Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Levné přijímače pro Frsky Taranis
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 11:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Omlouvám se, tohle téma tu již bylo asi mnohokrát diskutované, ale zrovna, když to potřebuji, tak jsem to nenašel.
Mám taranis X9D plus. Když jsem si jej pořizoval, tak jsem měl představy, jaké budu konstruhovat úžsné stroje a kolik desítek kanálů budu na to potřebovat. Nakonec jsem skončil u jednoduchých poletovátek pro děti, FrSky inovoval a z jeho nabídky vymizely levné RX. Rád bych se zeptal jestli někdo nemáte tip na levné RX do cca 300 Kč, do 5 PWM kanálů. Vymoženosti, jako telemetrie, extrémní dosah a další chytrosti nepotřebuji.
S taranisem jsem spokojený, ten bych si rád ponechal ale nebráním se využít šachtu pro nový vysílací modul.
Díky za náměty.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Žeby toto:

http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... ve-rc-r8sb

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Mozes skusit aj napr. Radiomaster R84 (bezi na protokole FrSKy D8), cena zhruba 300-350 czk , ak to moze este byt , momentalne ich o dovozcu (Horejsi) nemaju ale este sa z par obchodoch urcite najdu zasoby , na Slovensku napr. Tatramodel:
Radiomaster R84

Mam v modeloch 2 ci 3 , funguju ok.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 14:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Miro_V píše:
Mozes skusit aj napr. Radiomaster R84 (bezi na protokole FrSKy D8), cena zhruba 300-350 czk ,


Tohle se mě líbí. Nejsem si ale jistý, jestli můj Taranis má ještě mód D8. Nastavit sice jde ale já jsem někde četl, že ten nový FW D8 již nepodporuje. Každopádně děkuji za tip.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
jirka525 píše:
.... Nejsem si ale jistý, jestli můj Taranis má ještě mód D8. Nastavit sice jde ale já jsem někde četl, že ten nový FW D8 již nepodporuje. Každopádně děkuji za tip.

Hmm , je to mozne ze v novom FW je to zrusene , FrSky sa snazi zbavit vsetkych ktori kopiruju ich prijimace :? , a tak aj silne kopirovaneho D8 , casom sa skoro isto zbavia aj ACCST D16 , a ostanu na systeme ACCEESS.

V tom pripade nemas moc moznosti na vyber , len original prijimace na D16 ,z tych menejkanalovych a lacnejsich pwm ma napadaju FrSky RX4R ci FrSky RX6R , ale tie uz su cenovo silne mimo tvoju poziadavku (tak 800-900 Czk)
Prave pre toto som presiel na multiprotokoloveho Radiomastra :? , mam na vyber - od velmi lacnych prijimacov az po kvalitnejsie a drahsie multiprijimacove systemy, podla potreby..

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Kolega má dvě QX7 s odstupem cca 1 rok, jedna má D8 a druhá už jen D16, já mám X9D už jen s D16, ale vzhledem k tomu že mám hromadu FlySky tak jsem pořídil Multiprotokol, který umí D8.

Přijimače používám z Ali

4ch
https://www.aliexpress.com/item/4000966 ... 2071%22%7D

nemají SBUS, SmartPort ani telemetrii

6ch
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2873%22%7D

Na Frsky čidla (asi ani SBUS) nefunguje, ale jinak v pohodě, dosah super

8ch
https://www.aliexpress.com/item/3297302 ... 5610%22%7D

Nemá SmartPort, ale jen SBUS, nicméně čidla lze použít staré, co se připojovaly do telemetrického Hubu. Výhodou je analogový vstup až do 30V a provozní napětí do 13V.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 15:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Já jsem zatím študoval různé dokumenty a vypadá to, že Taranisy s kom. protokolem ACCST mód D8 ještě podporují a protokol ACCESS jej již nepodporuje. Takže u mého Tatanisu by měla být D8 ještě funkční.
Já jsem právě myslel, že bych si do volného slotu pořídil nějaký multiprotokolový radiový modul a mohl bych používat RX i od jiných výrobců než FrSky. Zajímaly by mě právě i zkušenosti ostatních s externím radiovým modulem a cizími přijímači.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Áno, tvoj Taranis protokol D8 stále podporuje a pokiaľ ho pri aktualizácii OpenTX nezakážeš, tak podporovať aj naďalej bude.
Ak ti nevadí objednávať z Číny, nejaké cenovo prístupné prijímače sa nájdu aj na Aliexpresse.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.08.2021 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Mě ten multiprotokol maká hezky, řekl bych že má trošku větší dosah jak origo modul. Jediná nevýhoda je že anténa je krátká a schovaná pod rádiem, já si vytiskl prodloužení, jelikož je anténa na pigtailu s konektorem, nebyl problém ji "vysunot" mimo rádio.

mám tento:

https://www.aliexpress.com/item/3288615 ... 2596%22%7D

jen já ho tehdy (rok zpět) kupoval za cca 700,-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.08.2021 10:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Díky za informaci. Mě se tenhle modul také líbí, jen se mě nelíbí, jak číňani za ten rok podražili. Zkusím ještě jiné kšefty ale že bych se dostal na cenu, za kterou jsi kupoval ty to mě připadá hodně optimistické.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.08.2021 21:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
jirka525 píše:
Díky za informaci. Mě se tenhle modul také líbí, jen se mě nelíbí, jak číňani za ten rok podražili. Zkusím ještě jiné kšefty ale že bych se dostal na cenu, za kterou jsi kupoval ty to mě připadá hodně optimistické.


Abys nebyl zklamanej.. Současná křemíková krize neslibuje dobrý ceny, spíš bych nečekal a koupil. Dělám ve vývoji letecké elektroniky a není vůbec výjimka, že dříve běžný integrák stojí desetkrát tolik, nebo ti sám výrobce slíbí dodávku vzorkových množství za 50 týdnů.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: pberki, Seznam.cz [Bot] a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz