Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2023 15:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
Mám výše zmíněný přijímač a vysílač Jumper T-lite V2 s interním ELRS modulem. Po spárování jsem chtěl nastavit alarm na napětí baterie přijímače. V menu telemetrie jsem zadal vyhledat senzory a objevil se Rx batt. problém je že po zapnutí vysílače a přijímače kdy dojde ke spárování naběhne hodnota odpovídající napětí baterie která ale začne postupně padat a ustálí se na hodnotě 3.8 - 3.9v. Myslel jsem že mám buď vybité nebo měkké články (4*NIMH 800 eneloop) tak jsem zkusil jiný zdroj - NIMH 2000 eneloop a pak ještě dvoučlánek A123 1100mAh se srážecí diodou. Chování stejné, hodnota telemetrie na vysílači po cca minutě se ustálí na 3.8 - 3.9 V přitom napětí baterek měřeno současné na výstupu je 4.6 - 5.1 podle stavu nabití a typu baterky. Chápu že rozdíl je problém kalibrace ale co s tou nestabilitou. FW ve vysílači je EdgeTx tuším 2.7 a ELRS verze 3.3.1. Můžete poradit?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2023 19:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Předpokládám že jde o Happymodel ELRS EPW5.To že v temetrii vidíš Rx_Batt a nějaké čísla ještě neznamená že ten přijímač podporuje měření Rx baterie.Jako hlavní čip je tam ESP8285 a pro něj je vydaný univerzal firmware pro PWM přijímače.Tedy pokud výrobce nedodělá k měření rx baterie dělič tak ten analog vstup na tom čipu visí v luftu a měří hausnumera.A to je tvůj případ.Novější EPW6 už dělič má.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2023 9:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
[quote="blembondo"]Předpokládám že jde o Happymodel ELRS EPW5.To že v temetrii vidíš Rx_Batt a nějaké čísla ještě neznamená že ten přijímač podporuje měření Rx baterie. [/quote[

Ano je to tento přijímač děkuju za vysvětlení.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz