Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Zdravím chtěl bych se zeptat, chci si pořídit FPV ale bez autopilota? a známý mi tvrdí že pokud si do něj nedám autopilot se schopností vrátit se na místo startu tak ho hondě bryo stratím,já ale chci koupit toto: http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/383934/ je tam i systém OSD Black stork který má svou gps která mi ukáže kde je směr domů.A já si myslím že když už létám 11 let a myslím že celkem schopně tak pokud budu vědět kde je domů byt jenom ze šipky z OSD tak já vždy trefím.Další věc je že si moc dobře uvědomuju že se budu znovu učit létat jako jsem se to učil když jsem začal létat v hale tak si od toho pána vemu i Easy Stara jako nosič toto letadlo je určené pro začátečníky takže když ho správně vytrinuju což můžu udělat bez brýlí tak si myslím že nebude taková věda se naučit podle toho létat co si myslíte? :?:

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Také létám dlouho a let na brýle je uplně jiný a učíš se znovu.
Nejduležitější zaletět éro bez brýlí aby letělo rovné.
A na začátek vzít 1-2 kamarády aby letadlo hlídaly kde je.
Mě to trvalo tak 5 letů než jsem získal trochu orientaci a dokázal přistát s brýlema.
Je torchu problém jak koukáš do brýlí tak jsou poměrně tmavé, když je pak sundáš tak seš tak 5sec jak kdybys koukal přímo do sluníčka a od toho je dobrý ten kamarád že ti ukáže rukou kde éro je.
Jinak je to super.
Nechci tě odrazovat od koupi, mám tyto brýle také a podle údajů je to od FPVsystém, ty mají jediní 800mW vysílač.
No první set co přišel tak nefungoval vůbec, údajně chcyba výrobce.
Druhý set makal ale na nějakých 300-400m takže další reklamace.
Tak čekám co přijde do třetice.
Ale jestli ti to chlapík ukáže jak to funguje aspon na 600m bez výpadku tak myslím že v pohodě.
Já jsem se to učil tak že jsem 5sec viděl a další 3-4sec ne.
Chce to hlavně pořádně vyzkoušet.
A EasyStar je v pohu éro na učení...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Jak píše Dejfak, alespoň pro začátek to chce buď pozorovatele, nebo létat ve známém terénu abys odhadl kde se model pohybuje a nevylétl jsi mimo dosah.
Nepříjemné jsou objekty mezi pilotem a letadlem, které si s brýlemi na nose neuvědomíš, stačí strom, sloup s dráty a dokonale ti to na několik vteřin rozhodí videosignál. Pokud nemáš stabilní letadlo, které to ustojí bez řízení, je krizovka na světě.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 12:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Bez pořádného průzkumu terénu buď pěšo či kolmo nebo s pořádnou mapou (pochybuji kolik z vás se dostane k té "pořádné" mapě) se dálkové lety s autopilotem a fpv nedají pořádně dělat..případně by autopilot musel mít inteligenci a patřičné senzory aby v případě problému mohl sám reagovat..
Co tím myslím ? Vezmeš dalekohled, pořádnej triedr a nebo puškohled, dáš ho na stojan, stabilizuješ a hledíš do dálky..cestou na 5 km nevidíš žádnej strom, dům, nic co ti let ohrozí...co ale spolehlivě na 5 km neuvidíš jsou dráty elektrického vedení které v té vzdálenosti budou tenké jako vlas..a to možná i pro hobby hvězdářský dalekohled...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Dejfak píše:
Také létám dlouho a let na brýle je uplně jiný a učíš se znovu.
Nejduležitější zaletět éro bez brýlí aby letělo rovné.
A na začátek vzít 1-2 kamarády aby letadlo hlídaly kde je.
Mě to trvalo tak 5 letů než jsem získal trochu orientaci a dokázal přistát s brýlema.
Je torchu problém jak koukáš do brýlí tak jsou poměrně tmavé, když je pak sundáš tak seš tak 5sec jak kdybys koukal přímo do sluníčka a od toho je dobrý ten kamarád že ti ukáže rukou kde éro je.
Jinak je to super.
Nechci tě odrazovat od koupi, mám tyto brýle také a podle údajů je to od FPVsystém, ty mají jediní 800mW vysílač.
No první set co přišel tak nefungoval vůbec, údajně chcyba výrobce.
Druhý set makal ale na nějakých 300-400m takže další reklamace.
Tak čekám co přijde do třetice.
Ale jestli ti to chlapík ukáže jak to funguje aspon na 600m bez výpadku tak myslím že v pohodě.
Já jsem se to učil tak že jsem 5sec viděl a další 3-4sec ne.
Chce to hlavně pořádně vyzkoušet.
A EasyStar je v pohu éro na učení...

ano slíbil že mi to ukáže já jen jestli je ten autopilot nezbytnej stejně asi když bude mít něco jako překážku tak to špatně zkončí?

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Autopilota nepotřebuješ, na začátek stačí kamarád a pak už to bude jedno, až to zmákneš.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 12:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Banska Bystrica
5.8ghz - vyborny obraz ale slabsi dosah
900mhz - trosku horsi obraz ale lepsi dosah

okuliare OK, ale lietat sa da aj podla monitora (notebook)..... (aj ked ja ked sa k tomu dostanem, skusam skor let na vysku ako na vzdialenost - my sme tu sama hora ...)

Ale velmi zalezi na prijimacej antene - ja pouzivam BiQuad , je sice velka (pre 900mhz) ale obraz ujde (teda treba si odmysliet ze som lietal prakticky potme - - pouzity bol http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 20TVL.html )

ako OSD je http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=9473
kde v spolupraci s ich stabilizatorom (Eagle tree Guardian) mozem z vlastnej skusenosti povedat ze to lietadlo leti stabilne samo :)
(a to mam slusne rohodeny CG kvoli kope kamier a kadejakych pridavkov navesanych na trupe vcitane uz vyssieho plosneho zatazenia kridel...)
(autopilota som este prakticky ani nevyuzil ,zato OSD ano - ked lietas 1km od seba tak uz bez OSD by si bol asi strateny :) )

S.

PS: povolene vysielacie frekv./vykony su ina kapitola....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Osobně bych šel a taky jednou půjdu do DragonOSD +v2 který toho prostě umí nejvíc..nejlepší osd co jsem viděl, nejvíce funkcí, nejvíce připojitelných senzorů se kterými se poté povyšují jeho funkce...
btw..není tvoje sada pro fpv trochu víc výkonnější než je povoleno ? Pokud ano, problémy jsi doposud neměl ? třeba že bys věděl o nějakém rušení někoho, nebo něco podobného..??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 12:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Banska Bystrica
JuraS. píše:
Osobně bych šel a taky jednou půjdu do DragonOSD +v2 který toho prostě umí nejvíc..nejlepší osd co jsem viděl, nejvíce funkcí, nejvíce připojitelných senzorů se kterými se poté povyšují jeho funkce...



....samozrejme kazdy podla svojich moznosti/poziadaviek. Niekde som videl velmi komplexnu tabulku porovnavajucu rozne OSD (asi niekde na http://www.rcgroups.com/video-piloting-fpv-rpv-469/) - zial momentalne neviem najst. Ale treba si precitat dostupne info a vybrat si....

S.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
....samozrejme kazdy podla svojich moznosti/poziadaviek. Niekde som videl velmi komplexnu tabulku porovnavajucu rozne OSD (asi niekde na http://www.rcgroups.com/video-piloting-fpv-rpv-469/) - zial momentalne neviem najst. Ale treba si precitat dostupne info a vybrat si....

S.[/quote]
Tak jestli se rozpomeneš kde s to viděl tak dej vědět já jsem jen chtěl vědět jestli je ten autopilot nezbytnej :)

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
myslíš tohle https://spreadsheets.google.com/pub?key ... utput=html ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: pon 12.09.2011 14:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Banska Bystrica
JuraS. píše:



absolutne presne to !

:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2012 15:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Sedlčany,Brandýs nad Labem,Dobříš
Tohoto http://uthere.com/products/ruby/ruby_fo ... craft.html
Autopilota jsem v tabulce nenašel,takže další možnost...
Létá s ním tady někdo? http://uthere.com/video/video_index.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2012 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
za cenu okolo 250$ ti ardupilot mega s arduimu + pár doplňky sám odstartuje, poletí podle dráhy kterou vymyslíš a sám přistane


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Autopilot do letadla
PříspěvekNapsal: stř 01.02.2012 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
JuraS. píše:
za cenu okolo 250$ ti ardupilot mega s arduimu + pár doplňky sám odstartuje, poletí podle dráhy kterou vymyslíš a sám přistane

Nakonec jsem se rozhodl jít nejjednodušší cestou a pořídi si todle
http://shop.righthere.nu/fpv-auto-pilot ... _1146.html
stálo to 229€ i s poštou něco kolem 7mi tisíc ale je to vyzkoušené a jednoduše se to zapojuje.Pošta Tě vyjde levně protože je to z EU.A má to kromě jiného funkci RTH samo se vrátí domů a jěště v návodu upozornují že je dobré nainstalovat fail safe na vypínač RTH a tak 1/4 plynu a když letadlo stratíš z dosahu tak se samo vrátí nebo když ti vypadne obraz vypneš rádio a letadlo se taky samo vrátí můžeš sundat brejle a hledat ho v okolí sebe 120m to je naprogramovaný rádius který kolem Tebe dělá v tomhl :D e režimu

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MomoBrut a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz