Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ahoj,

Pořídil jsem digitální serva Corona 939MG.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10346

Při testování na servotesteru, při kroucení knoflíkem, se sice pohybují, ale nejedou plynule, ale se škubáním sebou.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14774
Poukazuji, že škubou jen když jedou. Ne když stojí.

To mě docela vyděsilo, tak jsem je připojil k přijímači a tam jezdí perfektně, bez škubání.

Zkusil jsem to znovu - připojit na tester - a škubou se.
Znovu na přijímač - neškubou.

Jako, furt lepší, když to škube na testeru a neškube na přijímači, ale setkal se s tímhle někdo?
Každopádně na testeru mi škubou jen tyhle digitály (jiné digitály jsem nezkoušel nebo si nevzpomínám)
Proč to škube? Mrzský signál nebo třeba nedostatečné napájení? (napájení jsem měl NiMH přijímačovkama nevalné kvality, ale nabité snad byly)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ticcino píše:
Zkusil jsem to znovu - připojit na tester - a škubou se.
Znovu na přijímač - neškubou.
...
Proč to škube? Mrzský signál nebo třeba nedostatečné napájení? (napájení jsem měl NiMH přijímačovkama nevalné kvality, ale nabité snad byly)

Tipujem odpor NiMH. To je aj dôvod prečo sa občas ozývam, že NiMH ako príjmačovky nie sú bezpečné (po pár mesiacoch môžu dopadnúť zle, aj s modelom).
Veď skús vytiahnuť regulátor a príjmaču dať tie NiMh, že čo urobí (pozor na vylámanie prevodov).

Ale ak tie servá žerú nejaké vysoké prúdové špičky, pozor aj na to aby to udržal BEC alebo kábliky k iným, aj keď dobrým príjmačovkám. Mám aj také servá ktoré nemôžem (bojím sa) použiť..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 7:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... -glitching
Citace:
...
Those servoes are designed with a timing fault !!
so the motor driver actually shortcircuit the supply line for a very short time.
I measure 7A peaks at 20uS width,....

No... tie moje žerú lan 2,1A...
Ja by som z nich asi urobil bastlený spínač na Led osvetlenie (po odletovaní jednej strany mostíka).
A v rámci hry ja osobne asi aj nejak do ich krabičky zabudoval elektroniku z iných (starých či vylámaných) serv, aby som z toho mal MG..
A nazval by som tento strom Corona 939MG.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Pekná ukážka ako Corona 939MG vyzerá na osciloskope.
Ak niekomu chodia, môže to znamenať že možno nie každý kus/séria je osadený rovnakými súčiastkami.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Citace:
...
Those servoes are designed with a timing fault !!
so the motor driver actually shortcircuit the supply line for a very short time.
I measure 7A peaks at 20uS width,....


Tohle je k vzteku. Pročítám vždycky komplet komentáře k produktům odshora až dolů a ani jeden tam nepsal, že by měl takovýto "problém".
No přece je nebudu z Blizzarda vyndavat. Udělám ještě pár testů, případně přidám onen kondenzátor paralelně na napájení přijímače, aby pokryl špičky (psali, připojit 2200uF/16 - mám to chápat tak, že normálně natvrdo se připojí elektrolytický kondenzátor 2200 uF/ 16V, plusem k plusu, mínusem k mínusu?)
Regulátor tam mám Turnigy 80A / 5A SBEC. S přijímačem mi to neblblo, jen s tím servotesterem. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10331


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 8:45 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
nemôže to škubať preto že ten tester používa "málo krokov"?
neviem či to chápete, ale že počet krokov pre celú dráhu serva je malý, teda sú "daleko od seba"... ??
- stretol som sa s tým u takého externého deltamixu, že to fungovalo skokovite a nie plynulo...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
robotmz píše:
nemôže to škubať preto že ten tester používa "málo krokov"?
neviem či to chápete, ale že počet krokov pre celú dráhu serva je malý, teda sú "daleko od seba"... ??
- stretol som sa s tým u takého externého deltamixu, že to fungovalo skokovite a nie plynulo...


Tohle se chová jinak.
Popíšu to trošku detailněji.

Připojím přijímačovky (mimochodem, na testování používám tyto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16386)
Mám podezření, že to je AAA akumulátor v AA plášti, protože jsou strašně lehoučké.

Připojím servo (možná jsem měl onehdá připojena dvě naráz, to už si nevzpomínám, je to delší dobu)
Dokud se nekroutí potíkem, tak pohoda. Jamile s ním ale začnu pomalinku pohybovat, tak servo sice jede tím směrem, kterým mu přikazuji, ale jede jakoby se klepalo zimou. Páka se nepohybuje jen jedním směrem po skocích, ale pohybuje se jako rozklepaná ruka starce. Ty kmity nejsou nijak drastické, jedná se asi o půl milimetru sem-tam (brán konec 15mm páky). Netvrdím, že půl milimetru kmity jsou zanedbatelné, ale nedělá to, že by to skočilo třeba o 30° na druhou stranu a zase se vrátilo.
Jakmile přestanu kroutit knoflíkem, tak se servo uklidní.

Opět pro jistotu ještě napíšu, že při připojení na RX (a to jsem skoro jistej, že jsem měl RX napájen těmi stejnými přijímačovkami - nicméně ruku do ohně za to nedám). Mi to nekmitá, serva chodí naprosto hladce, plynule a bezvadně centrujou.

PS: Finální testy v letadle jsem dělal s výše zmíněným 80A/5A regulátorem, kvedlal jsem všemi čtyřmi servy a žádnou zradu jsem nezaznamenal (zatím nezaznamenal)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 9:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ticcino píše:
..........

mas v okoli moznost na vystupni signal toho servotesteru juknout na osciloskopu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 9:23 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
podľa mňa bude problém s výstupom z toho testera.
škoda že to nemôžeš napichnúť na niečo serióznejšie ako jeti box...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 9:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
jyrry píše:
mas v okoli moznost na vystupni signal toho servotesteru juknout na osciloskopu?


Prakticky ne. Teoreticky možná.
Rozhodně ale zatím všechna analogová serva tyhle blbosti nedělala.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
IMHO to vypadá na to, že použitý servotester má časování závislé na napájení. Pokles při odběru serva trochu změní šířku impulsu. Což nic nevypovídá o nekvalitě serva.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 10:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ticcino píše:
......

pripoj soucasne jedno analogove a jedno digitalni....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
JirkaA píše:
IMHO to vypadá na to, že použitý servotester má časování závislé na napájení. Pokles při odběru serva trochu změní šířku impulsu. Což nic nevypovídá o nekvalitě serva.


Tohle zní logicky.
Ještě jsem si vzpomněl, že mi přišlo, že LED diody na testeru při pohybu výše zmiňovaného serva poblikávají, jakoby měly míň šťávy.

jyrry: připojit současně anál a digitál můžu večer zkusiti


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A proč to vlastně řešíš, když to v modelu funguje dobře? Jenom pro sichr? Většina modelářů, myslím, žádný servotester nemá a taky lítá. :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.01.2012 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ak sa jedná naozaj o problém s otváraním mostíka do skratu, hrozí že keď pridáš poriadny kondenzátor, upečie sa ten mostík (tranzistory v serve).
Chráni to len odpor káblikov, teda bez kondíka sú v ceste dva kábliky (aj od baterky/bec) a ani bec nemusí byť úplne tvrdý - ale keď dáš kvalitný kondík tak sa na ten krátky čas bude správať ako dokonale tvrdý zdroj. Našiel som aj pár správ ako niekomu také servá zakrátko odišli - možno mal len kvalitné príjmačovky..
Inak 16V kondík na príjmač? Len kvoli tomu že 16V verzie majú trochu menší odpor (ESR) než 10V alebo dokonca 6,3V (ak je to BEC na 5V)? 10V by mal každopádne stačiť..

Rozdiel medzi príjmačom a servotesterom môže byť vo filtrovaní vnútorného napájania v príjmači - pokles sa nedostane až na procesor príjmača, servotester nemusí mať vôbec riešené nič podobné.. To by napovedalo že ide o slušne vyrobený príjmač. (čo to je zač?)

Riešil by som to, aby som nebol po pár letoch nepríjemne prekvapený.. možno by som len dal naschvál dlhší káblik medzi príjmač a tie servá, aby tam nejaký odpor bol, a poistil si napätie príjmača tým kondíkom...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz