Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Serva na 7,4 V a 4,8 V v jednom modelu
PříspěvekNapsal: pon 25.12.2017 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

podle rady v minulém dotazu (Hi voltage serva ) jsem zakoupil 2 serva Hitec HS 5665MH - 7,4 V. Nyní mi Ježíšek přinesl další 3 (doporučené pro MissMorava), ovšem jsou to serva Hitec na 4,8 V. bude to to do 2 m hornoplocha - benzín ( vzorem je právě Miss Morava). Mám to vyměnit nebo to lze v jedné palubní síti kombinovat ( samozřejmě s odděleným napájením ). Tedy výškovku, směrovku a křidélka by byly na 7,4 a klapky, motor, a ovládání háčku na 4,8? Nebo radši ujednotit?
Díky za rady.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 25.12.2017 21:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Sjednocovat netřeba, udělej přesně jak máš vymyšleno a není problém.
Papíra

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.12.2017 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Vem si ze tam budes mit dva okruhy a jeden ti selze, tak to rozbijes. Nejlepsi je jeden okruh, nejakou rozvodnou desku a dva akumulatory. Bud to das vse na 4,8v, coz na takovou velikost a pocet serv v modelu neni vubec idealni. Takze serva na min. 6v nebo dat vsechny na 7,4v. Elektronika a kabelaz ma byt co nejjednodušší.

Budes muset nabijet dva rozdilne akumulatory, starat se o dva rozdilne akumulatory a potom az prohodis akumulatory tak se ti z jednoho okruhu zakouri, takze se rozhodni sam.

Dival jsem se na doporučene serva, co mas a ty jsou do 6voltu, takze jak bych tam dal 2x life a vse primo do prijimace, dva vypinace. Jeden velky hlavni a druhy treba maly jako zalozni.

Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 7:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
.....................


Naposledy upravil Lark dne úte 26.12.2017 13:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 9:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... l&id=34454

Serva jsou do 6V, tak osobne bych tam do dvoumetrovky dal 2x life nebo 5x nicd, ale s temi HV nevim, no. Jedine bec a nastavit na 6V a dal lipol 2s.

Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
..............


Naposledy upravil Lark dne úte 26.12.2017 13:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Díky,

sjednotím to na 7,4. a bude.
P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Lark píše:
Problém je, že těch 6V je pro oboje serva hraniční napětí. Pro jedny minimální a pro druhá maximální, takže to určitě není nejvýhodnější kombinace. Osobně bych to nepoužil.

Tie HV digitaly pojdu niekde od 4,5V a tie klasické znesu nieco cez 7V. Takze by som to s cistym svedomim krmil 2S LiFe

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.12.2017 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
LV, máš pravdu a sypu si popel na hlavu. :oops: :oops: Není to tak dlouho co jsem to u HS-5665MH měřil. Byl jsem líný se podívat a vypáli jsem to od boku aniž bych se podíval. Vypadávají až při 3,7V, takže se omlouvám za blábol.
Nějak mi ten mozek už sračkovatí. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.12.2017 22:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No ja mám vždy spíš obavu z přepětí u těch serv na 4,8V než z podpětí u těch HV na 7,2V. :roll:

Kdysi jsme to tu probírali a myslím, že došlo nakonec k shodě v tom, že se serva nemají zbytečně napěťově přetěžovat, že i u serva, které má v manuálu uvedeno 6V je lepší to na tu mez zbytečně nehrotit, protože trpí kartáčky a komutátoru. Tedy pokud se nejedná o BLS serva.

Takže já bych to na jeho místě radši ujednotil na jediném napájení 4,8V (resp 4-článku NiCd/NiMH). Určitě ty HV serva budou mít o něco menší moment a rychlost, ale i jejich životnost a spolehlivost významně vzroste.
A pokud se vyžaduje větší moment, tak je myslím správnější cesta volit silnější typ serva na stejné napětí, než vyšším napětím víc honit servo slabší.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky se přimlouvám za to sjednocení. Ta HS-5665MH mají sice provozní rozsah napětí uváděný 4.8-7.4 V a při 6V moment 8,8Kg/cm a při 7,4V 10kg/cm. Na čtyřčlánek bych je ale rozhodně nepoužil. Jak jsem psal, mám u nich ověřené minimální napětí 3,7V, kdy už vysazují a při měkčím zdroji to napětí 4čl. může klidně padat. To už radši ten 5čl., ale ta kombinace serv se mi nelíbí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 16:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
A což takhle napájet 7,4V serva napřímo a ty 4,8 přes BEC? Pak by stačil jeden zdroj a nijak zvlášť složité by to nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Určitě by to šlo, jen si myslím, že je to další článek možné poruchy. Pokud to přijímač umožňuje napájel bych ho radši přímo ze 7,4V, protože při zkratu některého serva na 4,8V na BECu vypne proudová ochrana a takhle by alespoň fungoval přijímač a HV serva. Při zkratu na HV servu prostě shoří kabel a vše ostatní funguje dál. Do většího modelu bych prostě BEC nedával. Ale rozhodnout si musí každý sám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 20:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
A co takhle to sjednotit tím, že se dokoupí HV serva, vše se pak napojí dvojčlankem LiFeP neBo Li-Pol. A zbývá serva použít v jiném modelu. :roll: Já taky nejsem příznivcem BEC v palubní síti když to jde bez nĕj tak na to komplikovat a snižovat spolehlivost.
Nebo naopak, dokoupí normální serva a celé to bude napájet 4-článkem NiCd/NiMH.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.12.2017 20:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Jen pro info tazateli
Dřív se běžně používaly pro napájení příjmače a serv 5s nicd. Takže jmenovité napětí 6V. Nabitá baterka nicd má 1,5V takže napětí sady bylo 7,5V nevidím tedy důvod proč nepoužít napětí pro hv serva.
A ty serva chodily stovky startů naprosto spolehlivě i když běžně pracovaly s napětím 7,5V. Od mikro serv až po serva s tahem 25kg.

Už úplně vidím ty kometáře jak zase budu za vola. :D

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz