Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Serva S9650
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2010 0:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
Ahoj,

mám tři tyhle serva v modelu Futaba S9650. Všichni je chválí, jak jsou to suprová serva. Mě se po chvilce používání na nich udělali obrovské vůle. Prostě kolem neutrálu vubec nereagují na pohyb pákou (že by kladli odpor) Ta vůle není velká. na 15mm páce řekněme na konci do 1mm, ale ve vrtulníku je to už sakra moc. Nějaká rada, jak se toho zbavit? Nové převody? Máte někdo nějakou zkušenost?. Každý názor si rád vyslechnu. Serva mají "nalétáno" 130 startů tj. 9,5 hodiny provozu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2010 1:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
Rozebrat a podivat se na ozuby, pak uvidis. Kristalovou kouli tu nemame :)
Obecne, jesli jsou s kovovymy prevody tak se vybehaji rychleji jak plast.

Taky se mrkni jesli je to opravdu v servu, u meho vrtulniku mam pocit, ze mi jaksi zmeknuly paky. Podobnou vuli mi zpusobuje ohybani pák a do serva to vubec nedojde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2010 10:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
převodovka je plastová. Budu muset kvůli tomu rozebrat rám, tak chci co nejvíce indícií, abych to nedělal 3x zasebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 22.11.2010 22:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
Zdarek,

Rozdělal jsem serva a zjistil jsem, že horní (radiální) ložisko uložení výstupní hřídele má dost vůle. Dále mě překvapilo, že i samotné ložisko bylo uložené s vůlí. Čekal bych zde přesné uložení, nebo uložení s mírným přesahem, aby se muselo pořádně zamáčknout/nalisovat do krabičky serva. Ložisko jsem tedy do krabičky vlepil, vůle se zmenšili ale jsou tam pořád, tak koupím nová ložiska. Tobex je má. Jsou to 6x10x2,5. Třeba tahle informace někomu pomůže. Co mě překvapilo je, že serva mají naběháno lehce přes 10 hodin provozu v protosovi. Zdá se mi to celkem málo. Nadruhou stranu se tahle životnost od takhle miniaturních ložisek dala čekat. Máte někdo podobné zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 11:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
-> hOOrNeT

jak to vypadá teď po výmněně ložisek a náhradních převodů? Zlepšilo se to?
už je to nějaká doba co jsi to naposledy psal.... :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 17:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
JJ, zlepšilo a řekl bych razantně. Jestli to máš taky "vymlácený", tak doporučuju tuhle úpravu/opravu udělat. Ty ložiska zřejmě odešly tak brzo, protože nebyly vlepený nebo nalisovaný v krabičce, ale byly navolno. Takže jsem je tam nalepil a jsem spokojen. Předtím jsem z toho byl tak zoufalý a už jsem přemýšlel, že bych serva vyměnil. Teď už o takových věcech nepřemýšlím a serva dobře slouží dál a já se můžu věnovat jen létání


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
hOOrNeT píše:
JJ, zlepšilo a řekl bych razantně. Jestli to máš taky "vymlácený", tak doporučuju tuhle úpravu/opravu udělat. Ty ložiska zřejmě odešly tak brzo, protože nebyly vlepený nebo nalisovaný v krabičce, ale byly navolno. Takže jsem je tam nalepil a jsem spokojen. Předtím jsem z toho byl tak zoufalý a už jsem přemýšlel, že bych serva vyměnil. Teď už o takových věcech nepřemýšlím a serva dobře slouží dál a já se můžu věnovat jen létání


Tak to je fajn a moc rád to slyším, potěšil ste mne pane :D ........ jelikož plánuju výmněnu savoxů za právě S9650. .........

Díky :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 22:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
co se ti nelíbí na savoxech? Jako serva 9650 nejsou špatný, ale za ty peníze se dají dnes podle mě sehnat serva lepší. Futaba opět zaspala a zapomněla jít s cenou dolů (stejně je to s gyrem gy-401)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 23:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
hOOrNeT píše:
co se ti nelíbí na savoxech? Jako serva 9650 nejsou špatný, ale za ty peníze se dají dnes podle mě sehnat serva lepší. Futaba opět zaspala a zapomněla jít s cenou dolů (stejně je to s gyrem gy-401)


Mají ošklivé krabičky a na nich ještě ošklivější samolepky s obrázkama. :mrgreen:
Jen tak mimo hru ....
Jaký jiný serva jsou o tolik lepší než S9650?? abych přešel ze savoxů s ošklivema krabičkama na něco jinýho a neměl důvod ani zrakem zavadit o S9650? Znova bych se totiž nerad spálil.

Pokud porovnáš dýlku provozu, odzkoušenost v praxi a hodnocení uživatelů pak zjistíš že ty S9650 předražený vůbec nejsou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2009
Příspěvky: 891
Bydliště: Nova Paka
Take se pripojim,vybiram serva do rexe 500,TGY 930 nejsou nic moc,Ds 510 mam doma ale nejsou odzkouseny hodinamy provozu tak to je neznama.Dost se ted doporucuje mks ds9660.Mate nekdo osobni zkusenost?Vule,chod,presnost? :D

_________________
LOGO 600SE/Vbar 5,3 silverline/JIVE80Hv/TB solid 690/Futaba T14Sg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
avalanche8 píše:
Take se pripojim,vybiram serva do rexe 500,TGY 930 nejsou nic moc,Ds 510 mam doma ale nejsou odzkouseny hodinamy provozu tak to je neznama.Dost se ted doporucuje mks ds9660.Mate nekdo osobni zkusenost?Vule,chod,presnost? :D


Ne..... nevím o nich zhola nic.
Byť někdo uvádí že jsou lepší než S9650 - je to sice hezký ale až budou mět naběháno to co S9650 a se stejnym ohlasem. Pak teprve o nich začnu uvažovat. Jen škoda že to už mne serva velikosti mini nebudou trápit :D


PS: když tenkrát pan Klabačka mluvil o nějakých vyšlapaných cestičkách zřejmě sem to nebral zcela jistě vážně.....Bohužel , dnes bych si vrzil pár facek.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2011 21:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
ok, tak jak chceš, jako špatná volba to není, ale třeba by to šlo lépe, kdo ví :lol: , MKS jdou teďka docela do kurzu, ale to s těma naběhanýma hodinama a odzkoušeností v praxi má něco do sebe, to jo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva S9650
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2020 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Sháním převody s9650. Několik jsem jich v e-shopech našel (skladem i na objednávku) ale reálně je nebyl nikdo schopen dodat. Nezkoušel někdo něčím nahradit?

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: aviatika a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz