Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2019 9:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
Já to třeba vím, že YEP/ICE jsou okopírované YGE, stejně jako ty mé regly jsou okopírované Jeti Advance, ale toto vlákno není o tom kdo a koho okopíroval, jen jsem tazatelovi napsal s jakýma reglama mám opravdu dobrou zkušenost, pokud bude shánět regl v cenové kategorii toho Raye Jinak znám hodně lidí co YEP/ICE lítají a o žádných reálných problémech přímo z provozu s nima jsem od nikoho nikdy (v mém okolí) neslyšel, ale sám je hodnotit nemohu, protože já lítám jen Jeti Advance copy :-)


Naposledy upravil miglosch dne pon 23.12.2019 9:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2019 9:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
edit: byly tu zbytečné informace.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2019 10:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 471
jyrry píše:
No vidíš, já zase komunikoval s lidmi, kteří ty reálné problémy s YEPy měli. A podařilo se je vyřešit :-)
Dovolíš mi tedy napsat sem ty mé zkušenosti, že ju?


To je samozřejmě chválihodné a dobré že na to upozorňuješ, nicméně píšeš, že YEP má tento problém a odkazuješ na rok 2014. Máš to prověřené i aktuální produkce? Vývoj běží a třeba už to aktuálně mají ty regly pořešené... A že tento výrobce upravuje produkci to mohu potvrdit, nedávno mi přišel 60A regl v jiné velikosti než mám původní 60A regly této řady (Jeti Advance Pro copy), tedy je otázka, jestli ta informace ohledně těch reglů YEP z roku 2014 je stále aktuální, aby se tím třeba lidem teď nemotala hlava zbytečně ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2019 13:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ke spokojenosti s regly i BEC od himodel.com se připojuju, teď jsem napočítal, že mám v provozu hned tři modely na šestičlánek, kde mám osazen kromě nějakého reglu ten jejich samostatný externí 20A BEC https://www.himodel.com/electric/HiMode ... _SBEC.html

Dobrý vědět, že se dá pod jinou nálepkou (a za rozumný peníze) koupit i tady. Spokojený jsem byl i s regulátorem, který jsem měl v elektrovětroni Reichard Sirius, to byl první regl, kde jsem se po dobrých zkušenostech jiného modeláře odvážil spolehnout na 6A BEC v reglu a nepoužít jako obvykle přijímačový baterky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2019 13:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
miglosch píše:
... aby se tím třeba lidem teď nemotala hlava zbytečně ;-)

Ano prosím. Už jsem zticha.
Bylo to myšlené jen jako malá osvěta kolem elektriky kolem BECů. Nečteš to jen ty, který ji zřejmě nepotřebuje ;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.12.2019 14:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
Pánové, díky všem za informace. Nakonec jsem to vyřešil jak psal Celeron. Vyměnil jsem regl za RAY G2 R-50SB (5A SBEC) a je po problému.
Poučení: při lineárním BECu je potřeba si sakra rozmyslet, kolik jakých serv bude člověk honit a hlavně z kolikatičlánkové Li-XX baterky. Po posledních zkušenostech bych typnul, že z tak 5S baterky bych mohl honit s 2A lineárním BECem tak jedno servo a i to by bylo na hraně :D ;)
V případě SBEC (step-down DC/DC měnič) už počet článků není zásadním problémem a zůstává jen zvážit počet serv, resp. celkový proudový odběr, když zaberou všechna najednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RAY G2 R-12B zatížitelnost BEC
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2021 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Abych nezakládal nové téma, tak třeba sem:

Koupil jsem si regulátor Ray G2 R-12B (u Reicharda, ale na obalu sáčku je pak pelikandaniel.com), na e-shopu inzerovali, že má mít 5V/2A BEC. Když jsem balíček otevřel, tak na přívodních kabelech je barevný štítek, kde píšou 12A ESC a na druhé straně 5V/2A BEC. Nicméně přiložený návod (v češtině!!!) obsahuje tabulku pro celou výrobní řadu těchto regulátorů, a u R-12B tam píšou BEC 1A. Proud 2A dává podle té tabulky až R-15B. Jak to je?

Potřebuju na to připojit tři analogová mikroserva o hmotnosti 5 gramů, plus osvětlení (cca 200 mA). Toto mi s jiným regulátorem (10 A, 1A BEC) nefunguje, ale po odpojení světel ano. Tak jsem si řekl, že když 1A dá ty serva, tak 2A musí dát serva i s osvětlením. No ale jestli tam 2A není...

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2021 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
Měl jsem podobný problém. Vyřešil jsem to tak, že jsem výstup zatížil odpory (2x 5j6 paralelně) a měřil výstupní napětí. BEC 2A musí udržet napětí, u BEC 1A dojde k omezení výstupního proudu vestavěnou ochranou a klesne napětí na odporu. Nesmí se zatěžovat dlouho, po zahřátí zafunguje tepená ochrana.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.02.2021 23:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Zajímavé. Zkoušet to takhle natvrdo mě nenapadlo. Mám tady výkonový odpor 2K7, tak to vyzkouším. Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 0:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
2k7 je moc. 2R7 by bylo dobrý :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 7:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zamyslel bych se nad tím trvalým odběrem.
LED 200ma, přijímač řekněme 100mA. Nic moc. Ale při napájení ESC 2s LiPol vzniká na lineárním stabilizátoru napětí výkonová ztráta (8V-5V)*0,3A=0,9W.
Když se podívám na stabilizátory ("BEC") těch reglíků, myslím že tepelná ochrana zabere poměrně brzy. A to nezvažuju serva s jejich (pulzním) odběrem.
Pro srovnání - "chlapácké" pouzdro TO220 sotva vyzáří 2W bez chlazení.
ESC s 2A lineárem na tom nebude o moc lépe, stačí se podívat těm malým reglům od kůži - pro úsporu místa a ceny tam prostě nacpou dva lineární stabilizátory často na sebe v pozici "kopulující ploštice". Malé, pohledné, ale k vyzáření výkonové ztráty dost nevhodné.

edit: historie se opakuje, prakticky stejný "problém" :-D
Taky bych (jako tenkrát) doporučil přečíst http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id=379

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 11:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1986
Bydliště: Vysočina, ČR
jyrry píše:
Zamyslel bych se nad tím trvalým odběrem...
Určitě dobrá úvaha, ty trvalý zátěže jsou trochu zrádný. Já bych asi uvažoval o zvláštním napájení. Podle odběru a napájení, třeba by stačil i podobný extra BECík. Prakticky to nic nestojí a neovlivní to řízení.


Přílohy:
BEC_5V.jpg
BEC_5V.jpg
[ 60.36 KiB | Zobrazeno 978 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.02.2021 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
ellet píše:
2k7 je moc. 2R7 by bylo dobrý :D

Ale notak :-)

Jasně, 2R7.

Jyrry: tenkrát to byl fakt zřejmě vadný kus - po výměně to fungovalo, byť jsem tam časem dal i oddělený BEC. V jiných letadlech s 2A regulátorem mi obdobná sestava LEDek a stejné RX lítá bez problémů (na 3S, čili tepelná ztráta lineárního BEC je adekvátně větší).

Ne, šlo mi tentokrát fakt jen o dotaz, jestly RAY G2 R-12B má 1A nebo 2A BEC.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz