Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, už jste někdo měl tu čest mít v ruce a zkoumat ten "vopuchlej JR konektor" od Foxy, co umí do EX štekrů přijímačů Jeti poslat hodnoty varia?
Zajímalo by mě, co to všecko posílá "na zem", zda to umí generovat pípání při stoupání či klesání, zda to chodí přes dvojku nebo čtyřku expandér. A hlavně jestli jste to někdo zkusil se starým Jetiboxem, tedy zda to umí na jednom řádku vario a na druhým třeba Muli či Mui.
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
pocitam ze to bude jeden z rebrandu tohoto..
https://www.espritmodel.com/elite-telem ... -bus2.aspx


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.06.2021 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky za odkaz. Vypadá to, že na expandéru funguje a píšou že to jede i na Jetibox Mini. Ještě je otázka jak. Jeden kámoš toho Foxe od včerejška má, na DS-ce mu to chodí, tak si ho půjčím a otestuju.
V každým případě je zajímavý, že se to umí automaticky přešaltrovat na Jeti EX, M-link, Futabí S-bus a S-bus2 a taky na HOTTa. Takže nejspíš taky na vše ostatní co má S-bus. Za 12 stovek univerzální vario není zase tak špatná věc.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2021 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes kámoš přivezl vario na letiště. Měl jsem pouze elektrickej motorák a tak jsem vario cvičně zapojil. Defaultní anglinu jsem přepnul na češtinu a začal ho na Jetibox mini nastavovat. Potěšilo mě, že metry za sekundu jsou ve stejným řádku a ne na dvou jako u Jeti varia. V nastavení je možnost volby "citlivost varia", standard a dva stupně vyšší a dva stupně nižší citlivosti. Návod jsem nezkoumal, takže nevím co je tím přesně myšleno. Pak tam je možnost nastavení "opadávání" to jsem nechal vypnutý. Další věc co není na Jeti je "zaokrouhlování výšky". Taky jsem nechal vypnutý. Pak tam je klasika, "interval měření", "alarm výšky" a "alarm varia" a "nulování maxim a minim".
Hledal jsem něco k akustickýmu hlášení klesání a stoupání. Stoupání jde nastavit v "alarmu varia" po desetinách m/s. Tón ale nastavit nejde, je tam natvrdo přidělený znak morse. Klesání jde asi nastavit v "opadávání" ale to jsem nezkoušel. Pak tam jdou přestavit tlaky na hladině moře, nebo v místě lítání ale nenašel jsem možnost nastavení nadmořský výšky, takže to asi měří jen relativní výšku. Výška se nuluje při zapnutí. Neumí to jako Jeti vario potlačit řvaní alarmu varia spouštěcím kanálem, což používám aby vario nekvičelo při motorovým stoupání větroně.
Za letu to má zpoždění asi daný intervalem měření. Alarm varia fungoval opravdu jen při stoupání (měl jsem nastaveno 3m/s). Ale měření výšky se mi zdálo nějaký divný. Asi to ovlivňovala rychlost letu motoráku jak se chladícím vzduchem nafukoval trup letadla. Vrátil jsem to ale mám dohodnutý stejný test ve větroni. Jo a s expandérem to maká bez problému, jen po zapnutí to chvíli píše "komunikace".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2021 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
jak na to koukam, asi si to koupim a muzu zkusit v Djangu v paru s mvario a pak se uvidi presne porovnani.. pokud to bude merit stejne, tak za ty prachy to bude vyborne. mvario ma zase jine prednosti (napriklad expander v sobe).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2021 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ve větroni mám starý Jeťácký no-EXový vario a dvojku expandér a tak se chystám tohodle Foxe porovnat. Možná už zítra. Akorát nevím, jestli to bude se dvěma variama najednou makat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: ned 06.06.2021 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
proc by nemakalo.. kdyz jsem testovat MUI pro podezreni na vadny sensor, mel jsem zapojene za sebou tri MUI sensory a meril jsem jimi najednou v jednom letadle.. takze nevidim problem proc by to nebralo dve varia.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No tak jenom dobře. Test proběhne asi dnes kolem 18 hodiny.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ja ho mezitim koupil, zitra si to jdu vyzvedout.. tak jsem zvedav na tvuj report. mas teda non-EX vario a jaky prijimac? expander je EX?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: pon 07.06.2021 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes zkouška porovnání Foxy a neEx Jeti Vario. Výška od 0 do 310 na metr stejně. Vario jsem neporovnával, Foxy má proti Jetimu větší zpoždění. Ale pokud je stejná výška, tak není důvod proč by mělo kecat, je to jen o výpočtu z několika vzorků atmosférickýho tlaku.
U mě vysílač je Aurora 9 s Jeti TF modulem a Jetiboxem Mini, co ukazuje telemetrii. Ve větroni je REX6, EXovej expandér 4, osazení na něm bylo v pořadí EXový Muli6, neEXovej MUI 50, neEXový Jeti Vario a Foxy.
Kámoš zkoušel Foxy na DC16, přímo v EX štekru přijímače. Dokonce to žvanilo výšku. Ale měl s tím podivnej problém, v půlce letu se mu vynulovala výška a když přistál uhazovalo mu to že je přes 50 metrů pod zemí. Myslím, že se mu Foxy vario za letu zrestartovalo a nastavilo 0 metrů. Otázka je, zda nekontakt konektoru a nebo nějaká chyba komunikace, či bug v FW.
Asi to je použitelný, na Jetiboxu mini to ukazuje líp než Jeti vario. Foxy má výšku a stoupání v jedný řádce, Jeti má u stoupání místo výšky takový debilní šipky doleva a doprava a po přepnutí na výšku ukazuje zase jen relativní a nadmořskou výšku, což je mi k prdu. Foxy se nuluje po zapnutí automaticky, Jeti se musí nastavit absolutní výška což není asi ideál. Na Foxy chybí spouštění/blokování řvaní varia pomocným kanálem a taky je blbý, že stoupání je dělaný přes alarm jen s pevným morze znakem. U Jeti je navíc možnost nastavení provozního řvaní varia jako samostatná funkce a alarm varia nahoru a dolů je tam jako další funkce.
Dej vědět jestli se ti bude za letu taky restartovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2021 5:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Mám dvě tyto vária a jak zaznělo oproti váriu Rev2 od jeti,je toto o dost pomalejší ve smyslu hlášení výšky např.při nastavení překročení výšky 100m dostanu první hlášku někdy až ve 120m při stoupání modelu kolem 22m/s u Mvária dostanu hlášku téměř okamžitě
Přesnost měření je podobná jako u jeti jen je potřeba prostě počítat stím že foxy posílá hlasovou informaci do rádia pomaleji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: úte 08.06.2021 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
zajimave.. no dneska odpo si ho mam vyzvednout v zasilce eshopu. vrazim to do Djanga a pak poreferuji. v djangu je REX7, Mvario2 EX a posilat to budu do DS-12. dam sem pak vyjezd z jeti studia, zkusim porovnat krivky varia jestli je zpozdeni opravdu ve zpracovani signalu nebo jen v hlaseni.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 10:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2009
Příspěvky: 172
Ahoj, vynulování výšky za letu je divné - jestli máš záznam z letu, rád bych se na něj podíval.
U MicroVaria tón stoupání a klesání funguje primárně přes vysílače DC/DS - je to rychlejší a přesnější. Alarm výšky a stoupání na Jetiboxu funguje v určitém intervalu, cca každé 2s - tam je spíš kvůli indikaci překročení bezpečných hodnot.
Přikládám menu JETIBOX/HOTT
Příloha:
JETIBOX_CZ.svg.png
JETIBOX_CZ.svg.png
[ 114.02 KiB | Zobrazeno 1562 krát ]


Příloha:
HOTT_CZ.svg.png
HOTT_CZ.svg.png
[ 85.68 KiB | Zobrazeno 1562 krát ]



PS: Rychlost také závisí na nastavené Citlivosti varia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
takze jen v rychlosti jak to vypada na DS vysilacce. setup REX7 - mvario2 EX a do jeho expanderu MicroVario + MUI30. mereno zatim doma na podlaze v nehybnem trupu.
- zajimavy - micro se mi zda "klidnejsi" v nehybnem letadle, ukazuje pohyby nahoru a dolu o par cm, ale mene a ne tak rychle jako mvario. ani jedno se nedokazalo ustalit na nule v nehybnem letadle, ale to je normalni, pricitam to tomu ze doma vetram a je pruvan takze jsou zde nejake mikro zmeny tlaku.
- neshodly se na absolutni vysce asi o 10 metru, mvario 177, micro vario 167,7- predpokladam ze je to kalibraci, nic co by se asi nedalo spravit
- vuci jeti DS se chova stejne jako mvario, tedy je videt uplne stejne v seznamu sensoru a ukazuje dokonce o jednu hodnotu vice - avg.vario.
- fyzicke srovnani - je to opravdu prcek, mvario je proti tomu obri, ale to je dano tim ze je v nem pritomen expander. ale je to tenke natolik, ze to muzu zapojit do konektoru prijimace nebo expanderu v mvariu a mit vedle toho dalsi konektory zapojene.

venku fici a vypada ze bude casem prset, takze test na letisti se odklada az bude pocasi. ale prvni dojem, je to mily maly prcek, za rozumny peniz. ve vsech svych ajroplanech mam bud prijimac volne dostupny, nebo aspon vyvedeny kabelem EXT port tak, aby byl bezne dostupny - je to kvuli aktualizaci fw prijimacu a kvuli tomu, ze obcas u nekterych merim hodnotu MUI. takze tohle muze byt takove "cestovni" vario mezi modely, kde si zkusmo namerim vysky kterych dosahuji i u modelu, kde to nema smysl resit (akrobat, makety apod). taktez to bude asi vyborne do Discovery Micro, pokud jej po tech nekolika letech konecne dostavim..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vario Foxy Jeti kompatibil
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2021 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
mafraf píše:
Ahoj, vynulování výšky za letu je divné - jestli máš záznam z letu, rád bych se na něj podíval.

Jak jsem psal, stalo se to kámošovi na DC16, ten záznam bude asi problém. Zkusím se ho zeptat jestli to vůbec umí stáhnout.
Já jsem ten výpadek neměl. Testy jsem dělal jen z důvodu, že mi to Foxy vario kámoš půjčil a nikde nebyla informace jestli to bude chodit na Jeti expandérech a zobrazovat na Jetibox Mini. Třeba se někdy najde důvod si ho koupit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz