Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 11:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.11.2017
Příspěvky: 3
Prosim o vase zkusenosti ci nazory. Pouzivam nekolik let Auroru 9 a prijimace Minima i Optima. Vyuzivam moznosti aktualizaci firmwaru pomoci HPP-22.
Nyni resim situaci kdy jsem pouzil Optimu 7 i 9 s verzi firmwaru 2.02 a digi serva Turnigy a serva poskubavaji. Zkusil jsem firmware 1.04 a je to mnohem stabilnejsi, ale pouze s klasickym napajenim. Jak pouziju Bec a Spc napajeni, je situace stejna. Pouziju-li prijimac Minima tak je vse Ok. Jenze potrebuju vic kanalu :-). Pouzil jsem jina serva, i analogicka, stara i nova. S obyc analogickymi servy neni problem. Soft ve vysilaci, respektive modulu Spektra jsem rovnez zkousel kombinovat v ruznych verzich.
Nejake napady? Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 12:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ak by si mal moznost zmerat signaly vedelo by sa omnoho viac, staci osciloskop napr DS201 za par euro, vzdy sa zide


Napr: lacnejsie to nejde
https://www.aliexpress.com/item/Fully-A ... 163b876EwE


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 12:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
sky59 píše:
Ak by si mal moznost zmerat signaly vedelo by sa omnoho viac, staci osciloskop napr DS201 za par euro, vzdy sa zide

No... na servosignál (PWM) to fakt stačí. Ale podívat se co některá (zvlášť digitální) serva produkují do napájení (ten bordýlek pak může ovlivňovat činnost procesoru přijímače nebo ho i resetovat), na to chce šířku pásma alespoň do 10MHz. Já už něco málo nazkoušel.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 20:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.11.2017
Příspěvky: 3
No merit se mi to nechce. Serva z DG vyradim, dam jina a budu uvazovat o jinem radiu. Jen k tomu mam hodne prijimacu, prislusenstvi, pult, kufr, za ty roky to radio znam. Teda aspon sem si to myslel. 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 20:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
glumisek píše:
No merit se mi to nechce. Serva z DG vyradim, dam jina a budu uvazovat o jinem radiu. Jen k tomu mam hodne prijimacu, prislusenstvi, pult, kufr, za ty roky to radio znam. Teda aspon sem si to myslel. 8O


Bez merania sa nikam nedostanes a moze ta to znova prekvapit. Na veselsiu notu: smad by este pomohla kristalova gula...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 22:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.11.2017
Příspěvky: 3
A co feritove krouzky misto ty kristalovy koule? :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 22:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
glumisek píše:
A co feritove krouzky misto ty kristalovy koule? :-)


Mam 58, cely zivot robim vyvoj este som nevidel ferit vyriesit emi problem na skusobni, to je fantasmagoria


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.11.2017 6:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
glumisek píše:
... budu uvazovat o jinem radiu...

To prasečinám v napájení nepomůže. Naopak - některé přijímače na to mohou být citlivější.
Pokud odhalíš co to způsobuje, můžeš proti tomu účinně zasáhnout.
Překvapivě (no, spíš očekávaně) tyhle věci fungují lépe při napájení z přijímačových akumulátorů které vyfiltrují ty naindukované špičky - můžeš to zkusit?
Pak dobrou službu udělá filtrační kondík u přijímače - o tom toho tady bylo napsáno opravdu hodně.

Tohle je nový fenomén u 2,4GHz rádií - už žádné rušení (jak slibují nadšené popisky prodejců i výrobců); zato je to daleko náchylnější na vliv napájení přijímače, zvlášť s nástupem digitálních serv a také zprasených BEC obvodů... ale tohle se dá odhalit jen měřením, to výměna komponentů nenajde.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz