Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Interference mezi servy
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ticcino píše:
Momentálně objednávám jiné MG servo, a to TGY-50090M, ale je to střelba naslepo. Ostatní podobné MG Turnigy vypadaly moc podobně jako HK929MG, čili mohly mít jen jinou nálepku.
Při nejhorším přehodím kolečka a udělám z HXT900 -> HXT900MG.

V současné době jsem provizorně do směrovky dal TG9e a samozřejmě, že se nic necuká.


Ahoj, díky jyrrymu za změření serv. Velmi zajímavé.
Já ale reaguji na svůj první příspěvek.
TGY-50090M se ukázalo jako dobrá cesta. HXT900 to neruší.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Interference mezi servy
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2013 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... s_12g.html
Ja som teraz osádzal Mefisto 09 a použil som toto servo do smerovky na výškovku a zatiaľ sa javí dobre.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Interference mezi servy
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2013 20:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
No, ked uz sa to tu zvrhlo na vseobecnu debatu o servach, tiez mam jeden tip:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=25456
Odporuca pat teroristov zo styroch :D
Na servotesteri spolahlivo zakmitavaju v lubovolnom mnozstve a v lubovolnej kombinacii s inymi servami. Jedine co pomohlo bol na kazde servo kondik 470uF.
Kupil som ich na cykliku do 450ky aj 250ky, zo 450ky uz vyleteli ( chytili prisernu volu), na 250ke zatial lietaju...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Interference mezi servy
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2013 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
jyrry píše:
Usporadani bylo v poradi servo - jeho kabel - na jeho konektoru pichnuty kondik, pak servotester (ten kondik ma, ale jen pidi, asi 100M/6V), za nim napajeni (aku nebo BEC). Asi by slo zkoumat vliv umisteni kondiku, pohrat si s dlouhymi prodluzovaky a tak... Mozna casem...


Kondík zásadne čo najbližšie k servu!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Interference mezi servy
PříspěvekNapsal: stř 23.10.2013 12:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
V případě potřeby prodlužováku nepoužívám klasický prodlužovák zakončený konektorem. Místo konektoru (protikus k servu) dávám nakonec prodlužováku plošňáček s konektorem a dalšími třemi kondenzátory, který je zároveň odrušovacím filtrem. Účelem je, aby pulzní odběr serva byl pokud možno vyhlazen - přívodní vodiče pak nevyzařují tolik rušení. (Příležitostně nafotím)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.04.2016 5:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Využiji toto vlákno kde již nějaké to měření serv je a popíši poslední případ.
Od kolegy jsem dostal 2 serva viz. foto s popisem jejich činnosti. Během pěti startů s novým akrobátkem mu 2x éro zničehož nic zablblo a seklo sebou. Serva se po týdenním stání nechtěla rozbíhat, bylo nutné je postrčit rukou, pak na zemi chodila. Po té druhé ráně kdy se ve vzduchu podle popisu případu nejspíš resetnul přijímač (klon Futaby z HK) byla serva vyoperována a kolega mi dvě z nich půjčil na pitvu.

Jak tomu v podobných případech bývá, obě občas stávkující serva se rozeběhla hned po zapojení a popisovaný jev nenastal (jak se říká "jako na potvoru" kdy vynechávající aparát při testování funguje jako by nic).

Moje oblíbené "měřící zapojení" :-)
Příloha:
GO-13MG_1.jpg
GO-13MG_1.jpg
[ 64.12 KiB | Zobrazeno 722 krát ]


Po rozebrání se komutátor motorku i kartáčky jeví jako v pohodě:
Příloha:
GO-13MG_2.jpg
GO-13MG_2.jpg
[ 103.66 KiB | Zobrazeno 722 krát ]


Pak došlo na test co asi tak serva dělají s napájením, použil jsem nejprve NiMh aku 4s 2000mAh. Pulzy jsou "zviditelněné" při nastavení Y = 50mV na dílek, časová základna X = 5ms na dílek. Serva jsem zatěžoval tlakem prstu na páku:
Příloha:
GO-13MG_3.jpg
GO-13MG_3.jpg
[ 56.28 KiB | Zobrazeno 722 krát ]

Nějaké ty překmity do plusu tam jsou vidět, jsou to ony úzké jehly na konci impulzu (čelo impulzu jde dolů, servo zdroj zatížilo a napětí v pulzu klesá, na konci impulzu zase stoupne na původní úroveň).

Protože serva pracovala v malé elektře s napájením paluby z BECu reglu, testnul jsem serva i při napájení ze spínaného BECu původem z vyhořelého regulátoru 60A. Na výstupu BECu jsou paralelně 2 tantalové kondenzátory 47uF/10V což je celkem slušné vzhledem k mizernému provedení některých jiných BECů kde jsou kondíky celkem dost ošizené.
Příloha:
GO-13MG_4.jpg
GO-13MG_4.jpg
[ 62.77 KiB | Zobrazeno 722 krát ]

Zde již špičky pěkně narostly a dá se předpokládat že nedokonalost mého osciloskopu neumožní vidět kam až ty úzké jehly jdou do plusu; vzhledem k tomu že model je osazen čtyřmi servy, může se stát že některá špička při větším zatížení serva dokáže resetovat přijímač.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz