Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Re: Firmware SimonK

úte 11.06.2019 9:27

YenyaKas píše:Hele, jestli na to nespěcháš, počkej pár týdnů, až mi přijde ten programátor přes servokonektor, pak to možná půjde i bez pájení.


Tak programátor dorazil, ale nejsem schopen se s ESC domluvit - možná nemá ten bootloader nebo tak něco. Akorát nevím, jestli jsem ten bootloader nezrušil já svým přeprogramováním, nemám už "čistý" SimonK regulátor.

Re: Firmware SimonK

úte 11.06.2019 12:36

Zrušil...
zdá sami, že čistý tgy.hex nemá bootloader...
Či?

Re: Firmware SimonK

ned 15.09.2019 23:33

Návod na nastavování SimonK ESC jsem v předchozích příspěvcích neviděl - Pro ty co by se jim hodilo jej zkusit
EMAX User Instruction for Simonk Series ESC
http://yinyanmodel.com/EMAX%20User%20Instruction%20for%20Simonk%20Series%20ESC.pdf

Re: Firmware SimonK

pon 16.09.2019 10:05

Jo, takovýchto návodů jsou na Internetu spousty. Ale jak si přečteš v prvním příspěvku vlákna, na těch regulátorech co jsem měl já (nejlevnější z eBay v červené nebo žluté smršťovací bužírce, nikoliv eMax) tohle nefunguje. Funguje kalibrace plynu, ale přepnutí do programovacího režimu nikoliv. Pomohlo až přeflashování firmwaru s jinak nastavenými parametry.

Re: Firmware SimonK

pon 16.09.2019 14:59

@YenyaKas Máš pravdu, měl jsem to uvést jinak. Ono těch ESC s FirmWare á la Simonk je víc různých.
Někdy navíc v popisu prodejce bývají nepřesnosti. Takže, než se vydám nějakou nevratnou cestou,
není od věci vyzkoušet pár nějakých návodů zda se ESC náhodou na některým nechytne.
_ Neviděl jsi někde návod na úlohu obrácenou k nahrání nového FW? Tedy zazálohování (uložením) toho starého?

Re: Firmware SimonK

pon 16.09.2019 21:20

guchar píše:Neviděl jsi někde návod na úlohu obrácenou k nahrání nového FW? Tedy zazálohování (uložením) toho starého?


Tak tyhle regulátory jsou AVRka, čili přes avrdude lze vyčíst firmware ve formátu .hex úplně stejně, jako se tam zapisuje (jen r místo w). Dívám se dokonce, že to o pár příspěvků výš píšu:

YenyaKas píše:programátor připojíme do USB, ověříme že spojení funguje, například zazálohováním původního firmwaru:
Kód:
avrdude -c usbasp -p m8 -U flash:r:backup_flash.hex:i

Re: Firmware SimonK

pon 16.09.2019 22:11

YenyaKas píše:Tak tyhle regulátory jsou AVRka, čili přes avrdude lze vyčíst firmware ve formátu .hex úplně stejně, jako se tam zapisuje (jen r místo w).....

Stáhnout půjde jen za podmínky, že firmware nebyl zamknut nastavením "fuse" ....
avrdude -U lock:....

Re: Firmware SimonK

úte 17.09.2019 6:28

bahora píše:Stáhnout půjde jen za podmínky, že firmware nebyl zamknut nastavením "fuse" ....
avrdude -U lock:....

Jo, jasně. Ty moje regulátory zamknuté nebyly.
Odeslat odpověď