Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Drondys píše:
To ovšem pro Karlam vhodné nebude, protože jemu jde jak psal hlavně o vario a výškoměr což u Quanum není vůbec k dispozici. FrSky je pro něj v tomto ohledu vhodnější jelikož umožňuje to co je pro Karlam hlavní a navíc i další veličiny v závislosti na tom jaké si ještě dokoupí senzory kromě již zmíněných Varia, GPS pozice, výšky a vzdálenosti od výchozího bodu, proudu a spotřeby v mAh, napětí palubního aku i jednotlivých jeho článků ještě navíc senzor teploty, senzor akcelerace, senzor stavu paliva pro spalováky a otáčkoměr.


Sice nenapsal do jaké kategorie modelu to chce nacpat, nicméně já se přidám, protože o telemetrii uvažuju do F3K. Tuto ale nenacpu do trupu kuli tomu rozbočovacímu bazmeku :-D Takže v mim případě připadá Jeti, MZK, Futaba :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
Moje kategorie je vše co lítá. Momentálně jsem si uvědomil, že jsem zacela opoměl větroně a tak to napravuji. Mám v úmyslu zkusit jak termiku, tak i svah.
http://www.mklany.estranky.cz/fotoalbum ... zek-karel/
Opatřil jsem si vlečnou a po pár úspěšných vlecích se mi začaly líbit i větroně.
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 11:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
karelm píše:
Moje kategorie je vše co lítá. Momentálně jsem si uvědomil, že jsem zacela opoměl větroně a tak to napravuji. Mám v úmyslu zkusit jak termiku, tak i svah.
http://www.mklany.estranky.cz/fotoalbum ... zek-karel/
Opatřil jsem si vlečnou a po pár úspěšných vlecích se mi začaly líbit i větroně. Karel

V takových modelech by neměl problém s využitím FrSky telemetrie.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 12:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Drondys píše:
karelm píše:
Moje kategorie je vše co lítá. Momentálně jsem si uvědomil, že jsem zacela opoměl větroně a tak to napravuji. Mám v úmyslu zkusit jak termiku, tak i svah.
http://www.mklany.estranky.cz/fotoalbum ... zek-karel/
Opatřil jsem si vlečnou a po pár úspěšných vlecích se mi začaly líbit i větroně. Karel

V takových modelech by neměl problém s využitím FrSky telemetrie.


Jestli dobře chápu tak do modelu dám JAKÝKOLIV příjímač od frSky s telemetry, který použiju jen pro komunukaci s modulem na zemi, HUB a čidla dle toho jaké chci. Na zemi k mému rádiu (T8FG) externě VF modul Frsky s telemetry+LCD? A pokud takto ano, má někdo zkušenoti jaká je skutečná citlivost varia? A možná jsem přehlédl, ale má VF modul výstup na sluchátko? Díky Papíra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Papir píše:
Jestli dobře chápu tak do modelu dám JAKÝKOLIV příjímač od frSky s telemetry, který použiju jen pro komunukaci s modulem na zemi, HUB a čidla dle toho jaké chci. Na zemi k mému rádiu (T8FG) externě VF modul Frsky s telemetry+LCD?

Ano.

Papir píše:
má někdo zkušenoti jaká je skutečná citlivost varia?

Na citlivost FrSky Vario senzoru FVAS-01 se můžeš poptat přes SZ třeba tpk viz tento odkaz, který to vario používá. V tématu viz tento odkaz píše, že mu chodí s přesností +-1m.

Papir píše:
A možná jsem přehlédl, ale má VF modul výstup na sluchátko?

Nemá. Má jen vlastní repro k němuž by se daly sluchátka napojit amatérskou úpravou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Ta telemetrie od FrSky máteji někdo?
Jak na to koukám tak je to uplně stejné jako telemetrie od Hitecu.
Nemá možnost někdo vyzkoušetk FrSky na Hitecu?

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 12:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Drondys píše:
Papir píše:
Jestli dobře chápu tak do modelu dám JAKÝKOLIV příjímač od frSky s telemetry, který použiju jen pro komunukaci s modulem na zemi, HUB a čidla dle toho jaké chci. Na zemi k mému rádiu (T8FG) externě VF modul Frsky s telemetry+LCD?

Ano.

Papir píše:
má někdo zkušenoti jaká je skutečná citlivost varia?

Na citlivost FrSky Vario senzoru FVAS-01 se můžeš poptat přes SZ třeba tpk viz tento odkaz, který to vario používá. V tématu viz tento odkaz píše, že mu chodí s přesností +-1m.

Papir píše:
A možná jsem přehlédl, ale má VF modul výstup na sluchátko?

Nemá. Má jen vlastní repro k němuž by se daly sluchátka napojit amatérskou úpravou.


Děkuji. Docela mně to začíná zajímat. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Dejfak píše:
Ta telemetrie od FrSky máteji někdo?
Jak na to koukám tak je to uplně stejné jako telemetrie od Hitecu.
Nemá možnost někdo vyzkoušetk FrSky na Hitecu?

Já mám jiný telemetrický modul DJT v T9X a ze senzorů mám FAS-100 a FLVS-01. Žádnou RC soupravu od Hitec nemám, ale pokud vím, tak FrSky telemetrie je v rámci FrSky systému, který má vlastní specifický datový komunikační protokol pro data telemetrie jak na straně VF modulu tak i u různých senzorů a není to přímo kompatibilní s jinými telemetrickými systémy. Z toho usuzuji, že je velmi nepravděpodobná kompatibilita FrSky telemetrie s telemetrií Hitec.

Je samozřejmě možné používat FrSky s RC soupravou Hitec, ale s tím, že zobrazení a vyhodnocení dat telemetrie bude realizováno mimo RC soupravu viz např. již zmíněný modul DHT-U a nebo třeba viz ukázka kombinace Optic 6 + Frsky DFT modul + BlueTooth modul s vyhodnocováním a zobrazováním telemetrických dat včetně případného hlasového výstupu i různých alarmů apod. na mobilu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 25.10.2012 22:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
Tak mi v úterý došel SkyAssiatant, dnes jsem ho vyzkoušel v éru. Maximální spokojenost, příjemný ženský hlas mi česky řekne vše co potřebuji, sygnalizace stoupání a klesání jasná, možnosti nastavení parametrů pro hlášení, zápis dat z letu a následné vyhodnocení údajů formou grafů taky výborné.
Ještě jednou děkuji všem za rady a zdravím.
Karel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
karelm píše:
Tak mi v úterý došel SkyAssiatant, dnes jsem ho vyzkoušel v éru. Maximální spokojenost...

Chci se zeptat máš tam i měření odebraného náboje v mAh ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 7:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2007
Příspěvky: 22
To tam neni, monitoruje a hlásí pouze napětí přijímačové baterie, což je pro větroně dostačující.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
karelm píše:
To tam neni, monitoruje a hlásí pouze napětí přijímačové baterie, což je pro větroně dostačující.

Předpokládám, že jsi SkyAssiatant nekupoval jenom kvůli větroni nebo ano ? To by pak byla přeci jen trošku drahá sranda použitelná jenom pro jeden typ modelů. Pokud SkyAssiatant hodláš využít i pro další modely jiného typu tak se určitě mezi nimi najde nejeden kde by se to šiklo. Takže to je opravdu škoda, že to tam není. Má SkyAssiatant nějaké možnosti dalšího rozšíření tj., že by se to tam dalo třeba doplnit nebo je to uzavřený systém s tím, že ho používáš tak jak je vybavený a utrum tj. co tam není tak prostě nelze doplnit ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Drondys píše:
karelm píše:
To tam neni, monitoruje a hlásí pouze napětí přijímačové baterie, což je pro větroně dostačující.

Předpokládám, že jsi SkyAssiatant nekupoval jenom kvůli větroni nebo ano ? To by pak byla přeci jen trošku drahá sranda použitelná jenom pro jeden typ modelů. Pokud SkyAssiatant hodláš využít i pro další modely jiného typu tak se určitě mezi nimi najde nejeden kde by se to šiklo. Takže to je opravdu škoda, že to tam není. Má SkyAssiatant nějaké možnosti dalšího rozšíření tj., že by se to tam dalo třeba doplnit nebo je to uzavřený systém s tím, že ho používáš tak jak je vybavený a utrum tj. co tam není tak prostě nelze doplnit ?


Jde o čisté vário, tak trochu jiná telemetrie. Neumim si představit kde jinde by si vário potřeboval krom ještě FPV a F5D :?: Jinak tady máš stránky výrobce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 10:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Drondys: FrSky má také nevýhody. Hlavní problém je nefunkční vario. Přesnost výškoměru je tak malá, že to nejde moc použít - tedy +-1.5 m každé měření (a v případě instalace v blízkosti antén klidně +- 20 m). S takovým rozptylem (náhodná chyba 1m za 0.2 s) vario nespočítáš. Řeší se to tedy filtrováním (průměrování a zahazování hodně odlišných výsledků), jenže frekvence měření je příliš nízká. Takže když to odfiltruješ, máš příliš velké zpoždění na to, aby jsi s tím stoupák našel.

Maximum, co jsem z toho vytřískal, je filtrování mediánem a hlášení výšky. Tu si nechávám říkat furt dokola (napsal jsem si do mobilu vlastní program). Tak když vletím tam, kde si myslím, že něco je, tak pomocí několika údajů o výšce se v tom buď ujistím, nebo letím jinam.

Často se proto u Open9x používá čidlo WS How-High, což není od FrSky a šoupe se do A1 vstupu. S tím ale samozřejmě DHT-U pracovat neumí.

FrSky slíbilo nové lepší čídlo (jak to dělají ostatní - mnohem vyšší frekvence měření a filtrování výsledků již v čidle či hubu), jenže již je to půl roku a informace k tomu žádné nejsou. Asi se soustředí spíš na tu jejich novou vysílačku.

Mám teď rozdělanou výrobu vlastního čidla, kdy procesor měří hodně výsledků a filtruje je a navenek se chová jako originální čidlo. S nákupem MX-20, kam jsem ještě nezamontoval FrSky (problém s napájením) a stěhováním se to je ale aktuálně u ledu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nezávislá telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 26.10.2012 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
chastra píše:
Jde o čisté vário, tak trochu jiná telemetrie.

Tak na čisté vario je to celkem drahá sranda, ale aspoň je to trošku vybavené. No nic.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz