Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 09.03.2015 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

mám dotaz, jak řešíte neustálé připojování konektorů křidélek do přijímače když před létáním kompletujete model? A taky v případě, že máte jeden přijímač pro více modelů - furt se strkají konektory serv do přijímače a tím hrozí poškození nejen konektorů přijímače, ale i jeho samotného.
Co tak do přijímače připojit krátké prodlužováky servokabelů-tak 5-10 cm a do těch teprv strkat konektory serv. Akorát je chumel drátů a čím víc spojů, tím víc poruch.
Akorát se mi nechce pájet nějaké nové konektory do kořen. žeber křídel. Jak to s těmi konektory děláte?

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 0:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 784
kocispavel píše:
Co tak do přijímače připojit krátké prodlužováky servokabelů-tak 5-10 cm a do těch teprv strkat konektory serv.

Pavel

Přesně tak se to dělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 0:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Vzhledem k tomu, že mám většinou přijímač "zašitej" v trupu a zastrkávání servo kabelů nejen od křidélek, ale i od klapek by byla pokaždý taková laparoskopická operace, při které bych téměř s jistotou utrhnul anténky :-), tak mám udělané klasické "mezikusy" - servokablíky vždycky pro jednu polovinu křídla pospájené do MPX nebo microDean konektoru. Ale to je klasika, kterou určitě znáš a nic moc jiného se asi vymyslet nedá, ne? Jinak ten prodlužovací servokablík mám taky, ale pro připojení výškoměru nebo telemetrických čidel. Ale napadá mne, že vlastně u Sky Climbera to bylo tak jak píšeš - z polovin křídel koukaly jen servokablíky od křidýlek, z přijímače šly prodlužky-a bylo to bez problémů. Takže bych se toho asi nebál. Navíc je možné koupit prodlužky s pojistkou proti rozpojení.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 0:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
...mozna inspirace :

http://rcelektronika.kvalitne.cz/2010/0 ... ystem.html

http://rcelektronika.kvalitne.cz/rubrik ... dne-desky/

Na mych poletuchach to mam tak: viewtopic.php?f=110&t=55203&hilit=+cejka .... bo mam vic letadel a jenom dva male MZK prijimace. Ty vetsi se mi do historiku montovat nechce.

U Mustanga,Arzenala, Mezka, ... proste kde kvuli vkladani baterky snimam kridlo, mam v prijimaci strceny prodluzovak. Nemusim tak v prubehu litani kridelka odpojovat. Vymenim baterku a dam dalsi start.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 6:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
další možná inspirace...
download/file.php?id=29163&mode=view
v křídle to pak vypadá takto download/file.php?id=29232&mode=view , dá se to přišroubovat i do trupu.
Je to vlastně držák koncovky prodlužováku aby se nemrskal někde v éru.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Všude dávám MPX, klasickým konektorům moc nevěřím.
Většina z nich dnes není dělaná na časté rozpojování.
Takže stříhám a dávám MPX

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 9:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6888
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
kope píše:
.... Navíc je možné koupit prodlužky s pojistkou proti rozpojení.

Pojistky jsou podle mne zbytečnost. :P Zkoušel jsem to a nakonec je odstranil, protože je to jen zdržovačka a jen komplikace navíc.
Provozuji spalovací motoráky, mám na křidélka obyčejné prodlužováky bez pojistek a nikdy s tím nebyl problém. Ty servokonektory v těch šňůrových protikusech drží jak sviňa, tedy tak, že je to někdy spíš problém rozebrat. :D Stačí trochu zamaštěné prsty nebo minusové teploty a kdyby tam byla ještě i pojistka, tak to bych už fakt nadával. A pokud je v modelu elektropohon, tak samovolné vytažení si už vůbec nedovedu představit.
V kamenných dobách jsem míval prodlužovací kabel ke křidélkovému servu (dávalo se jen jedno uprostřed) řešen 4-nožovým konektorem Modela. A ten v porovnání s dnešními servokonektory šel rozpojit poměrně snadno. Nicměně se mi i tak ani jednou nestalo, že by se sám vibracemi rozpojil. Jedině při nehodách, kdy se oddělilo křídlo - ale to nebylo na závadu - naopak, dokonce to chránilo serva i přijímač před vytržením kabelů/konektorů. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Do spalováku určitě doporučuji pojistku a do benzinu už nutnosti (lze použít izolapa) na elektro zbytečnost
To je něco podobného jak třeba pojistit matky proti povoleni

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
VTjr píše:
Ty servokonektory v těch šňůrových protikusech drží jak sviňa, tedy tak, že je to někdy spíš problém rozebrat. :D Stačí trochu zamaštěné prsty nebo minusové teploty a kdyby tam byla ještě i pojistka, tak to bych už fakt nadával. A pokud je v modelu elektropohon, tak samovolné vytažení si už vůbec nedovedu představit.


doporučuju si vyzkoušet, jak daleko do sebe vubec zajíždí samotný kolíky do dutinek, až se mi z toho udělalo špatně a to jsem zkoušel asi 3 typy, pokud jsem ty piny do dutinek nezastrčil tlakem přímo kablíkama proti sobě, ale jen zasunul plast do plastu, piny byly spojené jen na krajíčku.

nakonec jsem vyměknul a na pravidelné rozpojování použil MPX.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 20:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 337
jyrry píše:
další možná inspirace...
download/file.php?id=29163&mode=view
v křídle to pak vypadá takto download/file.php?id=29232&mode=view , dá se to přišroubovat i do trupu.
Je to vlastně držák koncovky prodlužováku aby se nemrskal někde v éru.

http://www2.gpmd.com/imagel/p/lprnm1030.jpg todle je profi řešení jako pojistka na spoj, používám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2015 20:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www2.gpmd.com píše:
Forbidden

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz