Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 07.10.2017 17:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Zdravím.
Neřešil někdo variometr pro spektrum dsmx. Aktuálně je k dispozici jednotka telemetrie + vario senzor, případně jsem zaznamenal zahájení výroby přijímače s již zabudovaným variem, to vše přímo od spektrumu. Ovšem cenově to není příliš příznivé a ten přijímač se zabudovaným variem dosud ani není v ČR v nabídce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 5:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Pokud máš v letadle místo, tak ta telemetrická jednotka jde občas koupit levněji na bazaru a jejich samostatné vario taky.
Pokud místo není, pak koupit přijímač s integrovanou telemetrií a samostané vario.

Pokud jsi našel oficiální katalog, ve kterém mají uvedený vario přímo v přijímači a není k dispozici ani na ebay, pak bych na něj nečekal - kdysi jsem tak čekal na samostatný vario modul a trvalo to rok nebo dva než jej skutečně vydali.

Jako alternativu lze použít např. SkyAssistant (https://www.pitlab.com/skyassistant-variometer.html) - zcela nezávislý systém na ovládání, chválený větroňáři.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2017 16:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Bohužel místa moc není, telemetrický přijímač od spektrumu mám, ale upřímně je to celkem obr. Ještě jsem objevil telemetrický modul lemon rx, má zabudované vario v sobě, ale nevím o nikom kdo by měl zkušenost s jeho funkčností.
http://www.lemon-rx.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
S Lemony přijímači létá kolega na letišti - a pokud vím, tak bez problémů
Telemetrii nikdo v okolí netestoval.

Popravdě ty jejich telemetrické moduly nevypadají špatně - cena je stejná jako TM1100 na bazaru, ale obsahuje to měření kapacity, výšky apod. v základu, což si jinak Spektrum nechává platit zlatem. Díky za tip.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.10.2017 19:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Trošičku mi na tom vadí, že to mají jako sadu. Já bych s toho využil jen to vario. Ale dělají i telemetrické přijimače, a ty jsou pro změnu bez varia :-D To si prostě jeden nevybere.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 19:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Tak mám informace z první ruky, páč jsem tu telemetrii od lemonu nakonec objednal, vyzkoušel a cosi nastudoval. Součástí balení je: čidlo teploty - dost krátký kabel, ale přesné; čidlo proudu a napětí s konektoty tdean nebo xt60 - přes nabídku powerbox ve vysílači ukazuje i spotřebu v mah; propojovací kabel mezi telemetrií a přijimačem; bindovací kolík; oboustranku na přilepení; výškoměr je zabudovaný přímo v telemetrii nicméně bez variometru. Takže třeba pro F3K na měření výšky hodu dostačující. Pokud by někdo chtěl tak jednu dávám na modelbazar.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 5:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Díky za minirecenzi.
Kterou telemetrii jsi nakonec objednal?
Rozumím dobře, že se jedná o samostatnou telemetrii - takže přijímač máš originál Spektrum a telemetrií se nahrazuje jen externí modul (tuším, že TM1100 nebo TM1000)
Z funkcí mě pro akrobata zajímá především měření odběru - zkoušel jsi, jak moc je to přesné? Tedy kolik jsi vybil podle vysílače a kolik nabil podle nabíječky - jak moc se tahle čísla rozchází?

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 8:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Přijímač můžeš použít jaký chceš, jedná se o samostatný telemetrický modul od výrobce Lemon RX. To co chceš jsem neměřil poněvač to měřili jiní, nejsem si teď zcela jist zda zde mohu vložit odkazy, ale není problém to na netu najít. Je to poměrně přesné, výrobce uvádí rozptyl 5%, při testu naměřili 1-2,5%. Zádrhel je ovšel v tom, že přes nabídku powerboxu ve vysílači nelze nastavit alarm, takže pokud chceš zjistit hodnotu musíš buď kouknout na displej nebo nastavit hlas na přepínač. Natočil jsem minividejko https://youtu.be/tmCd4Iv3g2k


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 9:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Osobně vidím potenciál toho měření mah u větroně nebo elektrovětroně, kdy si nastavíš alarm na napětí sady a po zaznění alarmu se buď koukneš na displej kolik je z baterky odčerpáno a nebo přepneš páčku a necháš si to přečíst.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz