Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Připojení 2 regulátorů otáček

úte 21.05.2019 20:10

Prosím o radu zkušenější kolegy - potřebuji napájet z jednoho zdroje (NICd 6 článků) 2 stejnosměrné regulátory otáček. Bude problém je oba dva připojit napájecími kabely ke zdroji a servokabelem do přijímače?
Případně jsem řešil, jestli odpojit u jednoho reglu červený napájecí kabel.


Díky, V. Rais

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

úte 21.05.2019 20:33

co to jsou za regulátory?
- odpojit jeden plus pol /vytáhni ho z konektoru/
nebo z obou a baterie/bec/ na napajeni Rx

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

úte 21.05.2019 20:56

typ regulátorů ještě nevím, budu je teprve kupovat ... šlo mi o to, jestli nebude problém rozdílné napětí na plusu (pro regulátor), na přijímači je to předpokládám fuk, jde to na jednu sběrnici ...
jinak díky.

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

úte 21.05.2019 21:32

EEE
napajet je mužes z jedne bateri

vytahni 1 plus z konektoru co vede do prijímace!

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

úte 21.05.2019 21:58

ano jedno červené + nezapojit do přijímače ....teda pokud mají oba regly integrovaný BEC obvod, což zatím nikde v popisu jasně nevidím....
Až budeš vědět co za regly budeš používat , dej odkaz a pak teprve bude rozumné radikálně říkat , zda odpojovat červený kablík či né.
Hlavně klid ,výsledku se dobereme pokud budeme vědět o čem konkrétně mluvíme.

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

stř 22.05.2019 6:15

Doporučím přečíst něco o dané problematice. Shoduje se to s vlastními zkušenostmi z více než desítky dvoumotoráků od 48 do 208 cm...
:wink:

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

stř 22.05.2019 6:22

VitezslavRais píše:... rozdílné napětí na plusu (pro regulátor), na přijímači je to předpokládám fuk, jde to na jednu sběrnici ...

Nerozumím té "jedné sběrnici"... Mínus napájení ano, to je (obvykle) spojené, ale plus napájení přijímače (pokud to není podivnost ala Hitec) jde obvykle přes stabilizátor napětí (poněkud zmateně nazývaný BEC i když je z baterie napájený). S plusem napájení reglu by to mělo společný plus jen pokud by bylo napájení pohonu i RC z 1s nebo 2s aku a přijímač (a případně i serva) to snesl. Což možná v tomto případě bude, vidím napájení 6s NiCd. To by ovšem vyžadovalo opravdu ty červené mezi reglem a přijímačem odpojit a ošetřit napájení alespoň přijímače proti špičkám které regly tu a tam produkují.
Ale chtělo by to poněkud více informací, takhle je ještě dost variant.

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

stř 22.05.2019 8:09

V souladu s odkazem co dal jyrry potvrdím, že mám stejné zkušenosti. Paralelní řazení lineárních stabilizátorů (BECů) jsem použil bez problémů několikrát. Použil jsem i variantu, že plus druhého BECu jsem připojil přes diodu. V případě výpadku prvního BEC, druhý "zaskočí".

Re: Připojení 2 regulátorů otáček

čtv 23.05.2019 13:21

ellet píše:Paralelní řazení lineárních stabilizátorů (BECů) jsem použil bez problémů několikrát.


Dlužno dodat, že ve spoustě starších reglu bylo paralelní řazení jaksi hned uvnitř i při jediném reglu - běžně tam byly dva kousky 7805 vedle sebe...
U lineárních stabilizátoru to skutečně problém není.
Odeslat odpověď