Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Obracím se na uživatele reglu YEP. Mám v eru YEP 100A na 6čl. a vrtulníkový motor do 12čl. Odběr 60A. Při stoupání začnou odhadem po 40s. kolísat otáčky (houpou). Programovací kartu mám,takže brzda, rozběh a podobně jsem nastavil. Nemáte někdo zkušenost, čím pohnout? V předchozím letadle na ten samý acu to nedělalo , ale byl jinej motor-odběr stejnej.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Mám podobnou zkušenost, byť s aku s menší kapacitou a jen 3s, regl taky YEP. Na nové aku jsem udělal několik startů a vše ok, ale když jsem model po několika letových odpoledních měl konečně seřízený zalétaný, tak mi po několika desítkách vteřin stoupání otáčky začaly houpat. Protože jsem v konfiguraci od začátku nic neměnil tak jsem usoudil, že aku nebudou až tak super tvrdý jak se chlubějí na obalu a nakonec to vyřešil vrtulí s menším stoupáním. Stoupám do letové výšky o něco déle, ale houpání otáček je pryč a těch nastoupání udělám teď možná dokonce na jeden aku i víc. Za sebe tipuju že aku už to tolik nedávají a YEP na to houpáním otáček upozorňuje. A pokud doteď žiju v omylu a dá se to zázračně vyřešit nějakým přenastavením přes kartu, tak si můžu jen polepšit!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 19:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
No, co jsem vysledoval tak u těchto reglů YEP/YGE je dost důležité nastavení rozsahu plynu přes kartu. Vyřešilo to spoustu problémů které s tím zdánlivě nesouvisí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Právě plyn jsem měl snahu nastavit a pokud jsem dal knipl na minimum , jak je v návodu , pak na maximum, tak jsem se nestačil divit. Pomalu přidávám plyn a nejednou se motor rozeběhl snad na max., nebo jak-byla to hrozná rána. Tak jsem zkusil znovu nastavení kartou a minimum jsem nastavil kniplem kousek nad ztaženým plynem. Potom už to neudělalo. Budu zkoušet tedy nastavení ještě jednou, minule už jsem na to neměl odvahu. Mám tyhle regly další 2ks 80A a nikdy problém nebyl a plyn jsem myslím ani nenastavoval..

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 21:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Přesně tohle mi to dělalo u heli. Nakonec jsem si nastavil ve vysílači klasickou lineární křivku 0 až 100, ověřil zda kanál v jednotce ukazuje to samé, přepnul si pro jistotu vysílač do monitoru kanálů abych měl jistotu a pak minimální plyn a potvrdit, maximální plyn a potvrdit. Potom jsem až nastavoval rozběh a gov store. Odpojit baterku, zapojit a nastavit zbytek + kontrola nastavení. Některé hodnoty totiž přepisuje při zapnutí governoru automaticky, ale taky né vždy. To poslední tedy u letadla nastavovat nebudeš. Ovšem začalo to funguvat snad až na třetí nebo čtvrtý pokus, v zásadě si to dělá co a kdy chce :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 21:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Ještě snad taková poznámka pod čarou, trošičku mi to přijde že ten regl má problém pokud rozsah plynu + - nesedí s tím co má nastaveno výrobcem. V ten okamžik začne dělat problémy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: ned 26.06.2016 21:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2013
Příspěvky: 103
Obrázky: 10
Pánové moc Vás pozdravuji. Nechci zakládat pro jeden dotaz nové vlákno mám regulátor
BRUSLESS ESC POWER HD 70A SBEC. Potřebuji nastavit tento regulátor kartu nemám a dočetl jsem se ,ža se nechá nastavit bez karty. Nemá někdo k tomuto regulátoru český návod.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 5:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.bighobby.cz/fotky6348/fotov/ ... ICE_CZ.pdf
mělo by to fungovat, YGE jsou kopie (?) ICE...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2016 11:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2013
Příspěvky: 103
Obrázky: 10
Díky za radu pokusím se podle toho nastavit. Je zde nastavené pozvolné nabíhání motoru a potřebuji to předělat.
Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 21:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
S regly YEP jsem velmi spokojen,jsou o řád výše než osvědčené Plushe.
Jen je potřeba si pohrát s nastavením a karta je určitě nezbytná !Taky se mi stalo ,že to na poprvé změny všechny neuložilo a při opětovné kontrole to bylo jinak. :!: Ale je fajn že možností nastavení je už dost a zatím se mi podařilo každý motor nastavit ke spokojenosti a do požadovaného režimu užívání. Taky kalibrace rozsahu plynu mi spadla(po delší době) a nefungovala pak brzda.Provedl jsem opět nastavení přes kartu a zatím drží.
YEPy pracují s motory podstatně lépe a efektivněji, užívám si je,v této cenové hladině nevím jestli mají konkurenci ! Vzhledem k tomu že se jedná o cenově levné kopie jejich případné nemoci respektuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Provozuji několik regulátorů YEP. A to 80A, 40A a 30A. Ten poslední trochu přetěžuji, funguje spolehlivě už rok a přitom napájí 8 digitálních serv na palubě, včetně výškoměru, bez sebemenšího zaváhání.
Dnes jsem, zjistil jednu drobnou nepříjemnost, které se dá vyhnout, ale je tady. Naprogramovaný regulátor funguje normálně jak má. Reguluje otáčky motoru, zastaví ho i s brzdou, ale jenom do momentu než omylem zapnu model s plným plynem. Motor se nerozjede. Regulátor to ohlásí nepřetržitým pípáním. Při tom ale rozhází nastavení. Třeba rozjezd motoru z rychlého, se mi přepne do pomalého vrtulníku. A pokaždé stejně. Když ale zapnu model se staženým plynem, vše funguje jak má.
Setkali jste se s tím ještě někdo? Není to u jedného regulátoru, dělá mi to 30A a taky 80A. Ten 40A jsem takto nezkoušel.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2016 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Golfista píše:
Provozuji několik regulátorů YEP. A to 80A, 40A a 30A. Ten poslední trochu přetěžuji, funguje spolehlivě už rok a přitom napájí 8 digitálních serv na palubě, včetně výškoměru, bez sebemenšího zaváhání.
Dnes jsem, zjistil jednu drobnou nepříjemnost, které se dá vyhnout, ale je tady. Naprogramovaný regulátor funguje normálně jak má. Reguluje otáčky motoru, zastaví ho i s brzdou, ale jenom do momentu než omylem zapnu model s plným plynem. Motor se nerozjede. Regulátor to ohlásí nepřetržitým pípáním. Při tom ale rozhází nastavení. Třeba rozjezd motoru z rychlého, se mi přepne do pomalého vrtulníku. A pokaždé stejně. Když ale zapnu model se staženým plynem, vše funguje jak má.
Setkali jste se s tím ještě někdo? Není to u jedného regulátoru, dělá mi to 30A a taky 80A. Ten 40A jsem takto nezkoušel.


Pri plnom plyne vstúpiš do režimu programovania pákou plynu a po stiahnutí plynu ho preprogramuješ (v záležitosti od druhu pípania), alebo do výrobneho nastavenia pre heli.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: úte 22.11.2016 23:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Wormsnake píše:
...Motor reaguje normalne na plyn ale lechce za pulkou plynu v motoru cukne jako kdyz strati synchronizaci nebo co, trochu strati otacky pak zas reuguje na plyn normalne ale otacky nejdou vys nez pred tim zasekem plynu ...

Páni, nevyriešili ste to niekto? Lebo mi to s YEP30 a týmto motorom na 3S robí tiež. Nech som s kartou nastavoval čokoľvek, nič nepomohlo :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 2:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Bohuzel uz si nepamatuju jak sem to vyresil, mozna sem sel cestou jine kombinace motor regl. Tohle mi to delalo myslim jen s motorem na prazdno mozna se to vyresilo vrtuli. Jeste me napadlo ze by to mohla resit kalibrace plynu. Programovaci kartu sem nikdy nemel, nejak sem to tehdy vyresil bez ni. Ja ten YEP 30A lital v prvnim Easyglideru a regl sem znicil pri totalni cenichovce, doslo k mechanickemu zniceni reglu.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nastavit regulátor YEP
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 11:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Wormsnake píše:
... Tohle mi to delalo myslim jen s motorem na prazdno mozna se to vyresilo vrtuli. Jeste me napadlo ze by to mohla resit kalibrace plynu. Programovaci kartu sem nikdy nemel...

Je pravda, že s vrtuľou sa mi zdá, že to potom nerobilo, ale ešte to oprobujem. Včera som finišoval s novým polystyréňákom, asi pol hodinu som zápasil s tým cukaním pri motore naprázdno ( programovaciu kartu mám, plyn som tiež samozrejme kalibroval ), ale potom som sa na to vypr.ol, hodil tam väčšinou default a kalibroval som meranie prúdu. Asi to ešte skúsim trochu pobehať s vrtuľou...
Zaujímavé, že pri väčších YEPoch ( 40 - 120A) mi to nikdy nerobilo, ale v 250 heli, kde som mal tiež YEP30 mi to tiež cukalo. Či je to tým malým YEPom, alebo malými motormi... :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz