Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Banální příčina pádu
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 8:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tak u Spektra poslouchá jen jeden přijímač na daný přepnutý model.

Ale když blbý pády tak prosím :D
1. sundaval jsem kabinu z heliny na stole. Vyklouzla a spadla špicí na betonovou podlahu.
2.klukovi jsem seřizoval a opravoval houbolet. Měl obráceně výchylky na křidýlkách.
Přepnul jsem reverz a - byl to jiný kanál.přepnul jsem další dle logiky očíslování a zase jiný. Naštvane jsem přepnul další
a start modelu v garáži nepřežila moje vrtule :D a znovu jsem musel rovnat hřídel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Banální příčina pádu
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 8:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Já jednou zkoušel pojíždět s hydroplánem Cessna, že jestli se mi konečně povedlo správně vyvážit model na plovácích. Na to přece není potřeba připojovat serva v křídlech, žeano.. Po euforii, že to jede, jsem se ve zkratu rozhodl odstartovat, voll gas. Po pár vteřinách letu jsem šel hledat brejle a ploutve, elektronika povětšinou v háji, křídla vejpůl.

Jindy jsem startoval s 2m Funtanou z jetelového pole. Po startu jsem začal zápasit s výškovkou, letadlo se nedalo pořádně ovládat a praskl jsem s ním do pole, odnesla to motorová přepážka a podvozek. Jetel byl kousek od nás vyšší, než se zdál a během startu se zasekal do jedné poloviny plovoucí výškovky a zablokoval ji..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banální příčina pádu
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 13:01 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Záměna modelu na vysílači je moje noční můra. Z obrázku je vidět, že jsou si modely značně podobné....

Čelím tomu tímto postupem:
Na modelech jsou zřetelné popisky, který model je který.
Ve vysílači mám namluvená jména modelu a když je vysílač řekne, tak to potvrdím pohledem na model. (využito mnohokrát)
JETI DC-16 mě upozorní, pokud si vyberu jiný model. Zeptá se, zda nechci napárovat nový přijímač a to tedy NECHCI (využito několikrát).
Všechny modely mají toto přiřazení, kde ve vysílači je levé křidélko vždy na nějaký jiný kanál, třeba č.10
1 výstup přijímače = pravé křidélko
2 výstup přijímače = motor
5 výstup přijímače = VOP
6 výstup přijímače = levé křidélko, ale přijímač je nastaven, aby zde byl výstup kanálu č.10
To má za následek, že pokud opravu zapnu jiný model, tak před očima budu mýt URČITĚ roztrimované levé křidélko a toho si "snad" všimnu. (zatím, ťuk, ťuk, nebylo třeba, jen při testování).


Přílohy:
DSC_0735.JPG
DSC_0735.JPG
[ 133.67 KiB | Zobrazeno 721 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banální příčina pádu
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2016 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Pridám tiež jednu kuriozitku:
Lietam si spokojne s heli 450 nad morom, naraz pri jednej zátačke nejako neobvykle ustrelí ocas. Hej, reku idem radšej na breh, čo to je. Nedoletel som, nejakých 20m od brehu sa heli roztočila a nezostalo iné, než cvaknúť TH a poslať ju na dno Jadranu.
Čo sa stalo: naťahoval som na heli ocas a keďže tiahlo k vrtuľke som mal 3mm uhlíkom, tak som tyčku rozrezal, predĺžil uhlíkovou trubičkou s vnútorným priemerom 3mm a zalepil Epoxy. Skoro dva roky to držalo a lietalo, akurát nad morom spoj povolil a ... kupoval som novú heli :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: marcels a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz