Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

regulátor rc-factory Volta 15A / 2A - vyřešeno

ned 05.05.2019 10:00

Koupil jsem si v rc-factory tři regulátory Volta 15A / 2A. Při prvním zapnutí jsem se snažil držet návodu na kalibraci plynu. Nyní se mi u dvou ze tří zapíná motor pohybem plynové páky směrem ke mně. Třetí už jsem raději nezkoušel.

Je možné ho programovat pomocí plynové páky jako u ostatních regulátorů? V návodu se odkazují jen na programovací kartu, kterou nemám. Jiný návod jsem na něj nenašel.

Po zapnutí nyní pípá, jako by byl v nějakém programovacím režimu. Po zreverzování na vysílači mi přijde, že nereguluje otáčky a jen točí nebo netočí a to ještě né na plný výkon. A já se v tom plácám a nevím jak z toho ven.

https://www.rc-factory.cz/esc/ztw-mantis-15a-slim
https://www.rc-factory.cz/esc/ztw-progr ... -karta-air
Naposledy upravil timi dne sob 11.05.2019 7:09, celkově upraveno 2

Re: regulátor Volta 15A / 2A

ned 05.05.2019 12:52

Všude (co jsem našel) Volta 15A/2A uvedeno PROGRAMOVÁNÍ - PROGRAMÁTOREM "Programovací karta Air"
Pokud by jsi požadoval aby šlo " Programovat se dá buď nastavením přes vysílač a páku plynu (viz návod),
nebo elektronickým programátorem", tak je to možné třeba u "Mantis 35A". Ale taky 31g versus 6.8g u Volta.
Ovšem 3x( rozdíl ceny ESC) je větší jak cena za pořízení "Programovací karta Air"
https://www.rc-factory.cz/assets/docs/5f646465866ea5e116ac5b9b62f0e730/1761-1/programovaci-karta-volta.pdf

Re: regulátor Volta 15A / 2A

ned 05.05.2019 13:07

Děkuji za odpověď. Tak já si tu kartu budu muset pořídit, když už mám tři regulátory. Je to do modelu pro děti, který jsem jim chtěl o víkendu u babičky na poli ukázat. Nečekal jsem, že mi to po připojení bude zlobit. Nikdy jsem nic kromě brzdy na regulátorech nemněnil a všechny mi šly tak jak jsem je koupil.
Ještě mě napadá, že bych to mohl zkusit přes "velký" vysílač MPX royal evo s jeti duplexem. Nyní jsem to zkoušel přes velikostně dětskou vysílačku Jumper t12 plus s dvougramovým jumper přijímačem. Ale to by asi mělo být stejné.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

ned 05.05.2019 13:37

Tu kartu (ke třem ESC) bych viděl jak nevýznamnou komplikaci. Po ESC jsem koukal. Zatím jeden na test.
Mezitím šly do slevy dva ESC pro AC (BLDC) motory: 7A = DSYS10A a 21A = HTL30A (tak snad se rozhoupu)
https://www.bel-shop.eu/cz-detail-1111-stridavy-regulator-dys10a.html
https://www.bel-shop.eu/cz-detail-953-stridavy-regulator-htl30a.html
Oba jsou: "nastavitelné vysílačem" Ten první má "BEC: lineární do 2 A". Druhý "BEC: do 3 A".
- Zkus si ještě projít tohle (není to Volta 15A/2A) ale "různé SuperSimple regly, ty jsou docela natvrdlé"
Problém se střídavým regulátorem - HTL30A
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=134&t=60472
==edit02 trocha teorie (UAV 4x(HTL30A + BL2215-20 Budget) "Konstrukce a řízení kvadrokoptéry", Adam Uhlíř
KLÍČOVÁ SLOVA: Kvadrokoptéra, Stabilizace, Akcelerometr, Gyroskop, Arduino Uno (Mega 2560 R3)
https://dk.upce.cz/bitstream/handle/10195/53690/UhlirA_KonstrukceARizeni_HL_2013.pdf?sequence=2&isAllowed=y
Neb to není jen o ESC (Volta 15A / 2A) nejspíš časem KOPIE do sekce (něco jako) "Coptery - projekty"

Re: regulátor Volta 15A / 2A

ned 05.05.2019 18:09

Přijde mi, že rc-factory prodává velmi pěkné a funkční modely. Nemyslím si, že by prodávali problémové regulátory.
Spíš jestli já jsem něco neudělal špatně při prvním zapojení.

Pře zapojením jsem se spíš náhodou podíval do návodu a tam je napsáno:
Kalibrace rozsahu plynu:
Stačí provést jednou....
Zapněte RC soupravu a dejte plyn do horní polohy (na maximum).
Připojte baterii k regulátoru. Cca za 2 sekundy motor dvakrát pípne, pak stáhněte plyn na minimum. Motor znovu pípne, čímž potvrdí, že si zapamatoval rozsah.

Jestli není problém v tomto. Přijde mi že pípa nějak víc než se píše v návodu a o tom tam už není ani slovo. Regulátory plush, levné basic ze satrie taky pípají a pokud si pamatuji tak vše bylo návodu popsané.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 8:12

A co zkusit asi tu "nejvíc zavrženíhodnou" variantu - tedy obrátit se na kluky z RC-Factory? Zatím když jsem cokoli potřeboval, dal bych jim šest hvězdiček z pěti za ochotu. On občas jeden mail ušetří víc práce a emocí, než tři dny pokusů...

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 16:23

Kdybys natočil, jak ten plyn kalibruješ, třeba by ti někdo pomohl. Často třeba bývá problém s příliš vysokou minimální šířkou impulzu. Stačí potom dát trim do mínusu.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 19:33

Napsal jsem do rc-factory a odepsal mi pan David Kyjovský. Mám zkusit ten třetí regl jen připojit bez kalibrace jestli bude chodit. Až se dostanu z práce domů a jestli mě děti nechají ho připojím raději k přijímači Jeti duplex, zdali mi ho MPX royal evo bude ovládat.

Při brouzdání na eshopech jsem s překvapením zjistil, že některé regulátory si nerozumí s konkrétními vysílači různých značek. To mi hlava nebere. (vyčetl jsem na peckamodel)

Jelikož jsem na internetu nenašel návod k regul. Volta opsal jsem do předchozího příspěvku část návodu s kalibrací a tak jsem kalibroval, ale už od začátku mi přišla divná ta část plyn do hroní polohy viz návod:

Pře zapojením jsem se spíš náhodou podíval do návodu a tam je napsáno:
Kalibrace rozsahu plynu:
Stačí provést jednou....
Zapněte RC soupravu a dejte plyn do horní polohy (na maximum).
Připojte baterii k regulátoru. Cca za 2 sekundy motor dvakrát pípne, pak stáhněte plyn na minimum. Motor znovu pípne, čímž potvrdí, že si zapamatoval rozsah.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 20:11

Máš to nějaké zamotané.
Nemá ten vysílač futabí logiku? první reverzovat plyn a pak kalibrovat?
Regulátory co sem použil a měly kalibraci plynu a možnost nastavení tak pokud nechal po pípnutí plný plyn přešly do nastavování parametrů a začly různě popipávat a oznamovat aktuální stav.
Při plynu v nule pípnou brzdu případně počet článků víc by neměly.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 20:47

Futabí logiku? Možná, nejsem si jistý, nikdy jsem neměl Futabu a nemám zkušenost.

Jumper tx 12 plus s nějakým vysílacím multimodulem a jejich přijímače jumper jsou na dějakém s-fhss což je prý kompatibilní s Futabou

https://www.drone-fpv-racer.com/en/jump ... -3874.html

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 21:04

No tak to zkus zkalibrovat naopak, jako bys používal futabu bez reverzu. A nebo udělej tu kalibraci s reverzem. Ten návod na kalibraci je "klasický" jako u spousty jiných regulátorů. Nemůžeš to své snažení natočit a hodit to sem?

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 21:48

Nikdy jsem nic nenatáčel ani nikam nedával, takže bych to musel nejdřív nějak zkusit.

Solim Namez píše:No tak to zkus zkalibrovat naopak, jako bys používal futabu bez reverzu. A nebo udělej tu kalibraci s reverzem. Ten návod na kalibraci je "klasický" jako u spousty jiných regulátorů. Nemůžeš to své snažení natočit a hodit to sem?


Nejdřív bych potřeboval pochopit co je to ta futabí logika, abych věděl jak kalibrovat naopak. Podle toho textového návodu jsme to zkoušel dělat jakoby naopak, ale nepovedlo se.

Asi bude pro mě nejlepší to skutečně připojit k jeti přijímači a zkusit to s vysílačem MPX royal evo. Jen mi cestou z práce došlo, že mám nejspíš všechny přijímače v modelech u rodičů na baráku a tam se s rodinou pojedeme podívat až za dva týdny. Manželka spí, děti také a tak teď nemohu nikde štrachat a něco hledat.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 21:57

Tou logikou je myšlen jen opačný plyn. Plný plyn = páka k sobě.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

pon 06.05.2019 22:23

Takže pokud by tomu tak bylo, znamená to, že všechny regulátory, které používám a fungují mi, když připojím k těm jumper přijímačům budou mít stažený plyn v poloze páka od sebe? Dokud ve vysílači neudělám na kanálu plyn revers?

Zatím vysílač používám jen na malinkatý čtyřvrtuláček tinyhawk, který má na desce přijímač frsky d8 a tam byl plyn staženo k sobě a plný od sebe hned po spárování.

Re: regulátor Volta 15A / 2A

úte 07.05.2019 0:03

Tak jestli se nepletu, MPX EVO opravdu má opačný plyn, kanál 3 se musel reversovat. A to že to chodí s nějakým quadem není zrovna směrodatné, ona ta elektronika bývá docela vychytaná a ten revers to klidně může poznat.
Odeslat odpověď