Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Jaký výškoměr pro F5J ?

sob 06.07.2019 8:54

Dobrý den ,
mám model Vážka ( konstrukce ing. Miloš Mikulka ) a uvažuji o soutěžním létání v kategorii F5J. Protože jsem nikdy na soutěži této kategorie nebyl, ani jako pozorovatel, jsem tedy úplný „ zelenáč, “ potřeboval bych poradit od Vás zkušenějších. Jaký typ výškoměru se pro tuto kategorii modelů používá? Popřípadě další rady a Vaše doporučení než se na první soutěž vypravím.
Děkuji Vám Mirek

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

sob 06.07.2019 10:27

Zdravím.
Myslím že používají výškoměr Altis V4.

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

sob 06.07.2019 10:33

Altis v4 nebo Altis nano určitě ale povolených je víc. Seznam najdeš v pravidlech f5j, měly by být na stránkách svazu modelařů

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

sob 06.07.2019 10:36

Jo a v Altisu musíš mít poslední f5j firmware. To nahraješ přes flight manager-ke stažení na stránkách Aerobtec.sk

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

pon 08.07.2019 5:58

Dal bych i přímý odkaz: https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=2718

Jinak u Altisu je plusem to,že pokud ho koupí někdo, kdo nemá vyloženě jasno v tom, zda bude soutěžit, tak se dá využít i rekreačně - možnost použít jako zdroj dat pro telemetrické vario atd.

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

pon 08.07.2019 10:04

Skoro vsichni pouzivaji Altis.
Typ 4+ je trochu vetsi a displej je celkm dobre citelny.
Typ Nano je trochu mensi a hure citelny.
Jinak je funkce identicka.
Nove se vyrabi take pripojitelna proudova sonda.

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

úte 09.07.2019 7:55

horejsi píše:Nove se vyrabi take pripojitelna proudova sonda.


Jsou k té proudové sondě někde nějaké informace? Na stránkách výrobce jsem nic nenašel. Bude ta sonda použitelná jako limiter energie motoru?

Re: Jaký výškoměr pro F5J ?

čtv 11.07.2019 9:47

Uz mame manual. Fyzicky budeme mit v dalsi zasilce - zatim nevim kdy. Take jako limiter.
Do 60V, do 100A.
Odeslat odpověď