Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Hobbywing Flyfun 30A reverzní brzda

pon 29.04.2019 21:52

Zdravím,

opět objevuju věci, o kterých jsem ještě neslyšel.

je takovýto regulátor: https://www.hobbywingdirect.com/product ... 8689231987

Kromě standardního kabelu pro BEC + plyn to má ještě jeden vstup ze samostatného kanálu, podle dokumentace to odpovídá reverznímu chodu motoru. Vidím to poprvé (#sorryjako), tak se ptám, jestli je to reálně použitelné na letadle třeba ke zkrácení přistání nebo tak něco. Moc si to nedovedu představit. Nebo se to používá na nějakých akrobatech pro zpomalení sestupného letu? A může to fungovat i se sklopnou vrtulí? Používáte tohle někdo?

Re: Hobbywing Flyfun 30A reverzní brzda

úte 30.04.2019 8:18

umím si to představit v modelu s EDF - dobrždění na dráze. U akrobatického letadla s pevnou vrtulí by se taky dalo s tím určitě blbnout. Sklopka sice má odstředivou sílu , která by asi překonala obrácený chod, ale že bych chtěl ve vzduchu brzdit větroně, tak to asi ne :D .

Re: Hobbywing Flyfun 30A reverzní brzda

úte 30.04.2019 8:39

regl funguje hezky, ale musí se stáhnout na minimum, potom chvilku 0,5s - 1s počkat a pak teprve reverznout. Za chodu to neumí. Na efektní couvání po dráze, nebo na vodě je to fajn :)

Re: Hobbywing Flyfun 30A reverzní brzda

úte 30.04.2019 9:52

Simon K. vytvoril softvér aj pre bežné - lacné (čínske) regulátory, ktoré je možné po preflešovaní reverzovať a netreba na to ďalší káblik (a ďalší kanál).
Je to urobené tak, že stav "vypnuté" (a navyše zabrzdené) je v strede rozsahu, teda 1500us.
Smerom k vyšším hodnotám je normál, k nižším je reverz.

Na vysielači je možné urobiť si mix, kedy sa normál (aj reverz) roztiahne na plný rozsah a prepínačom sa volí normál alebo reverz.

Má to tak Mior na svojom dvoj-dúchadlovom (2 x EDF) LearJetovi.
Má niekde na svojej stránke aj video, ako tým po dosadnútí modelu na dráhu brzdí, ale nedarí sa mi spojiť s jeho web stránkou ( http://rcmodely.cevaro.sk ), takže neviem dať odkaz.

Re: Hobbywing Flyfun 30A reverzní brzda

úte 30.04.2019 10:09

Už som to rozchodil.
Tu je to:
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... 18---2cast
Odeslat odpověď