Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: pát 23.03.2018 18:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
Zdravím,
koupil jsem z druhé ruky tohle gyro. Prodávající mi ho prodal bez českého manuálu. Máte ho někdo?Děkuji Honza
http://www.rc-castle.com/image/data/BIG ... 3GAV21.pdf


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 14:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jenda12 píše:
Zdravím,
koupil jsem z druhé ruky tohle gyro. Prodávající mi ho prodal bez českého manuálu. Máte ho někdo?Děkuji Honza
http://www.rc-castle.com/image/data/BIG ... 3GAV21.pdf

Gyro jsem spojil s přijímačem,tak jak má být,myslím,že se mi podařilo ho i nakalibrovat. Ale po znova spuštění se serva nehýbají,na povely od vysílače nereagují.


Přílohy:
P3240106.JPG
P3240106.JPG
[ 71.99 KiB | Zobrazeno 2192 krát ]

P3240107.JPG
P3240107.JPG
[ 80.06 KiB | Zobrazeno 2192 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 15:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Nafotil jsem ti ten návod, zkus jestli se to dá přečíst, jinak bych to potom musel naskenovat.


Přílohy:
IMG_4987.JPG
IMG_4987.JPG
[ 102.66 KiB | Zobrazeno 2098 krát ]

IMG_4986.JPG
IMG_4986.JPG
[ 136.8 KiB | Zobrazeno 2098 krát ]

IMG_4985.JPG
IMG_4985.JPG
[ 121.02 KiB | Zobrazeno 2098 krát ]

IMG_4988.JPG
IMG_4988.JPG
[ 129.1 KiB | Zobrazeno 2098 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 15:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jakub37 píše:
Nafotil jsem ti ten návod, zkus jestli se to dá přečíst, jinak bych to potom musel naskenovat.


Děkuji za pomoc. Už to zkouším zprovoznit tři dny,zkouším kombinace a pořád dělám něco špatně. BGL si dělá co chce. Pořád bliká modře . ----- ,.----- a pořád se to opakuje serva se ani nehnou. Máš s tím praktickou zkušenost? Já už fakt nevím,co stím mám dělat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 20:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jenda12 píše:

Děkuji za pomoc. Už to zkouším zprovoznit tři dny,zkouším kombinace a pořád dělám něco špatně. BGL si dělá co chce. Pořád bliká modře . ----- ,.----- a pořád se to opakuje serva se ani nehnou. Máš s tím praktickou zkušenost? Já už fakt nevím,co stím mám dělat.

Ještě se tě jednou zeptám,čím jsi napájel BLG_? Několikrát jsem to zkoušel a přišel na zajímavou věc. Po několika neúspěšných pokusech jsem odpojil serva od BGL a ejhle,blikání ustalo. Přidal jsem jedno servo a ono to funguje! Pak jsem přidal druhé a pokus opakoval. Fungovalo to akorát chvíli a pak zase nic. Protože v návodu je na obrázku napájení reglem. Zkusil jsem vyměnit napájecí baterii 4x NiMh 4,8V reglem připojil jsem ho do sestavy. Následně jsem přidával serva a jedno po druhém připojoval k BLG. Sestava pracovala bez problémů. Sice ve specifikaci je napájení 3,5 - 9V a toho jsem se od začátku držel a trochu mě to zmátlo. Mělo by tam stát 5- 9V. Taková blbost a jak to dokáže znepříjemnit život. Díky za pomoc a tohle ber jako mou radu. Třeba kdyby jsi ho chtěl namontovat do kluzáku. Honza


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 8:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jenda12 píše:
Ještě se tě jednou zeptám,čím jsi napájel BLG_? Několikrát jsem to zkoušel a přišel na zajímavou věc. Po několika neúspěšných pokusech jsem odpojil serva od BGL a ejhle,blikání ustalo. Přidal jsem jedno servo a ono to funguje! Pak jsem přidal druhé a pokus opakoval. Fungovalo to akorát chvíli a pak zase nic. Protože v návodu je na obrázku napájení reglem. Zkusil jsem vyměnit napájecí baterii 4x NiMh 4,8V reglem připojil jsem ho do sestavy. Následně jsem přidával serva a jedno po druhém připojoval k BLG. Sestava pracovala bez problémů. Sice ve specifikaci je napájení 3,5 - 9V a toho jsem se od začátku držel a trochu mě to zmátlo. Mělo by tam stát 5- 9V. Taková blbost a jak to dokáže znepříjemnit život. Díky za pomoc a tohle ber jako mou radu. Třeba kdyby jsi ho chtěl namontovat do kluzáku. Honza


Dobrý den, mám ještě jeden dotaz.
Po instalaci do modelu a následném spuštění gyra,které mám nastaveno pro režimy AVCS - vypnuto - normal. Mi po přepnutí do režimu AVCS přejedou serva do krajních poloh,aniž bych bych pohnul s ovladači na vysílači. Mohl by jste mi někdo poradit,nebo vysvětlit co s tím mám dělat?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: pát 21.05.2021 7:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Zdravím,
vracím se k tomuto tématu.

jenda12 píše:


Dobrý den, mám ještě jeden dotaz.
Po instalaci do modelu a následném spuštění gyra,které mám nastaveno pro režimy AVCS - vypnuto - normal. Mi po přepnutí do režimu AVCS přejedou serva do krajních poloh,aniž bych bych pohnul s ovladači na vysílači. Mohl by jste mi někdo poradit,nebo vysvětlit co s tím mám dělat?

Mě včera toto gyro přišlo a dělá mě to to samé. Režim AVCS je vlastně "heading-hold".
Google překladač mě to přeložil jako "nadpis-podržte". Divné :roll: Ale samotné slovo "hold" mě přeložil jako "držet". A z toho usuzuji, že je to funkce něco jako Fail safe. Jednoduše řečeno je to tedy taková záchrana. Prostě se vychýlí kormidla, "drží" určitou výchylku a letadlo přistane. :lol: Zatím mám to gyro nainstalované v jednoduchém metrovém modelu na odzkoušení. Vše fungovalo hned po popropojování. Akorát jsem zmenšil výchylky. Až bude čas, tak to půjdu vyzkoušet do terénu a vše se musí doladit.
Jo a ještě musím dodat, že k té funkci AVCS není žádné vysvětlení v návodu co to vlastně je a co to má dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bigaole 3G A V2
PříspěvekNapsal: pát 21.05.2021 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Janek2 píše:
....
Režim AVCS je vlastně "heading-hold".
Google překladač mě to přeložil jako "nadpis-podržte". Divné :roll: Ale samotné slovo "hold" mě přeložil jako "držet". A z toho usuzuji, že je to funkce něco jako Fail safe. Jednoduše řečeno je to tedy taková záchrana. Prostě se vychýlí kormidla, "drží" určitou výchylku a letadlo přistane. :lol: Zatím mám to gyro nainstalované v jednoduchém metrovém modelu na odzkoušení. Vše fungovalo hned po popropojování. Akorát jsem zmenšil výchylky. Až bude čas, tak to půjdu vyzkoušet do terénu a vše se musí doladit.
Jo a ještě musím dodat, že k té funkci AVCS není žádné vysvětlení v návodu co to vlastně je a co to má dělat.


"The heading hold gyro will keep the heli pointed in the same direction until you give a tail rotor command to turn the helicopter to a new heading no matter how strong or gusty the cross wind is. In other words the HH gyro and its sophisticated software have total control over the tail rotor servo at all times."

Alebo po nasom - vypinac vetra. Snazi sa drzat smer drobnymi zasahmi do riadenia.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz