Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 21.04.2016 8:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Díky, to jsem chtěl vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 13:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ross4435897 píše:
V manuale je situace popsana, kdy let a rezimu AUTO neni horizontalne vyrovnany ... pak je potreba zajistit/zkontrolovat spravny uhel namontovani gyro jednotky vzhledem k vodorovne poloze letadla ... cemuz teda moc nerozumim.


čítal som tiež ten návod, a pochopil som to tak, že riadiaca jednotka by mala byť umiestnená vodorovne z výškovkou, v ose snou nemusí byť, ale v ose trupu skôr, ak by bolo lietadlo z " T " usporiadaním výškovky tak by to nešlo použiť :mrgreen: Už bol prvý let s FC-151 :?:
Dnes som čítal o http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?cla ... %C4%BEadaj a posledna verzia softveru je namakaná, len škoda že vyrobca nevyviedol na druhe krídielko konektor ten sa musí dorábať :?

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 16:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
zatim zalet neprobehl ... venku je znacne vetrno a hrozna kosa :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.04.2016 17:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj!

Nemate nekdo poneti, kdy budou ty jetacke prijimace se stabilizaci? (RexA). Jsem si rikal, ze se stabilizaci pckam az to jetaci uvedou na trh, ale mam zrovna jeden projektik, kde by se mi to hodilo a jsem uz trochu netrpelivy...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 22.05.2016 17:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Jaroměř
Prosím o radu,
zakoupil jsem stabilizační jednotku FC 151, ale nemůžu ji rozchodit. Když připojím baterii a jednotku mám propojenou s přijímačem, tak dioda L1 na stabilizaci začne blikat zeleně, ale poté svítí trvale červeně a nic nefunguje. V návodu píší, že je "Iniciace dokončena, signál není". Dělám někde něco špatně, nebo je stabilizační jednotka zralá na reklamaci? Děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2016 7:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
včera som si tiež zakúpil FC151 čo som na rýchlo pozeral návod tak treba mat na vysielači trojpolohový vypinač na ovladanie stabilizacie. Ale funguje to aj bez neho ako "začiatočník" :wink: ale hlavne si prečítať návod pozorne, a potom správne poprepájať kábliky medzi prijimačom a riadacou jednotkou. Niektoré problémy vznikajú že nečítame návod :mrgreen: Tak som to na rýchlo "napichal" na easystar, zapol a funguje, ale že by to rýchlo reagovalo to sa mi nezdá :wink: ako by to premýšlalo, možno mám prehnané požiadavky. Dôležite je odsledovat či správne reaguju riadacie plochy-vychylky na správnu stranu pri náklonoch (kontrujú) :!: Prve letové testy urobím na easystaru, nech vidím čo od toho očakávať. Kalibracia to je ošemetná zaležitost, že by som nosil vodováhu zo sebou ked pôjdem lietať :lol:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2016 14:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2013
Příspěvky: 546
Bydliště: Rokycany
Já právě provozuju FC 120 a že bych měl nějaké problémy s kalibraci, ??
Ono si to pamatuje pozici, pravda, jenže jen do chvíle, než hrábneš do kniplů.
Takže kalibrace dobrá, ale tak pro vzlet.
Pokud éro neházím, tak prostě zapnu na startovní pozici, dám tomu 3vteřiny a jedu. Drží rovinu, dokud neknipluju.
Pokud bych éro házel, položím ho na zem směrem, kam budu házet, zapnu, dám mu 3vteřiny a házím. Kdo si věří, namíří v ruce daným směrem, měl by dát 3vteřiny klidu po zapnutí, a házet.
Jinou složitost jsem nezaznamenal.
Horší je to se ziskem, to je éro od éra.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2016 19:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Jaroměř
Přesně jak píšete, chce si to pořádně přečíst návod a pak správně zapojit kablíky. Dal jsem stabilizaci dle návodu na 3-polohový přepínač a funguje dobře. Chyba byla ve mně ;-) Chci ji využívat na start :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.06.2016 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
dnes som odskúšal Dualsky FC151 jednotku v ES, v základnom zapojení bez prepinača, mám dojem že jednotka nepotrebuje kalibráciu musí sa ustaviť do roviny z vyškovkovu. Dojem, dobrá vec, vypinač je nutnosť :idea: Niekedy je stabilizacia na obtiaž :mrgreen:

Zistenie, ak štartujeme štilom hodenie z ruky, je riadiaca jednotka na obtiaž, vtedy ju je dobre na začiatku vypnut ako to je v návode uvedené, to sa nedá na par metroch upačkovať, to som zistil pri druhom štarte, ešte že obilie je dost vysoké :lol: pri prvom som mal asi štastie :?

Urobím aj štart zo zeme z riadiacou jednotkou ako sa to bude "chovať" videl som tu video od "pepin" tak snad to bude v pohode, hlavne sa mi jedná o udržanie smeru :wink:

Bol by som rád ak by aj niekto další čo vlastni FC-151 napísal
skúsenosť :wink:

Počas motorového letu je to v pohode drží výšku a priamy smer, dalšie využitie pri plachtení v zátačkach, pre tích čo nevedia použit vyškovku aj smerovku spoločne.

Na záver, nie je to všeliek, ale občas pomôže :wink:


Přílohy:
Snímka000fc151.jpg
Snímka000fc151.jpg
[ 92.13 KiB | Zobrazeno 4664 krát ]

Snímka001fc151.jpg
Snímka001fc151.jpg
[ 77.5 KiB | Zobrazeno 4664 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 16:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2005
Příspěvky: 247
Ahoj.Nechci zakládat nové téma.
Je tady někdo,kdo používá ke stabilizaci desku KK2.1.5 s fw OpenAero?Mám tam nahraný poslední možný co nabízí flastool.1.2
Nedaří se mi propojit přijímač frsky futaba tfr8.Na vysílači T12FG mám model samokřídlo.SamoKřídlo má jen dvě serva.Na servomonitoru vysílače jsou výstupy 4a5.Neví někdo na který výstup desky připojit kabely z přijače a kam zapojit serva do pozic M1-8 místo motorů?
Děkuji za pomoc.
Boban

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2016 7:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
to ingwarr: keď pozerám tie tvoje foto, zdá sa mi, že máš FC151 čumákom trochu šikmo k zemi. Lieta ti to tak? Čo som mal gyrá, vždy som ich dával rovnobežne s osou modelu...
S FC151 mám skúsenosť, že mi leží už pol roka v krabici... lebo nemám čas sa k nej dostať. Na malom doskovom akrobate lietam FC120 ( tuším ) a chodí OK.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2016 12:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ddano007: fotky nie sú moc vydarené. FC-151 bola v ES v rovine s výškovkou. Držala smer a výšku ako "laserový lúč" dokázala aj vývrtku vyrovnať :D Keď že nemám trojpolohový vypínač, (rád krúžim) tak som ju vymontoval a uložil do krabičky :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2016 19:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Síce nechápem, ako súvisí krúženie s FC151kou, ale budiž. Čo máš za rádio, že nemá trojpoloháč?

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.09.2016 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
ddano007 ked že nemám trojpolohač, tak v základe bude FC-151 držať priami smer letu :) ak pustím "knipel" Mam starú FC-16 a len dvoj polohove prepinače :) V návode je písane že v režime akro udržuje smer podla poslednej pozicie letu pokial sa zas "nehrabne do riadenia" to som neskúšal určite by to bolo dobre aj na krúženie :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.05.2017 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Používam krídielka aj ako brzdy, ale vyskytol sa problém len neviem čo je príčinou či FC151 alebo prijímače Frsky X6R a X8R z vysielačom TARANIS plus.
Keď som dva mesiace dozadu v špirále pobozkal zem som si myslel že príčinou bolo rušenie zo spleti káblov okolo FC151.
Vždy robím kontrolu pred štartom či všetko funguje ako má, ale v ten deň, keď som čumákom pobozkal zem som si nič nevšimol. Od toho dňa som urobil sňad 15 štartov, ale dnes pri skúške ako fungujú ovládacie plochy a brzdy ktoré ovládam sliderom sa nevychýlili súčasne na hor ale ako pri nakláňaní z krídielkami.
Odlietal som a potom som začal analyzovat čo je príčinou, vypol som prijímač aj vysielač, a znovu všetko zapol aké prekvapenie všetko zas fungovalo ako má, som z toho :?
Nikdy sa mi nič také nestalo ak nie je v modely stabilizačný systém :wink:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz