Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
GPS nepotřebuji, v elektru používám k pohonu 10 nebo 12 článků (2 x 5 nebo 6 článků), jestli jsem to dobře pochopil to už neumí ani FrSky, má čidlo na maximálně šest článků. U spalováku mi stačí sledovat stav přijímačové baterie, externí čidlo teploty má SkyAssistant taky, plánuji to vyzkoušet na teplotu hlavy válce. Možná ještě omezení maximální výšky, kterou máme na letišti kvůli Ruzyni stanovenu na 470 m.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Často se proto u Open9x používá čidlo WS How-High, což není od FrSky a šoupe se do A1 vstupu. S tím ale samozřejmě DHT-U pracovat neumí.

Podle popisu má viz tento odkaz umí How High RT komunikovat s FrSky přijímačem datovými pakety a dá se tedy připojit na sériovou linku přijímače.

Zdroj: viz tento odkaz

Citace:
Inverted serial output for FrSky telemetry systems

V návodu k How High RT viz tento odkaz je to podrobně popsáno včetně specifikace posílaných datových paketů.

DHT-U zatím tyto data zobrazit neumí, protože se to v posílá jako datové pakety specifických uživatelských dat a možnosti pro nastavení vyhodnocování a zobrazení specifických uživatelských dat zatím ve firmware DHT-U nejsou, ale když už ses zmínil o Open9x tam se to dá využít nebo pokud to tam ještě není doprogramováno tak napsat pro vývojáře Open9x požadavek na doplnění této možnosti do Open9x a pak by neměl být žádný problém zobrazovat a vyhodnocovat data How High RT v T9X.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Open9x s tím čidlem zacházet dávno umí. Jenže pro účel nezávislé telemetrie je to na prd, jelikož DHT-U ani FLD-02 s tím zacházet neumí. Jestli to umí nějaká androidí aplikace, to netuším.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
karelm píše:
GPS nepotřebuji

A kdo tady mluvil o GPS ?

Já se ptal na měření odebrané kapacity v mAh, a to se hodí v řadě různých elektro modelů, ale u obecnějších telemetrií jsou i různé další možnosti jako třeba měření teploty. Frsky má možnost dvou čidel teploty najednou tj. u elektro modelů třeba sledování teploty réglu a motoru apod.

karelm píše:
v elektru používám k pohonu 10 nebo 12 článků (2 x 5 nebo 6 článků), jestli jsem to dobře pochopil to už neumí ani FrSky, má čidlo na maximálně šest článků.

To se ovšem velmi pleteš, protože FrSky to umí. Měření odebrané kapacity v mAh není závislé na počtu článků stejně jako měření celkového napětí aku. Na počtu článků je závislé pouze měření napětí jednotlivých článků aku a čidlo FLVS-01, které je k tomu určeno lze zapojit pro aku 7S až 12S do série viz obrázek.

Obrázek

karelm píše:
U spalováku mi stačí sledovat stav přijímačové baterie, externí čidlo teploty má SkyAssistant taky, plánuji to vyzkoušet na teplotu hlavy válce.

FrSky má pro spalováky čidlo pro orientační stav paliva v nádrži.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
mihlit píše:
Open9x s tím čidlem zacházet dávno umí. Jenže pro účel nezávislé telemetrie je to na prd, jelikož DHT-U ani FLD-02 s tím zacházet neumí. Jestli to umí nějaká androidí aplikace, to netuším.

Možná, že už některá taky má a pokud ne tak se to tam nejspíš časem určitě objeví a tím by mělo být vyřešeno použití v rámci nezávislé telemetrie.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
Je vidět, že mám ještě velké mezery ve vzdělání a tak už se do vaší diskuze nebudu motat a budu ji jen tiše sledovat. Moje potřeby zatím plně uspokojil SkyAssistant. Ale dobrý námět, za který děkuji, je měření odebrané kapacity u většího množství článků, asi to v příští sezoně využiju u elektro vlečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
karelm píše:
...Ale dobrý námět, za který děkuji, je měření odebrané kapacity u většího množství článků, asi to v příští sezoně využiju u elektro vlečné.

Aby nedošlo k chybné interpretaci tak k tomu uvedu doplňující informace.

FrSky senzor FLVS-01, který se pro vícečlánkové aku zapojuje do série je určen k měření napětí mimo jiné jednotlivých článků aku, ale není určen k měření odebrané kapacity.

Pro měření odebrané kapacity má FrSky jiný senzor, a to FAS-100 viz obrázek níže. Senzor FAS-100 není závislý na počtu článků aku jelikož se zapojuje přímo do obvodu silových vodičů jako proudové čidlo a měří jednak aktuální odebíraný proud v A (maximum je 100A) a kromě toho i průběžnou spotřebu tj.odebranou kapacitu v mAh.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Chtěl bych vidět jak ten DYN konektor převede 100A
To mě vytočilo i u JR, známí si objednal komplet telemetrii na velké ero a je tam stejný proudový nesmysl toto na 100A :evil:

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 12:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
Tak mi to nedá a ještě se přeci jen ozvu. Tenhle typ konektorů jsem používal na menší zátěže a všechny jsem je po čase vyházel. A těch 100 A by u vlečné asi taky nestačilo, naměřil jsem na zemi max. odběr 117 A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Také, jak někde je tenhle konektor hned ho vyhazuji.
Výrobci to tam dávaj dál, asi to nikdo nechce a je toho plný sklad.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
karelm píše:
Tenhle typ konektorů jsem používal na menší zátěže a všechny jsem je po čase vyházel.

Dá se koupit verze FAS-100 bez konektorů jen s volnými silovými vodiči, na které si můžeš napájet konektor, který ti vyhovuje.

Obrázek

karelm píše:
A těch 100 A by u vlečné asi taky nestačilo, naměřil jsem na zemi max. odběr 117 A.

Bohužel senzor pro větší proudy zatím FrSky nedodává.

Pokud bys měl dost znalostí mohl by sis ubastlit nějaký vlastní třeba s Arduinem NANO + proudový HALL senzor třeba do 150A nebo 200A. Tato možnost samozřejmě není pro každého, ale jen pro zdatné kutily, kteří k tomu mají patřičné znalosti.

Ve tvém případě pokud je max. odběr 117A což není zas o moc víc než 100A by se možná dala zvážit možnost omezit si v nastavení pro daný model na vysílačce maximum plynu tak, aby ses dostal kousek pod těch 100A. Pokud nevadí, že by byl o něco menší tah tak by to bylo řešení pro účely využití senzoru FAS-100.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 14:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
Vyrobit si senzor je opravdu nad moje síly. O té druhé možnosti pouvažuju, možná v kombinaci s lehčí vrtulí. Přebytek výkonu mám dostatečný i na 10 kg větroně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 30.10.2012 0:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.10.2012
Příspěvky: 438
semi píše:
kure87 píše:
Jakýkoliv označený možností připojit telemetrii, jenom se bojím že se cenově dostaneš blízko těm ostatním variům na druhou stranu můžeš funkce rozšiřovat expandérem a nákupem dalších sledovacích čidel podle potřeby.

To už se cenově blížíme k 10 tis. To už je je možná lepší koupit novou RC s telemetrií.


Ano, napr. GRaupner MX 12/16/20. Je to pomerne novinka a bombova telemetria a velmi dobre ceny. A su tam 2-3 druhy senzorov s variom. Podla vsetkeho jedina vysielacka ktora nahrava cely let aj s páčkovanim. (= cierna skrinka alebo vynikajuci tuningovy nastroj. Mozes merat za letu skoro cokolvek.) Pozri RC revue c6,7/2012 a tusim este 9/2012. Ja som si namiesto Eclipse 7 kupil MX 20. MX 12 a 16 vojde do limitu cca 10 Kc alebo aj menej.

_________________
Nike II (hotliner), SU29 EPP (RCfactory), FOX 2300 EPP, Stryker FQ27, Yak 54 CZ, Eclipse 7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2012 0:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.2007
Příspěvky: 447
Bydliště: východní/střední čechy
ahoj, takm jsem koupil DHT U a nějaké senzory, vlastně jen vario a napětí baterky. DHT U provozuji mimo vysílač, jen napájenou 3S LiPol (Drondys dík za pomoc) samostatně. Běhá to docela hezky, napětí baterie je fajn znát. Ale trošku víc jsem čekal od varia. Výškoměr je v pohodě, ale vario mi nechodí. Nebo nemá chodit nic víc? Vím, že to nemá akustickou signalizaci stoupání-klesání, ale čekal jsem, že nějak to vidět bude. Samozřejmě se dá letět a pokud vidím, že výška je konstantní, počítám, že mám minimálně nuličku, ale je to jen odhadem.
Otázka: umí tento senzor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=19975
nějak zobrazovat stoupání a klesání a já to mám blbě nastavené. Nebo jen výška a finito....?
dík moc někomu, kdo poradí


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 08.12.2012 15:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
cholerik píše:
...
Otázka: umí tento senzor http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=19975
nějak zobrazovat stoupání a klesání a já to mám blbě nastavené. Nebo jen výška a finito....?
dík moc někomu, kdo poradí

co jsem si s nim hral, ukazal mi na FLD-02 jen aktualni vysku, nic vic; ostatne na tom FLD ani neni pro takovy udaj kolonka, nevim jak na DHT-U...
jo, jeste nedoporucuju GPS senzor, mel asi tak 20-40m zpozdeni za aktualni pozici era, nevim jestli to bylo prenosem nebo primo jim...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz