Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 17:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
Janek2 píše:
Zdravím,
přečetl jsem si poslední čtyři stránky a ať nemusím pročítat celé vlákno, tak se zeptám přímo.
V návodu u stabilizace FC 151 jsem se nikde nedočetl(nebo jsem to přehlédl), jestli se ta stabilizace může napájet z pohonného aku, nebo na to musí být extra baterie na napájení, když je tam konektor pro připojení baterie? :roll:


Napájení FC151
FC151 podporuje napájecí napětí 4,8V-8,4V. Shodným napětím je třeba napájet
přijímač a serva. Použijte baterii nebo BEC.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 18:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Cili ale píše,

Napájení FC151
..... Shodným napětím je třeba napájet
přijímač a serva. Použijte baterii nebo BEC.

To vím, že se shodným napětím napájí serva i přijímač. Mě ale zajímá, jestli můžu napájet stabilizátor z pohonného akumulátoru z BECU společně s přijímačem i ze servama.
Ta Vaše odpověď je trochu matoucí. "Použijte baterii nebo BEC".
Ale podle všeho se to asi tedy napájí všechno ze společného zdroje, tedy z BECU.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 18:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
To vím, že se shodným napětím napájí serva i přijímač. Mě ale zajímá, jestli můžu napájet stabilizátor z pohonného akumulátoru z BECU společně s přijímačem i ze servama.
Ta Vaše odpověď je trochu matoucí. "Použijte baterii nebo BEC".
Ale podle všeho se to asi tedy napájí všechno ze společného zdroje, tedy z BECU.[/quote]

Pokud jsou serva v modelu HV a pohonný akumulátor je 2S tak ano ale jinak BEC nebo jiný externí stabilizátor napětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 18:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 471
Pro Cili ale,
jo díky za informace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.09.2021 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Neodpovídám na předchozí příspěvek, ale rád bych oprášil starší tema ohledně FC151. Opět jsem po čase vytáhl ze šuplíku FC151 a jal se je zkoušet na ASW22 5800mm. Předesílám, že mi nejde o to lítat a neumět to a gyrem si pomoci. Mám jiný problém. Nemám vlečnou a tak moc způsobů jak do vzduchu není. Zatím se daří omotorované ASW hodit. Váha těsně nad 6kg, motor (S Neu s převodovkou) dostačující. Právě bych uvažoval gyrem eliminovat odhoz, protože vrtule při rozměru 17" má značný moment a tak musím házet na bok větru, aby ero nabíhalo proti větru mírnou zatáčkou. Pokud bych hodil přímo proti větru, je problém-okamžitě jde na levé křídlo a při velkém rozpětí je k zemi blízko. No a největší problém je, pokud nefouká. Navíc házím pravou rukou a na pravou mám Ail. a VOP a na levé plyn. Sice asi ne dobrý zvyk z vrtulníků (mode2). Ale přeučit se už asi nestihnu. No ap rávě na tohle jsem chtěl zkusit gyro. I z vozíku je to problém, není možno vždy přesně respektovat směr větru a křídlo má k zemi velmi blízko a tak dlouhou ploichu nemám, aby se uplatnil vliv plochy křídel proti krouticímu momentu vrtule. A teď moje zjištění. Osadil jsem 151, vše nastavil ale funkčnost je nic moc. Když jsem držel gyro na vývodech a pohnul s ním, křidýlka chodila téměř na doraz. Po zabudování do osy modelu , pouze asi 10cm před těžiště (VOP ale nevyužívám přez gyro). Normal mod se chová následovně. Zapnu , zkalibruje se ve vodorovné poloze a pokud na stojanu kloním na jednu a druhou stran, reakce na křidýlkách jsou max. o dva mm. V hl modu klasicky na stojanu serva bloudí sem tam. Tak jsem si řekl, že ero položím na stojan, nakloním na jednu stranu tak, aby jedno křídlo leželo opřené o zem. Odhaduji uhel na 35st. Zapnu baterky, gyro se aktivuje. Ero přetočím do vodorovné polohy a křidýlka se hnou nepatrně, max. o 2mm. Cytlivost mám na gyru na max. Na Tx se cytlivost ovládat nedá-pouze se přepínají mody. Zkoušel jsem aktivaci při zapnutí gyra v jednom i druhém modu, ale bez výsledku. Kdyby to byl malý kuličkolet a mrskalo se to ze strany na stranu, tak asi to nějak fungovat bude. Tohle bude asi marný boj. Nebo máte někdo nějaký nápad, zkušenost? Dělám něco špatně. Za letu nepoznám rozdíl mezi stavem s a bez gyra. A právě při tom odhozu potřebuji poměrně značný zásah do řízení, než stačím chytit knipl pravou rukou. Nemá někdo zkušenost, co na takhle větší model použít? Zatím asi nejlíp se mi chovalo gyro z řady Orange přeflešované u tuším Cevara. Děkuju za každý jakýkoli poznatek.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 7:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno
Jen myšlenka, možná mimo. Nedají se stabilizaci během kalibrace určit maximální velikosti výchylek, se kterými pak může pracovat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 8:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Voli se pouze typ modelu. Motyl a podobne. Snad existuje neco jako power box s gyrem,nebo gyro od firmy, ktera power box dodava,musim pohledat. To pry chodi dobre. Tam bude asi cena zcela mimo. Uvidim.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
tento typ nieje vhodný na štart , ale až po vystupani do výšky a potom zapnut. Skušal som na E.S. nad obilím, odhod a havaria, až na treti krat som to dal. Doporučujem otestovat na bublinkovom lietadle. a hlavne mat dobrý stabilizator napatia,

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tak nějak jsem si to také myslel. Stabilizátor jinak nevymyslím, je to napájený 2s LiPol přímo do 16k příjmače MPX.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 14:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
Jara11 píše:
Tak nějak jsem si to také myslel. Stabilizátor jinak nevymyslím, je to napájený 2s LiPol přímo do 16k příjmače MPX.

A co použít originál přijímač se stabilizací od Multiplexu? Není to sice nic levného ale 6metrový větroň také není za pár korun.
https://www.multiplex-rc.de/produkte/55 ... eiche-35-a


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Krásná myšlenka, ale opravdu cena je mimo a ještě i kdybych to skousl, kde je zaručeno, že to není opět jen na letový projev. Další věc je nastavení, které mi přišlo tak komplikované, že v mém věku bych to už asi nedal. Českej návod není a to video co je uvedeno je seznámení jen tak že to existuje.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 15:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
Jara11 píše:
Krásná myšlenka, ale opravdu cena je mimo a ještě i kdybych to skousl, kde je zaručeno, že to není opět jen na letový projev. Další věc je nastavení, které mi přišlo tak komplikované, že v mém věku bych to už asi nedal. Českej návod není a to video co je uvedeno je seznámení jen tak že to existuje.

Asi bych začal s nastavením a vyzkoušením FC 151 ale nemá význam si psát o něčem co fyzicky není vidět. Jedno řešení tu je JH-CB 50 km.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Pokud nejde se 151 udělat cosi (přeprogramovat) mimo uživatelký možnosti, tak je to slepá cesta. Právě mi šlo o to, jestli někdo nedokázal něco, jako třeba na stránkách Cevaro s oranž gyrem. Někdo v okolí CB, nebo směr Babice snad něco lítá v DG a snad to funguje, tak snad někdy bude možnost to vidět. Opět ale nejde o start házením , ale ze země, což je asi podstatný rozdíl. Všechno jsou to zkoušky finančně náročné s nejistým koncem, někdy i s jistým koncem a gyro už třeba nebude.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Mám FC150 i když už jen v šuplíku a vzpomínám si že tam byl nějaký problem s resetem který byl i u FC130.Jestli ta chyba zůstala i u FC151 netuším.Viz vlákno... viewtopic.php?f=39&t=62974&start=75
mkdaw píše...
Tak že závada nalezena.Ale ne závada spíš n e d o k o n a l o s t...Moje FC130 nemuže mít reset tím že se vyndají baterky z regulátoru...Nevznikne tam ostrá hrana obdelníku pro dokonalý reset..Musí se prstama vyndat kablík přímo u stabilizace aby došlo k resetování..A tohle se musí udělat před každým letem.Pak to šlape tak jak má...Dle mého názoru.To chce jen lepší firmware.
Takže jsem to na tvrdo vypínal vypínačem a pak to šlapalo ok.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Te´d jsi mi úplně vyrazil dech. Buď je 130 úplně něco jinýho, nebo nevím. Tady se vstoupí do programování stisknutím a podržením dlačítka a dále se staví pouze typ křídla nic víc, nebo tu něco chybí. Kouknu na manual 130.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 590 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz