Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jumper R8 prijímač
PříspěvekNapsal: čtv 16.07.2020 21:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

To je každého volba, jaký použije systém. Jak jsem psal. Mě pro moji potřebu stačí že lze do něho nahrát nový firmware od frsky. Do letadel typu combat nepotřebuji telemetrii. A mám tři za cenu originál frsky x8r. Když budu potřebovat telemetrii, tak si koupím klidně frsky.

PříspěvekNapsal: čtv 16.07.2020 23:08 
Mazák
Mazák

Radpav píše:
To je každého volba, jaký použije systém. Jak jsem psal. Mě pro moji potřebu stačí že lze do něho nahrát nový firmware od frsky. Do letadel typu combat nepotřebuji telemetrii. A mám tři za cenu originál frsky x8r. Když budu potřebovat telemetrii, tak si koupím klidně frsky.

To je jasné, len prečo nevedia spraviť poriadny R8 D16 LBT s funkčným Smart portom, keď už chcú FrSky ACCST D16 protokol používať.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 17.07.2020 17:24 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
juraj.jurej píše:

To je jasné, len prečo nevedia spraviť poriadny R8 D16 LBT s funkčným Smart portom, keď už chcú FrSky ACCST D16 protokol používať.

Protože většina prodejů jde do zemí kde je FCC...protože R8 byl směřován k zákazníkům kteří vědí co je třeba Ardupilot a Mavlink.Pro někoho shit a pro někoho zdroj zábavy.Tisíc lidí tisíc chutí.Kdo je trochu zručný nebo se chce něco naučit má možnost realizace při úpravě.Ostatní mají na výběr originál výrobce se zárukou a servisem.Už jsem to tady jednou psal.Protokoly D8 a D16/Accst/ už žijí vlatním životem proto taky vznikl Access.

Dnes mě přišli 74LVC1G tak jak bude čas prubnu variantu s orig.softem.Kdyby někomu náhodou pak chyběl Tx/Rx Mavlink tak stačí převodník TTL-RS232 https://arduino-shop.cz/arduino/996-pre ... rs232.html
Podrobnosti. https://discuss.ardupilot.org/t/some-so ... ired/27613
https://discuss.px4.io/t/px4-frsky-tele ... eiver/6362

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 18.07.2020 11:54 
Mazák
Mazák

blembondo píše:
Protože většina prodejů jde do zemí kde je FCC...protože R8 byl směřován k zákazníkům kteří vědí co je třeba Ardupilot a Mavlink.Pro někoho shit a pro někoho zdroj zábavy.Tisíc lidí tisíc chutí.Kdo je trochu zručný nebo se chce něco naučit má možnost realizace při úpravě.Ostatní mají na výběr originál výrobce se zárukou a servisem.Už jsem to tady jednou psal.Protokoly D8 a D16/Accst/ už žijí vlatním životem proto taky vznikl Access.

Dnes mě přišli 74LVC1G tak jak bude čas prubnu variantu s orig.softem.Kdyby někomu náhodou pak chyběl Tx/Rx Mavlink tak stačí převodník TTL-RS232 https://arduino-shop.cz/arduino/996-pre ... rs232.html
Podrobnosti. https://discuss.ardupilot.org/t/some-so ... ired/27613
https://discuss.px4.io/t/px4-frsky-tele ... eiver/6362

Ale ja to berem tiež sa zabávam rôznimi úpravami. Aj by som ho kúpil na skúšku, keby normálne fungoval s D16 EU LBT. Ja len tvrdím nech spravia poriadny prijímač a nie s diodami osadeními na opak, zlími rezistormy a podobne. Takému Rx by som moc nedôveroval. Kto vie čo je tam ešte všetko dodrba.é. Voľakto povie do bublín dobré, možno. U mňa nie, lebo aj v tých mám napr. v Herone len ESC za 75 eur a stratiť taký model je niekde cca. 400 eur a taký bohatý niesom.

Přílohy:
Kalkulácia.png
Kalkulácia.png
[ 220.24 KiB | Zobrazeno 794 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 18.07.2020 12:09 
Mazák
Mazák

Otázka pro Dana/ddano007/.Když se tam nahraje orig. soft bez hradel https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=233 a udělá se úprava pro rozdělení analog. portů A3/A4 bude to fungovat stejně jako Midelic?Budou A3/A4 funkční nebo je to jen záležitost firmware Midelic?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 18.07.2020 21:28 
Mazák
Mazák

blembondo píše:
Otázka pro Dana/ddano007/.Když se tam nahraje orig. soft bez hradel https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=233 a udělá se úprava pro rozdělení analog. portů A3/A4 bude to fungovat stejně jako Midelic?Budou A3/A4 funkční nebo je to jen záležitost firmware Midelic?

Nie, nebude. X8R meria len RxBatt. Dokonca nemeria ani A2. Neviem o žiadnom prijímači, ktorý by meral A3 a A4, to meria len Midelic FW.
Celá tá úprava s hradlami a nahratím X8R FW je dobrá pre tých, čo chcú " lacný X8R ". Pre mňa súkromne je Midelic FW jasný favorit, napríklad tam vieš cez LUA spraviť neinvertovaný SPORT pre FC bez toho dobastlenia, čo si tu dával pár príspevkov dozadu.

PříspěvekNapsal: sob 18.07.2020 23:15 
Mazák
Mazák

ddano007 píše:
Nie, nebude. X8R meria len RxBatt. Dokonca nemeria ani A2. Neviem o žiadnom prijímači, ktorý by meral A3 a A4, to meria len Midelic FW.
Celá tá úprava s hradlami a nahratím X8R FW je dobrá pre tých, čo chcú " lacný X8R ". Pre mňa súkromne je Midelic FW jasný favorit, napríklad tam vieš cez LUA spraviť neinvertovaný SPORT pre FC bez toho dobastlenia, čo si tu dával pár príspevkov dozadu.

Super, len žiješ v EU a nie mimo (FCC). Keď budeme všetci tak rozmýšlať tak za chvílu dolietame.
Načo ti je A3, A4? Nieje mať jednuchšie napr. G-RX8 s variom, Smart port so senzormi a AIN2? Aj Ja som si niekedy vyrábal do A2 napäťový delič (senzor napätia) a podobne, ale dnes už používam ESC Neuron a tie skoro všetko merajú. A2 majú tuším všetky XR prijímače to nestači. Ale keď ide o zábavu tak to beriem, len to už je skôr o elektrotechnike a nie o RC modelarstve, aj keď elektrotechnika do určitej miery k RC modelarstvu patrí. S takými upraveními Rx a nelegálnimi FW je aj zakázané lietať, ohrozujete druhých. :oops: Existujú aj nieaké zákony. To nieje nič v zlom.

Naposledy upravil juraj.jurej dne ned 19.07.2020 8:59, celkově upraveno 1

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 8:22 
Mazák
Mazák

juraj.jurej píše:
Super, len žiješ v EU a nie mimo (FC). Keď budeme všetci tak rozmýšlať tak za chvílu dolietame.
Načo ti je A3, A4? Nieje mať jednuchšie napr. G-RX8 s variom, Smart port so senzormi a AIN2? Aj Ja som si niekedy vyrábal do A2 napäťový delič (senzor napätia) a podobne, ale dnes už používam ESC Neuron a tie skoro všetko merajú. A2 majú tuším všetky XR prijímače to nestači. Ale keď ide o zábavu tak to beriem, len to už je skôr o elektrotechnike a nie o RC modelarstve, aj keď elektrotechnika do určitej miery k RC modelarstvu patrí. S takými upraveními Rx a nelegálnimi FW je aj zakázané lietať, ohrozujete druhích. :oops: Existujú aj nieaké zákony. To nieje nič v zlom.

1, FC = Flight Controller ( riadiaca jednotka ). Americká norma sa označuje FCC = Federal Communications Commission.
2, Midelic FW samozrejme vie D16 LBT.
3, To pridanie dvoch invertorov na R8 je práve aj na to, aby sa tam dal ľahko nahrať LBT FW pre X8R.
4, Pokiaľ používaš Neuron a ti vyhovujú, je to tvoja vec. Pokiaľ ja ako elektrikár trochu veciam rozumiem a používam A3, A4, OpenXSensor a homemade senzory je to zase moja vec.
5, "upravenými", "nelegálnymi" a "druhých" sa píše s "y", on-line kontrola Slovenskej gramatiky je napríklad tu.

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 8:59 
Mazák
Mazák

ddano007 píše:
1, FC = Flight Controller ( riadiaca jednotka ). Americká norma sa označuje FCC = Federal Communications Commission.
2, Midelic FW samozrejme vie D16 LBT.
3, To pridanie dvoch invertorov na R8 je práve aj na to, aby sa tam dal ľahko nahrať LBT FW pre X8R.
4, Pokiaľ používaš Neuron a ti vyhovujú, je to tvoja vec. Pokiaľ ja ako elektrikár trochu veciam rozumiem a používam A3, A4, OpenXSensor a homemade senzory je to zase moja vec.
5, "upravenými", "nelegálnymi" a "druhých" sa píše s "y", on-line kontrola Slovenskej gramatiky je napríklad tu.

Už sa urážaš? FC opravené na FCC. Midelic vie EU LBT ale funguje aj Smart port bez úprav? (X kové senzory). A trapná Slovenská gramatika ma nezaujma. Ak ťa bavý hrať sa s OpenXSensor tomu rozumiem, ale prijímač by mal byť OK, schválený pre EU a nezasahovať do neho.

Ak bude R8 bez úprav s Midelic s funkčnym S.Port tiež si kúpim na skúšku, ale teraz nie.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 11:26 
Mazák
Mazák

Pokud Ti vadí že R8 není schválený pro EU určitě Ti taky vadí že roky prodávané Tx/Rx Frsky pouhou změnou firmware umožňují vysílat dle normy FCC nebo se starým protokolem D8.R9 po změně firmware na Flex můžeš provozovat i v pásmu 915Mhz.Jakto že to není pro EU zamknuté?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 11:47 
Mazák
Mazák

juraj.jurej píše:
Už sa urážaš? FC opravené na FCC...

Neurážam, vysvetľujem. Ty si nepochopil, čo je to FC, tak sa nečerti...

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 12:20 
Mazák
Mazák

ddano007 píše:
Neurážam, vysvetľujem. Ty si nepochopil, čo je to FC, tak sa nečerti...

Nečertím v pohode. Ono, keď už človek spí na jedno oko niekedy niečo nepobere :(

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 12:29 
Mazák
Mazák

blembondo píše:
Pokud Ti vadí že R8 není schválený pro EU určitě Ti taky vadí že roky prodávané Tx/Rx Frsky pouhou změnou firmware umožňují vysílat dle normy FCC nebo se starým protokolem D8.R9 po změně firmware na Flex můžeš provozovat i v pásmu 915Mhz.Jakto že to není pro EU zamknuté?

Jednoducho, lebo to je schválené pre EU (certifikované) a u Flex neviem nepoužívam, ale bude to asi podobne, ako u FrSky M9.
"pouhou změnou firmware" to nestačí, veď FW RF modolu riadi vysielací výkon, pásmo atď. Skrátka upravuje vysielanie na EU normu.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 13:27 
Mazák
Mazák

Pro R9 v kompilaci Otx zatrhnu Flex.Nahraju do modulu firmware Flex a mám to.Tohle ale už je mimo téma R8 a pokud někdo uzná za vhodné to tady promazat tak se tomu nebráním.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 19.07.2020 13:40 
Mazák
Mazák

blembondo píše:
Pro R9 v kompilaci Otx zatrhnu Flex.Nahraju do modulu firmware Flex a mám to.Tohle ale už je mimo téma R8 a pokud někdo uzná za vhodné to tady promazat tak se tomu nebráním.

To je jasné.

Přílohy:
flexr 9m.png
flexr 9m.png
[ 20.82 KiB | Zobrazeno 640 krát ]

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další