Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Martin_HU píše:
Zda Radiomaster opajcnul FW FRSKY bych si netroufal tvrdit, soubory mají rozdílnou velikost dat .... ( a na důvody flešování jsem se neptal já :-)). Na přijímač R86 jsem taky koukal, sympatickej mrňous! Škoda, že je jen na D8.
A jo, tak promiň. K té délce souboru - já vidím, že je to na chlup stejný (oba 63488 Byte), jak délka, tak datum, jen změnili čas. A komparací (v editoru) vidím stejná data (kontroloval jsem teda jen části).
Edit: Pro jistotu jsem oba soubory ještě prohnal komparátorem souborů a výsledek je: No differences found


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 20:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Díky všem za odpovědi.

Jen se ještě hloupě zeptám - je mi jasný, že výrobce dává na výběr verze V1 - V2, pro kompatibilitu s různými vysílači. Mám Tx16S, vše na aktuální verzi. Až mi to přijde, flashnul bych to na V2 (jestli V1 protokol obsahuje chybu). Bude to tak ok? Díky :)

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 21:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
leve89 píše:
A co říkáte na ty ostatní přijímač? Mají udělanou
kompletní serii. Docela se mi líbí R86...do epp poletovadel fajn.

Na tých D8 prijímačoch mi vadia dve veci:
1, nemajú externé analógové vstupy
2, nemajú ani sériový vstup/ príp. SPORT
Aspoň teda nič také tam nevidím. Pre mňa nepoužiteľné...

msk píše:
Jen se ještě hloupě zeptám - je mi jasný, že výrobce dává na výběr verze V1 - V2, pro kompatibilitu s různými vysílači. Mám Tx16S, vše na aktuální verzi. Až mi to přijde, flashnul bych to na V2 (jestli V1 protokol obsahuje chybu). Bude to tak ok? Díky :)

Bude, funguje to.

Snažil som sa spáchať schému R168, je tu:
https://www.rcmodelytt.sk/radiomaster-r ... a-to-iste/
Pre tých, čo vedia o čo ide: midelic firmware na R168 beží, akurát nefunguje SPORT, keďže R168 má na rozdiel od R8 už osadené tie dva invertory a midelic zatiaľ ( myslím ) nefunguje nastavenie SPORT invert cez LUA. Už sa teším na aktualizáciu FW... 8)

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Dano, vidím, že jsi zase pilný! :D Ale píšu hlavně proto, že invert S.Port na mém Jumperu, pokud si pamatuji z testovacího období, funguje. Něco se mně vybavuje, že tam dělal midelic nějaké sw testy ke zjištění těch invertorů (jsou - nejsou). Ať už je to ale jakkoliv, midelic to hravě upraví. Ten jeho fw je dobrej, zatím mě nezklamal. Doufám, že ani tebe :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 23:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
ellet píše:
...Ale píšu hlavně proto, že invert S.Port na mém Jumperu, pokud si pamatuji z testovacího období, funguje. Něco se mně vybavuje, že tam dělal midelic nějaké sw testy ke zjištění těch invertorů (jsou - nejsou). ...

Nieeee...
Jumper R8 tam práveže invertory nemá, len trojstavový neinvertujúci budič. Ten midelic detekuje pri štarte.
A áno, s jeho FW som tiež maximálne spokojný :roll:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
ddano007 píše:
...Jumper R8 tam práveže invertory nemá, len trojstavový neinvertujúci budič. Ten midelic detekuje pri štarte.
A áno, s jeho FW som tiež maximálne spokojný :roll:
Jj, máš pravdu, je tam třístavový sledovač, dlouho jsem to už neviděl. Já jsem tím chtěl ale hlavně zdůrazni, že tuhle část kódu midelic snadno upraví, protože nebude muset moc bádat. Rozdíl je jasný (a nakreslils vlastně asi dost přesný schéma X8R :D )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2020 23:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
u D16 V1 je tedy nutné přehrání na V2 kvůli chybě....a D8 je v pohodě a nebo je to problémový protokol? Přemýšlím, že bych jsem si také něco objednal na místo FlySky přijímačů...
Budu shánět nějaký do velkého větroně (R168), tak aby se tam dala frknout nějaká telemetrie (zatím žádnou nemám) a pak nějaký spolehlivý na bublinolety (R86 obě verze) a na maličkaté stroje klidně R84 (takový ekvivalent (FlySky a Frsky mini 4CH).
A pokud dobře koukám, tak u těch D8 schází funkce Failsafe? U obyčejný FlySky iA6 mi to ve vysílači (Tx16S) normálně failsafe ukazuje a mohu jej nastavit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 13:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
leve89 píše:
u D16 V1 je tedy nutné přehrání na V2 kvůli chybě....a D8 je v pohodě a nebo je to problémový protokol? ...

D16 je vhodné, ak je tá možnosť, prehrať na v 2.1.0. Nie je to nevyhnutne nutné, ale doporučené...
D8 je spoľahlivý protokol, lietam ho 10 rokov bez problémov.
Čo sa týka R16 vs R8 prijímačov: pri R8 ušetríš maximálne 2-3Eurá oproti R168, ale budeš mať prijímače bez telemetrie. Pri R168 máš za 13Eur 8/16 kanálový prijímač s plnou telemetriou, za ten najlacnejší R84 dáš 10Eur - podľa mňa niet čo riešiť, ale každému podľa gusta ...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 14:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
tak telemetrii a sbus u bublinoletu/malých poletovadel nepotřebuji...tam mi vlastně stačí malý, kompaktní přijímač do kterého to zapojím a lítám :D řešil jsme tam spíše váhu, rozměry a umístění konektorů, které jsou vodorovně a ne jako u FlySky iA6, kde jsou kolmo (ne vždy se to hodí)

Tak abych měl čím doplnit FlySky přijímače :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 18:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Miro_V píše:
to MSK : Ako pise Ellet, hlavne vymena za LBT a novsi protokol. LBT firmware je nutny pre pouzitie v Europskej unii , pokial nechces mat problemy so zakonom...


Čtu si teď tohle a je mi jasné, že ptát se na to "proč je to nelegální", tu absolutně nemá smysl, ale zeptám se jinak. Jsem sólista, nejsem členem žádného klubu a neplánuju to. Až bude registr, zaregistruju se samostatně. Létám bublinky, párkrát do měsíce, na louce mimo zastavěné území nebo na vlastním cca 4ha pozemku (taky mimo zastavěné území). Dá se nějak zjistit, že používám nelegální fw? Je mi jasné, že už sklouzávám do OT a za to se omlouvám.

A děkuji všem za odpovědi, nemám teď z rodinných důvodů moc času (prcek 4 měsíce) a na googlování apod. nemám většinou čas. :)

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: ned 22.11.2020 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
msk píše:
... Dá se nějak zjistit, že používám nelegální fw? ...

Nejako určite áno. :roll:
Predpokladám, že sa pýtaš kôli tomu, či je nutné flashúť do R168 LBT FW. Moja odpoveď znie: keďže máš TX16S, flasnúť do R168 LBT FW je otázka 5 minút aj s kávou a nemusíš riešiť takéto otázky.
Návod máš napríklad tuto
https://www.rcmodelytt.sk/jumper-r8-x8r-firmware/
Nevšímaj si tie počiatočné HW úpravy, na R168 žiadne robiť nemusíš, čítaj až od odstavca Nahratie firmware...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 6:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
ddano007 píše:
Nejako určite áno. :roll:
Predpokladám, že sa pýtaš kôli tomu, či je nutné flashúť do R168 LBT FW. Moja odpoveď znie: keďže máš TX16S, flasnúť do R168 LBT FW je otázka 5 minút aj s kávou a nemusíš riešiť takéto otázky.
Návod máš napríklad tuto
https://www.rcmodelytt.sk/jumper-r8-x8r-firmware/
Nevšímaj si tie počiatočné HW úpravy, na R168 žiadne robiť nemusíš, čítaj až od odstavca Nahratie firmware...


Děkuju, sice jsem to měl už zjištěné dřív, ale máš to hezky zpracované. :)

Byla to spíš taková teoretická otázka. Nemám v plánu dělat nic ilegálního, takže tam dám lbt fw a hotovo. Spíš mi šlo o to, jestli by na mě, pokud bych měl ilegální fw, někdo mohl přijít. Chápu, že kdybych třeba lítal poblíž obce a rušil někomu wifinu, mohl by začít pátrat. Vlastně co jiného v pásmu 2,4 Ghz by to mohlo rušit?

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 11:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jestli jsem správně četl, tak rozdíl mezi LBT a non LBT je v tom, že nonLBT (nějak náhodně?) vygeneruje pořadí kanálů, které bude používat ke komunikaci TX-RX, předá je do RX (nebo se předává v paketech? asi podle protokolu) a pak na nich funguje.
LBT napřed skenuje (před prvním spojením s RX po každém zapnutí vysílačky?) které kanály nejsou zarušené/obsazené a pak vybere z těch, které zarušené nejsou.

Je to tak nebo žiju v bludu?

Pokud tedy člověk lítá prakticky sám (do kilometru není žádné další vysílací/přijímací zařízení), tak je asi jedno jestli LBT nebo ne, protože výběr obsazování kanálů vyjde úplně nastejno. Pokud by bylo vysílajících více a někdo si stěžoval, že ho někdo ruší, pak by mohl dotyčný dát podnět ke zkoumání. A asi by bylo potřeba LBT/nonLBT zařízení najít dotazem/prohlídnutím zařízení, měřením to, podle mě, zjistit nejde.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 11:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Hlavní rozdíl mezi FCC a LBT je asi v tom, že LBT naslouchá na frekvenci kanálu před každým vysíláním (ne po zapnutí). Při provozu obsazený kanál vynechá. Vlastně je to kvůli tomu, aby nebyla rušena cizí započatá relace. Potom je zjištění FCC docela snadný.
(Ještě doplním, že tabulka přeskoků je daná už před zapnutím jak je popsáno v popisu klonování přijímače.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Radiomaster RX R1mini/R161/R168
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Ďalší rozdiel je vy vysielacom vykone, tuším ze Eu (LBT) ho ma nižší než iné, non-LBT. Niekde som aj videl kolko presne to moze byť ale uz si to napamätám.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 193 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz