Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oddělené napájení serv v křídle
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 2:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Zdravím,
Osazuji teď elektronikou větroň 2,6 metru se čtyřservovým křídlem a nevím, jestli má cenu dělat druhý napájecí okruh, kde by samostatný BEC napájel serva v křídle a ocas by byl napájený BECem regulátoru klasicky přes přijímač. Nejsem si úplně jistý, jestli tím že tam přidám další konektory a spájení napájecích kabelů naopak riziko selhání nezvýším. Obojí by bylo napájené ze stejné lipolky. Všechna serva v modelu budou analogy, na klapkách Corona CS 239 mg, křidélka a výškovka nejspíš GWS Park L a na směrovce bude HS-65. Regulátor má 5A spínaný BEC, takže by to zvládnout měl.
Je mi jasné, že tohle řešení nefunguje v případě failu regulátoru, jen by odlehčilo přijímači a eliminovalo riziko poklesu napětí a restartu. Na druhou stranu, chystám se přecházet na HoTT a graupneří přijímače by měly údajně fungovat od 2,5 V, takže i při poklesu by byla rezerva.

Uvítám všechny názory a rady :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 7:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Samozrejme viac okruhmi nič nepokazíš, spoľahlivosť bude určite lepšia. Záleží na tom, ako si svoj model ceníš. Je to trochu váhy a káblov navyše, ale žiadna tragédia s váhou navyše. Dúfam, že v trupe máš dosť miesta.
Ja lietam tiež vetrone so štvorservovým krídlom, Graupner RC systém, a mám tam regulátor 60A Graupner s telemetriou a 5A Becom. Doteraz bez problémov.
Skutočne tie HOTT prijímače chodia od nízkych napätí. V technických údajoch majú pre napájacie napätie údaj: (2,5) 3,6 ... 8,4 V

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.10.2017 18:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Místa mám dost, takže ho tam asi dám, jen se musím rozhodnout jaký :)

Je velká prasárna připájet regulátor i bec přímo k dirkám v XT60, nebo je nějaký způsob jak to dělat elegantně/správně?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 6:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Dala by sa spraviť rozdvojka s konektormi. Ale pájkovaný spoj je určite spoľahlivejší. Takže myslím si, ak sa ti tam dva káble do XT60 zmestia, spájkovať.

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Neblbnite. Do takeho pidivetrona s mikroservami to neries. Servokable bohato stacia.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 10:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.6.2014
Příspěvky: 98
Bydliště: Zábřeh
LV má pravdu. Stačí jeden okruh a nebo napajet zvlášť motor a dat prijimacovky na přijímač a serva.

_________________
Proxima II, Beta major 3m, Shark 6m, VSO-10 4m, Velox krill 80ccm, ocelot, minicorado .. Frsky Horus


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 14:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2017
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Díky pánové za rady. Kdy teda má smysl žešit vícenásobné napájení? U digitálních serv chápu že mají větší odběr, ale zatím mě nepřesvědčili nějakou extra výhodou oproti analogům (pro mě).

Ještě bych měl jeden dotaz, jak řešíte připojování serv k přijímači. Přes deseticentimetrový prodlužky mi to moc elegantní nepřijde a připojovíní do přímače pokaždé je mimo úplně. Napadlo mě hodit každou půlku křídla na jeden MPX konektor a připojovat přes něj. Škoda že to není vcelku, na čtyři serva by mi pak stačil jeden.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.10.2017 8:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
MPX konektory používám pro připojování elektroniky v křídlech už roky, je to spolehlivé a funkční. Když je prostor, dají se pro zvýšení spolehlivosti zdvojovat piny. Zatím nebyl nikdy žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz