Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2019 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Mno, nebudu to zatím komentovat, je to na delší řeč, ale tady je vidět kombinace amaterismu, nezkušenosti, a cpaní nevhodných součástek tak kam prostě nepatří, kluci zlatí, takhle se to opravdu nedělá. Ochrana vydávaná za skvělou vlastnost, proč by si to jeden měl koupit, rozstřelila minimálně jeden model, který stojí jako ojeté auto. Video je dlouhé a jen pro ty, co umí anglicky. Zcela otevře oči konec videa i těm, kteří https://www.youtube.com/watch?v=7Vup1KFbs_Y


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2019 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Ještě jsem teď koukal do návodu, co výrobce deklaruje, má jeden návod pro verzi 100 i 200, přičemž fakticky se každá verze chová jinak. A ať jsem hledal v návodu jakkoliv dlouho, nenašel jsem tam jasnou odpověď na to, jaký proud či příkon do serva je garantovaný, popřípadě vůbec nějaký popis, jak se to podle výrobce má chovat ... jak se to chová je vidět na videu s třískama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2019 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Čistokrevná hrůza. 8O Ještě jsem neviděl zařízení s polyswitchem, u kterýho by nezpůsoboval nějaký problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 5:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Vratná pojistka (= POLYSWITCH) má takové vlastnosti jaké má. Někde vyhovuje někde ne.
U něčeho je řešením přechod na elektronickou pojistku (s příslušnou charakteristikou) někde i ta má mouchy.
Pokud jsem to správně postřehl, tak téma bylo širší - EMC - rušení od použitých komponent a jejich propojení..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Já nevím, jestli je tam polyswitch nebo nějaká verze elektronické pojistky, nemám jeti, abych to mohl rozdělat a kouknout se. O polyswitchi mluvil v tom videu. Do rozvodnice prostě nic takového nepatří, jednou z jejich nejdůležitějších funkcí je dodávat proud, hodně proudu a ne ho omezovat. To je prostě nonsense design. A ani případné zdůvodnění výrobce takového návrhu, že tam nebylo správně použito to nebo ono (v návodu není popsána zatížitelnost jednoho výstupu nebo varování apod., o tom že si to Honza vůbec přečte, a bude tomu rozumět, lze s úspěchem pochybovat, tedy i z toho úhlu pohledu je to principiální nesmysl), prostě neuspěje. Že výrobce tímto blbým designem chrání svůj výrobek v ceně ani né dvacetiny modelu uživatele budoucích třísek rozhodně nezajímá.
Ten borec na tom videu není zrovna obdivuhodný, je vidět, že to je amatér. Ono stačilo opět připojit osciloskop a bylo by vidět, proč ta serva zakmitávají, generování rušivého elmag. pole zakmitávajícím motorem není nic zajímavého, to je jen důsledek, zásadní příčinou bude pravděpodobně průběh řídicího signálu anebo co leze po silových kabelech z té rozvodnice. Ve videu jsou dva problémy - zakmitávání serv, což je problém, který vidí každý Honza, a s tím asi nepůjde do luftu, problém tedy není letální. Druhý je naprosto letální, kdy při podržení páky serva a tedy krátkodobého vyvolání vyššího odběru serva, se servo prostě deaktivuje. Serva, které jsou na videu (2290SG) mám, létám s nimi přes rok, mám je také na výškovce, fungují skvěle (každý start několik Pop-Topů) a jeho maximální špičkový odběr je asi 7 A při 7.8 V, mám to změřeno. Navýšený odběr serva se stal za letu při obratu Pop-Top, který je určitým typem gyroskopického obratu s větší energií, zjednodušeně řečeno, serva mohou přestat fungovat při každém razantním obratu. No a co následovalo je vidět na videu, byl to nový model.
Majitel videa chtěl zřejmě naznačit, že obě věci spolu souvisí, což může a nemusí být pravda. O tom můžu napsat vice později, souviselo by to s cyklickým snižováním napětí díky výše zmíněné úžasné ochraně, které by bylo způsobeno cyklickým nadměrným proudem při zakmitávání těch serv. Ale třeba se k tomu někdo odpovědný vyjádří dříve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Vě světle toho prvního příspěvku to vypadá že je to něco nového.Není.
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... erpage=100
Od příspěvku #27789 z datem Mar 18, 2017, 12:09 AM .Je tam i video.
V návodu je...Central Box lze napájet buď akumulátory připojenými přímo, nebo přes BEC. Při volbě zdroje je nutné dodržet
minimální požadavky na napájecí zdroje Central Boxu. Součet obou limitních hodnot zdrojů musí dosahovat alespoň 15A trvalého proudu a 90A špičkového proudu. Pokud zdroje dostatečně nedimenzujete,nemusí ochrana proti přetížení serv Central Boxu fungovat správně.
Tedy to asi nebude vada ale vlastnost a případná náhrada škody se nekoná.V pořádku to ale není. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 16:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já se nebudu vyjadřovat... ale k tomu "nonsence designu" by se mohli vyjádřit mohl by Marek Plichta nebo Adam Krepčík, oba v minulých sezonách rozbili velké akrobaty, protože jim shořelo servo a jejich "rozvodnice" jiné značky byla tak "intelligent design" že zkratovaná nebo přetížená serva neodpojila. :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 17:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Pozrel som si video /blbo urobeny zvuk aj obraz/ a aj jeho koniec.
Nejako som nepostrehol problem s nejakymi vratnymi poistkami, ale videl som nieco
uplne ine:

Pomocnik nasilu pretiahol servo /jednu stranu vyskovky/ a vitazoslavne to prezentuje ako chybu. Zjavne netusi ani on a ani okolostojaci co vlastne pachaju.

Na to je iba jedine vysvetlenie: kupil serva, zrejme predsa digitalne a najdrahsie ake mohol a pritom ani netusi co vlastne kupil.

Podla spravania maju serva inkrementalne snimace a ked ich znasilnil stratili jednoducho polohu podobne ako krokovy motor. Vzapati vypne/zapne vysielac a ono to znova funguje! Ake prekvapenie!

Serva sa evidentne synchronizuju do polohy iba pri zapnuti alebo po prichode impulzov.
Dobry design by ich mal synchronizovat vzdy pri prechode cez synchronizacny kontakt - kupil zrejme draho a kvalitne ale na h***

Chyba Jeti moze byt len taka, ze poistka pri nadprude na chvilku vypne a servo strati polohu

Podla mna poddimenzovany design stavitelom lietadla, pri prudkom manevri vyskovkou pozaduju serva viac ako je nastavena poistka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
Mno, pozoruju, že se téma svrhává krapet "jinam", argumentace bez komentáře, toho se nebudu účastnit, nemám to zapotřebí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 18:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
MomoBrut píše:
Mno, pozoruju, že se téma svrhává krapet "jinam", argumentace bez komentáře, toho se nebudu účastnit, nemám to zapotřebí.


Nemtudom magyarom, mozes to prelozit to zrozumitelneho jazyka?

Specialne axiomu 'argumentace bez komentare'?

Ak niekto pouzije serva co si mozu cucnut povedzme aj 50A v zavislosti od zatazenia a pripoji ho na Jeti vystup s ochranou 40A kto je blby? A navyse pouzije serva co maju Alzheimer a zabudnu pri kratkodobom vypadku kde su....

Neobhajujem teraz analogive serva, ale tie by taky problem nemali, alebo jednoduche digitalne s potenciometrom

A mozno tie super spickove digitaly s milionmi neuzitocnych funkcii jednoducho zabudnu nastavenie

A je vymalovane, moja favoritna funkcia je reverz serva v jeho nastaveni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 19:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
MomoBrut píše:
Mno, pozoruju, že se téma svrhává krapet "jinam", argumentace bez komentáře, toho se nebudu účastnit, nemám to zapotřebí.

Aneb jak se nekope do Jeti, nemá to smysl, že?

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Aneb jak se nekope do Jeti, nemá to smysl, že?

CB 200 mal aj iné fičury. On si totiž dokázal sám za letu poprehadzovať výstupy. Napríklad ak si mal na jednotke Výstup PWM, on ti tam bez hanby šupol digitálny vstup... To už ale predpokladám odstránili. Bol som svedkom v nemecku. A nebol to ojedinelý prípad.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
JirkaA píše:
Aneb jak se nekope do Jeti, nemá to smysl, že?

Ale houby pane, s čím kdo zachází, s tím také schází. Míněno v dobrém, je to váš boj. Ani jeden z tady píšících se vsadím CB-200 nebo SB-2290SG nebo HBL380 nemá, takže o čem je tu řeč?
Sám jsem za letu spálil servo 4 krát, vždy to byl moje chyba, vždy výstupní FETy zmizely. Vždy to bylo na křidélku, prostě špatná synchronizace serv. Já si to přiznám, a neočekávám, že mou chybu za mne bude něco nebo někdo řešit. A hlavně nechci, aby to něco řešilo, když žádná chyba není a chybou je ten werk samotný. Dál necítím potřebu se k tomu vyjadřovat a gratuluji uživatelům Jeti k jejich systému se skvělou funkcionalitou, která to vše vyřeší za ně, doslova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 741
sky59 píše:
Pozrel som si video /blbo urobeny zvuk aj obraz/ a aj jeho koniec.
Nejako som nepostrehol problem s nejakymi vratnymi poistkami, ale videl som nieco
uplne ine:

Pomocnik nasilu pretiahol servo /jednu stranu vyskovky/ a vitazoslavne to prezentuje ako chybu. Zjavne netusi ani on a ani okolostojaci co vlastne pachaju.

Na to je iba jedine vysvetlenie: kupil serva, zrejme predsa digitalne a najdrahsie ake mohol a pritom ani netusi co vlastne kupil.

Podla spravania maju serva inkrementalne snimace a ked ich znasilnil stratili jednoducho polohu podobne ako krokovy motor. Vzapati vypne/zapne vysielac a ono to znova funguje! Ake prekvapenie!

Serva sa evidentne synchronizuju do polohy iba pri zapnuti alebo po prichode impulzov.
Dobry design by ich mal synchronizovat vzdy pri prechode cez synchronizacny kontakt - kupil zrejme draho a kvalitne ale na h***

Chyba Jeti moze byt len taka, ze poistka pri nadprude na chvilku vypne a servo strati polohu

Podla mna poddimenzovany design stavitelom lietadla, pri prudkom manevri vyskovkou pozaduju serva viac ako je nastavena poistka


A ještě k tomuto argumentu nakonec komentář dám. SB2290SG mám, testoval jsem je mnoha i nevybíravými způsoby. A věř, že pokud je zatížíš tak, že ti málem zlomí výškovku nebo vyrvou páku z plochy a během 6 s se jim zvýší teplota na chladiči o 12 stupňu při proudu kolem 7 A, tak se s nimi nestane to, co je na tom videu. Po uvolnění fungují naprosto normálně, jak by měli a ne jako připojené k CB-200.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti CB200 a úžasné polyswitche
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Miro...odpusť ale začínáš příspěvek tím že to nebudeš zatím komentovat...hned dáš další koment...a nakonec jsou ostatní komentáře dle Tebe mimo mísu protože to nikdo nemá.Já si vážím toho že jsi to sem dal a rozhodně to neberu jako kopání.Všichni mají kostlivce ve skříni a je dobré o nich vědět.Mám jen CB100 ale jestli bude někdo ochotný rozdělat CB200 a nafotit to tak to bude rozhodně lepší.Pojďmě diskutovat i když tu konkrétní věc třeba nemáme./viz.diskuze o DS-12/ není na tom nic špatného. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz