Switch to full style
Přijímače, serva, regulátory, BEC, palubní napájení, ale i telemetrie
Odeslat odpověď

Odstínění rozvodu zapalování

úte 02.01.2018 11:14

V Z50l mě vyšel dost blbě rozvod od baterek zapalování a napájení RC, je to dost blízko sebe. Je to zápalko od DLE35RA. Mám ho už ve Spacewalkeru, taky nejsou rozvody nijak moc zvlášť daleko od sebe a žádný příznaky rušení s Futabou Faastem jsem nepozoroval. U Z50L bych to chtěl radši ještě posichrovat.
Přemejšlím celý rozvod pro zapalování prostrkat skrz uhlíkový fusekle, co se používají pro rozvod napájení u některých zdrojů v PC. Máte s tím prosím někdo nějakou zkušenost? Předpokládám, že aby to fungovalo, by měla mít fusekle stejnej potenciál jako krabička zapalování. Jenže mě nějak nenapadá, jak tu fusekli spojit s měděným lícnem, který by se dalo následně spojit s krabičkou zápalka. Zaplýst, omotat ? Nějaký lepení asi moc dotekově spolehlivý nebude. A pokud by to spojení nebylo dokonalý, tak by to mohlo možná dělat ještě horší věci, než když tam žádný opletení nebude. Pak je ještě možnost použít měděnou fusekli, co taky bývá v dražších PC zdrojích, jenže to je už nějaká váha. A navíc v těch zdrojích jsou jen malý průměry skrz který neproleze futabáckej konektor.

Re: Odstínění rozvodu zapalování

stř 03.01.2018 4:58

Vzdy ma ucili stari mazaci ze najlepsi zosilnovac je antena, v zmysle tohoto by som to radsej prerobil tak ako to ma byt a nie ako to vyslo

Najlepsie odstranit pricinu ako dosledok

Re: Odstínění rozvodu zapalování

stř 03.01.2018 18:46

Nejde o antény, ty jsou od zápalka 25 cm daleko. Ale baterky a kabely k nim jsou pár cm od sebe.Rušení se může naindukovat i do napájení.
Odeslat odpověď