Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 5V servo provozované na 6V
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 6:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Woita píše:
... Je zajímavé, že ani při mechanickém zkratu, kdy jsem silou servo zablokoval, se ten proud nezvýší. ...
To mně taky udivilo když jsem měřil třeba 10kg serva, proud se omezí a jen se rozšiřuje impulz.

Woita píše:
... napětí trochu klesalo
Vidím jen celkový pokles té čáry CH2, ono to nebere napěťové poklesy ve chvíli proudového impulzu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 5V servo provozované na 6V
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 9:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
jyrry píše:
Vidím jen celkový pokles té čáry CH2, ono to nebere napěťové poklesy ve chvíli proudového impulzu?

Jestli myslíš tu modrou čáru, to je CH1. CH2 by byla žlutá, ale CH2 byl vypnutý.
Jinak to že to lokálně nepodklesne ve chvíli zvýšeného proudu, to nedokážu vysvětlit. Měřil jsem to opakovaně několikrát s oběma baterkama a vypadalo to vždycky takto. Ještě jsem to zkusil s 5A BECem, a je to zase stejné. Jako kdyby to servo mělo v sobě proudový zdroj, který by si na začátku nastavil proud podle napětí které uvidí při zapnutí. To jenom fanatazíruju, ale tak to vypadá.

Jen ještě dodatek, ta moje nová serva jsou určená pro 4,8 - 6,6V, takže měření na 4s NiMH nebo 5V BEC je skoro v pořádku. Mě by to zajímalo při těch 6V, které budu mít v letadle, ale regl už je tam zamontovaný v hloubi trupu, takže s těmi 6V to už nezměřím. Budu věřit výrobci, že to bude fajn.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5V servo provozované na 6V
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2015 14:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Woita píše:
Když elektroniku, tak zvažuju tu diodu. Stablík ne, z důvodů co píše Jyrry. Ale nejraději bych to měl napřímo, uvidím co napíšou z té podpory MKS. Dle Pepy Paláčka - JP Models by se 6V neměl být problém. Ta serva byla od začátku prezentovaná jako 6V (málokterý shop včetně oficiálních stránek MKS to opravil na 5,5V), a problém dle Pepy je prý při velkém záhulu v helikoptérách - to není můj případ.
Otázka je, zdali jsou ta serva přetěžovaná napěťově (to by byl průšvih) nebo proudově, resp. teplotně (tady bych problém neměl).


Musím říct, že tato reakce mi přijde docela "hustá" a zrovna od J. Paláčka bych to nečekal.
MKS si totiž svého času utrhlo s více servy docela slušný průšvih, kdy to při 6V odcházelo jak na běžícím páse, pak právě nastaly ty opravy specifikace na 5,5V. Tvrdit, že se to týkalo jen extrémních zátěží v heli/3D je hodně mimo, pomalu nejvíc serv odešlo ve větroňových variantách. Na základě těchto zkušeností bych zrovna u MKS doporučoval brát to omezení na 5,5V docela vážně, vědí moc dobře, proč to tam dali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5V servo provozované na 6V
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2015 18:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tomashr máš pravdu, já to na lehkou váhu nevzal a serva jsem nahradil jinými co mají povoleno 6,6V. Přeci jen je to do exkluzivního éra a nechci tam nechat ani stín pochybnosti.
MKS je natolik solidní, že na to omezení upozornili, a slouží jim to ke cti.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz