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

sampoalphascan píše:
U devila 505 těch 16 mm mechanicky vychází. Kdysi jsem zkoušel postupně zkracovat a dá se dostat i na 12 mm. Nicméně pokud se to zkrátí pod 15 tak hrozí, že se očko sekne o hranu serva.

Nerozumím, jak je možné, že Ti to vychází. Mám páku serva předpisových 16mm. Mám na vysílači ATR 100%, ani podle nastavení vysílače v K-bar jsem to nijak výrazně neměnil. Přepákování u vrtulky je jasné, tam se nedá nic změnit. Stejně tak táhlo ocasem. Mechanicky sestavené a zapojené. Použité setové servo na vrtulku. A přesto, při pohybu kniplem se velmi rychle dostávám na mechanický doraz. A to na obě strany (protože i vycentrování přepákování je mechanicky ok). Takže nerozumím, jakto že Ti to sedí a nemusel jsi výrazně něco omezit - buď zkrátit páku serva, nebo snížit mechanické dorazy v řídící jednotce, nebo snížit ATR na vysílači. I MS Composit psal, že na goblin 500 standardně omezoval pohyb v řídící jednotce na 40-60, což by asi odpovídalo i tomu, jak mi to vychází. Opravdu jsi to nemusel výrazně redukovat?
Tomu problému s možným seknutím očka o hranu serva rozumím, to by opravdu mohl být problém.

PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 23:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 0
No, mám tam teď spirit tak to neověřím. Ale v combu je V-bar a lítá to přímo z krabice. Nicméně ty neřídíš servo ale jednotku a jednotka servo. A pokud se to jednotce nelíbí tak máš jen dvě možnosti. Buď to necháš tak jak je to v krabici tzn. 16 mm a nebo slezeš na 15 mm, níž bych ale nechodil kvůli tomu očku. Ono mechanicky to totiž vychází tak blbě, že ideální by bylo jít na 10 mm kvůli snížení průhybu táhla, ale to je science fiction protože bys musel čep hodit na druhou stranu páky a posunout servo od bočnice do středu. Není to moc dořešené s tímhle servem a pákou. Šel bych na nějaký kompromis a zkusil ve vzduchu jestli drží ocas dle tvých představ. Jinak já zkoušel i ocelové očka i menší očka a stejně pořád hrozí, že se očko sekne, drží v té poloze jen díky ohybu táhla a pnutí.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 19.07.2021 23:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Jo, popsal jsi to přesně, i s tím pnutím. Tady by mohlo pomoci posunout to servo k druhé bočnici (cca 6mm prostoru tam je, šlo by to asi udělat i s použitím delších šroubů a volných karbonových podložek například). Ale ještě by se mohlo táhlo tlouct o ten šroub držící ocasní trubku u trupu... tak nevím jestli by to pomohlo.
Jinak jednotce je to jedno, jen doporučovala zkrátit páku, což nejde, nechám tedy standardních 16mm páku a omezím to v řídící jednotce.

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 0:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Ještě je jedna možnost, dá se zkrátit páka na mechanice vrtulky. Stačí místo původního čepu s krčkem dát čep bez krčku. Já tam měl nějakou dobu čep a očko z protose. Ale i ten plast by šel sám o sobě zabrousit a nechat ten původní čep. Jen je třeba zkontrolovat jestli očko není tím plastem mechanicky omezeno. U toho čepu z protose to bylo opravdu na chlup. Prostě zkoušel jsem kde co, ale vždy jsem se nakonec vrátil k 16 mm a původním čepům. Ale dost hladkosti a lehkosti mechaniky pomůže čepy namazat a taky namazat táhlo u oka v ocasu. Hlavně když je to celé nové.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 1:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

No mám tam kovový upgrade na rameni u vrtulky, takže rameno nezbrousím (no jo, šlo by, ale...). Asi opravdu řeším blbosti, no jo moje první větší heli, tak jsem vykulenej.
Čep bez krčku by mohl taky lehce kolidovat v krajní poloze.
Ale dobrý tip je namazat táhlo v trubce, kde je přichyceno. A očka namazat všechny, i na cyklice třeba?

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 10:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Podle mě to maš jen špatně nastavený v jednotce. K-bar mám a s tímhle jsem neměl problém. Je tam asi 12 kroků které musíš nastavit. Nejdřív nastavuješ v záložce "Reciever" střed a rozsah pák ovladače, s tím nic neuděláš a pak v záložce "tail limits" nastavuješ doraz na obě strany kam až může servo jít. Nic víc bych s tím nedělal. Možná se pletu, mám to teprve od března ale takhle jsem to nastavil a je klid.

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 11:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

sinako píše:
Možná se pletu, mám to teprve od března ale takhle jsem to nastavil a je klid.

Ano pleteš se. Jako první odkontroluji skutečný rozsah serva a ocasního rotoru. Pokud nevyužívám na plné výchylky minimálně 3/4 dráhy serva
tak upravím délku vyložení pák tak, abych rozsah serva využil. Jednak mám ve výsledku jemnější krokování a jednak mám dispozici větší sílu.
Má to samozřejmě i souvislost s odběrem serva pod zatížením.
Teprve potom pokračuji tak jak popisuješ.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 11:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ano, to jsem prošel, jenom při tom nastavení dorazu píše jednotka jako doporučení zkrátit páku, pokud jsou hodnoty pod 80 (což u mne je). Páku nechám jak je (viz možné mechanické limity očka), nastavím to jak mechanicky vychází a nebudu to dále řešit, díky.

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 14:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

No nebudu se radši pouštět do vetších debat, nejsem zas takovej profík. Dudaj určitě má K-bar, tak bych radši dal na něj. Maximálně jsem si hrál s délkou táhla a všechno sedělo. Docela by mě pak zajímal letový projev toho Devila 505, taky jsem nad ním uvažoval.

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 17:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

PBS píše:
No mám tam kovový upgrade na rameni u vrtulky, takže rameno nezbrousím (no jo, šlo by, ale...). Asi opravdu řeším blbosti, no jo moje první větší heli, tak jsem vykulenej.
Čep bez krčku by mohl taky lehce kolidovat v krajní poloze.
Ale dobrý tip je namazat táhlo v trubce, kde je přichyceno. A očka namazat všechny, i na cyklice třeba?

Očka se standardně nemažou, časem se vymačkají samy, navíc pokud je mázneš tak musíš počítat s tím, že to bude lepit kdejakej bordel. Ale u nových oček a čepů na tom ocasu to jakýsi smysl mělo, začalo to chodit plynule bez cukání a s menším odporem. Ale není to nutnost, jak jsem psal, ono se to časem vychodí samo.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 20.07.2021 18:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

sinako píše:
Dudaj určitě má K-bar, tak bych radši dal na něj. Maximálně jsem si hrál s délkou táhla a všechno sedělo. Docela by mě pak zajímal letový projev toho Devila 505, taky jsem nad ním uvažoval.

K-Bar mám, ale nepoužívám ho. Nikdy se mi nepodařilo na něm naladit slušnej letovej projev. Ani na šestistovce, ni na 250.
Používám na všem Microbeasty a max spokojenost.

Letový projevy helin nejsou dnes ani tak o helině, jako o použité elektronice a listech a hlavně naladění uživatelem.
Teda nemluvím o odolnosti, hlučnosti převodů a podobně.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 25.07.2021 18:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Jj, microbeasty jsem kdysi lítal, ale už vím o dvou případech kdy jim hráblo, jednou u mě na trex 450 a nedávno kolegovi na spalováku 700 trex, hned po zapnutí šel bez varování motor do otáček.
S listy máš naprostou pravdu, já těď nasadil poprvé na devila setovky, a krom toho, že byly echt nevyvážené tak musím říct, že jsou kupodivu až nějak podezřele dobré.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 25.07.2021 20:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

sampoalphascan píše:
Jj, microbeasty jsem kdysi lítal, ale už vím o dvou případech kdy jim hráblo, jednou u mě na trex 450 a nedávno kolegovi na spalováku 700 trex, hned po zapnutí šel bez varování motor do otáček.

No ale Microbeast neovládá otáčky motoru. Ty řeší nastavení předvoleb plynu na vysílači.

Hrábnout mu může . Nejpravděpodobněji ovšem špatnou montáží (vibracema).

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 25.07.2021 21:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

A na to jsi, při vší úctě přišel jak?
Příloha:
IMG_20210725_214821.jpg
IMG_20210725_214821.jpg
[ 140.06 KiB | Zobrazeno 662 krát ]

Přílohy:
page_15.jpg
page_15.jpg
[ 82.26 KiB | Zobrazeno 662 krát ]

IMG_20210725_215103.jpg
IMG_20210725_215103.jpg
[ 100.96 KiB | Zobrazeno 662 krát ]

Naposledy upravil sampoalphascan dne ned 25.07.2021 21:51, celkově upraveno 1
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 25.07.2021 21:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

sampoalphascan píše:
.....

Jednak netuším, cos mi chtěl poslat za .jpg .
Nicméně spíš mi popiš, jak jsi ty dospěl k názoru, že Microbeast řeší nějakej plyn.
Řeší kolektiv, ne plyn :wink: . Takže pokud šel kolegovi do otáček plyn, microbeast je v tom nevinně.
Ano mohl mít zapojenej pouze satelitní přijímač k beastu a ten pak rozkoduje signál a nahrazuje tím část přijímače. Ale s tím plynem nic nedělá. Jen převede ten signál do serv. Nic víc.

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další