Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Hořejší - regulátor YGE30

pon 14.09.2020 22:35

Vážení nemáte někdo YGE30 připojenej na některýho REXe od Jetiho? Konkrétně mě zajímá, jestli telemetrii z něho umí zobrazit Jetibox mini, případně zda Jetibox mini ukáže v jednom řádku hodnoty z YGE a ve druhým řádku hodnoty z MULi6. Předpokládám připojení YGE přes E1 nastavenej jako S-BUS a MULi6 přes EXT. Je to tak správně?
Díky

Re: Hořejší - regulátor YGE30

úte 15.09.2020 6:27

Regl YGE 30 neumi telemetrii az od 35A. Musi to byt YGE LVT. E1 nastavis na EX Bus.
Ohledne Jetiboxu mini, umi zobrazovat co chces. Staci kdyz najedes na ten udaj ktery chces a zmacknes dlouze tlacitko nahoru, ale vzdycky pouze jeden udaj z jednoho cidla.

Re: Hořejší - regulátor YGE30

úte 15.09.2020 8:31

michalv píše:Regl YGE 30 neumi telemetrii az od 35A. Musi to byt YGE LVT. E1 nastavis na EX Bus.
Ohledne Jetiboxu mini, umi zobrazovat co chces. Staci kdyz najedes na ten udaj ktery chces a zmacknes dlouze tlacitko nahoru, ale vzdycky pouze jeden udaj z jednoho cidla.


Nechtěl jsi spíš napsat "Regl YGE 30 neumí telemetrii. Musí to být YGE 35LVT a vyšší".
Zmátlo mě totiž, že Hořejší má u YGE 30 návod od YGE 35LVT, 65LVT a 95LVT a myslel jsem, že taky podporuje telemetrii.
Co je vlastně k dispozici, odebíraný proud a odebraná kapacita jako na MUI, nebo i otáčky, teplota, napětí baterky a další?

Pokud to jde připojit přes EX Bus, tak co je pravdy na tom, že to maká jen s řadou REX a jen posledním FW 9/2018? EX Bus mají přece i R5L EX, a další v R řadě. Nesouvisí to s tím, že starý přijímače mají pouze jeden vstup EXT pro připojení Jeti senzorů a nejde součastně připojit senzor s jiným protokolem protože E1 a E2 vstupy nemají?

Jetibox mini mám a pokud mám na EXT vstupu připojený přes Expandér E2 EX nebo E4 EX dva (i více) senzorů, tak mám na jednom řádku údaje z MULi6s EX a na druhým z MUI50, který ani není EXovej.
Ale máš pravdu, pokud jsem měl jeden senzor na EXT a druhej na E1 (nebo jeden na E1 a druhej na E2) tak se mi nikdy nepodařilo aby se oba senzory zobrazovaly najenou.

Nebyl jsem si jistej, zda to na Jetiboxu mini bude telemetrii z YGE zobrazovat, Hořejší píše jen o DS a DC a ještě že musí mít nějakou verzi FW a nebo vyšší.
Velké díky za info.

Re: Hořejší - regulátor YGE30

čtv 17.09.2020 22:38

Dnes kámoš přivezl na letiště model s YGE35LVT. Měl ho zapojenej v REX7, vstup EXT. Na E1 měl na zkoušku MUI 75. Na DC 24 s posledním FW mu to ukazovalo obojí.
K tomu REXovi jsme napárovali moje rádio s Jeti vysílacím modulem a bohužel, na Jetibox mini se zobrazoval jen MUI 75.
Michalv, tobě to opravdu v reálu chodí? V jaký sestavě a zapojení prosím?
Zítra ještě zkusím zavolat do Jeti.

Re: Hořejší - regulátor YGE30

pát 18.09.2020 7:29

Zkus kdyz budes v MX na Mui cidle dlouze zmacknout nahoru tlacitko a potom normalne dolu. Melo by se to prehodit na druhe cidlo v tvem pripade na Yge

Re: Hořejší - regulátor YGE30

pát 18.09.2020 8:05

Pokud funguje YGE v na REX prijimacich v EXT portu, tak je to nejaka novinka. Komunikoval jsem jak s JETI tak YGE a nefunguje to (pouze v E1/E2 prepnutych na EXT BUS).

Duvod je, ze "nove" REX prijimace maji na EXT portu nejakou autodetekci, se kterou si YGE nerozumi. Bohuzel ani prime propojeni YGE-JETI technika neprineslo zlepseni :( Prepnuti reximu na EXT portu neni mozne.

Starsi prijimace (napr. R8) s tim problem nemaji a EXT port jde prepnout do pozadovaneho rezimu.
Tzn. v mem pripade je cela telemetrie na REX 7 k nicemu, protoze sloty 1-7 jsou zaplnene servy a EXT slot nefunguje s YGE. Skvele :/

Skoda ze se ty R8 uz nedaji koupit :((

Re: Hořejší - regulátor YGE30

pát 18.09.2020 8:09

Na Rx9 v EXT funguje

Re: Hořejší - regulátor YGE30

pát 18.09.2020 8:16

Jo, na R9 to pujde taky, protoze ten EXT port se necha prepnout. Asi se to tyka jen prijimacu "REX" a nebo tech, co maji E1/E2 + EXT slot.

Ze je R9 jeste v prodeji jsem nejak prehlednul (myslel jsem ze uz jsou jen novejsi REX). Priplatek 400 jen za fungujici telemetrii ... budu o tom premyslet :)

V kazdem pripade je to stav naprd.

Re: Hořejší - regulátor YGE30

pát 18.09.2020 15:33

Teď mi volal kámoš se kterým jsme to včera zkoušeli, že mu na podpoře Jeti řekli, že YGE maká s REXama s aktuálním FW jen v E1 a E2. No a my jsme to měli zapojený opačně. Zítra byde zkouška MULi6 na EXT a YGE na E1. Počet serv není o mě limitní, je to do samokřídla Arabela, 2 x křidýlka, 1 x směrovka, vše digitály ES08 MDII. k tomu YGY, takže na REX6 je stále rezerva.

Ale pokud to někdo zkoušel na Jetiboxu mini, stále mě zajímá, zda se dá nastavit při kombinaci dvou sběrnic na jednom řádku YGE a na druhým MULi6 napětí nejslabšího článku. (Tak jsem zvyklej to mít nastavený přes EXP 4 nebo EXP 2 vstupy s MULi 6 a MUI 75.)
Nebo se musí přepínat "dvě" obrazovky?
A když už jsme u toho, umí YGE na jednom řádku kapacitu a proud jako na MUI 75? Nebo na každým řádku jednu hodnotu?
Díky!

Re: Hořejší - regulátor YGE30

sob 19.09.2020 10:17

Dnes jsme provedli další pokus. YGE v E1 na Jetiboxu mini vypsal YGE 35L LVT (1/2).
Při mačkání tlačítka dolů se ukazovaly volby Model, (ve ktrerým šlo nastavit typ letadla - glider, motor, goverment a další)
Tlačítkem dolů šlo navolit dalších asi 6 nebo 7 nastavení jako brzda, počet pólů motoru, předstih a kupa jiných)
Když jsem se vrátil tlačítkem nahoru na výpis YGE 35L LVT (1/2) a smáčknul pravou šipku, vypsalo mi to YGE 35L LVT (2/2) a znova jsem se dostal do asi 5 dalších nastavení parametrů reglu a nakonec byl výpis typu a verze.
Bohužel jsme ale nepřišli na to, jak určit co se má zobrazovat na displeji za telemetrický hodnoty. Kromě šipky nahoru ani jedna nereaguje na dlouhej stisk. Šipka nahoru vyskočí z YGE do základního menu Mx.
Zkoušeli jsme to několikrát opakovat a stále stejný, vždy to skočí do nastavování parametrů YGE.
Není náhodou na nastavení co se má vypisovat nutný YGE interface a nastavit to přes PC?

Re: Hořejší - regulátor YGE30

sob 19.09.2020 13:51

Jakmile je regulator radiem detekovany (tzn. vidis ho v aplikaci jetibox), tak se zobrazovane hodnoty zobrazuji klasicky v radiu (nenastavuje se aplikaci jetibox).

Re: Hořejší - regulátor YGE30

sob 19.09.2020 14:17

creagel píše:Jakmile je regulator radiem detekovany (tzn. vidis ho v aplikaci jetibox), tak se zobrazovane hodnoty zobrazuji klasicky v radiu (nenastavuje se aplikaci jetibox).

Celeron mluví o Jetiboxu mini takže nemá vysílač Jeti ale pouze modul s Jetiboxem. A myslím si, že z toho víc “nevymáčkne”.

Re: Hořejší - regulátor YGE30

sob 19.09.2020 14:51

Cili ale píše:Celeron mluví o Jetiboxu mini takže nemá vysílač Jeti ale pouze modul s Jetiboxem. A myslím si, že z toho víc “nevymáčkne”.


Přesně tak, je to Aurora 9 s Jeti modulem Pro Hitec Prism a Optic. Není to přímo modul pro Auroru, ten se mi nepodařilo sehnat. Pro zobrazení telemetrie je nad anténou Jetibox mini. Je mi divný, že když s Jetiboxem jde přes "vzduch" YGE nastavit, tedy probíhá obousměrná komunikace, že by zrovna jen blbý jednosměrný zobrazení kapacity a proudu nešlo.
Ale slyšel jsem, že i na DCxx a DSxx s prapůvodním FW taky YGE nějak blbne a něco se nezobrazuje.
No nic, z elektrik vím, že nejdůležitější údaj je napětí nejslabšího článku a podle něj včas přistát. Měření proudu je dobrý jen po začátku na výběr vrtule a pak už není potřeba. No a kapacita? Když je malá, tak se to pozná na letovým času a napětí baterky. Takže bez MUI xx nebo telemetrie z reglu se vlastně obejdu a ušetřím třetinu jeho ceny.
Odeslat odpověď