Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 17:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj, prohlížel jsem to tu, ale neobjevil jsem nic přesného, tak se omlouvám pokud zakládám vlákno a někdo to již je. P+V je CADET 2,4GHz, 2x servo 8g, malej stříďák + REG 12V, LiPol 3S 450mAh, letadlo je š. 780mm a váží 230g.
Dvakrát se mi stalo po spárování, že vytuhávalo ovládání stylem, že se objevilo zpoždění na páčky, servo (V, K) zůstane odhadem 1-2sec mrtvé a pak se teprve pohne kam má. Dneska se to stalo asi 15x během 15min, nic moc...
Co mě napadlo a zkoušel jsem:
Test dosahu - v pořádku, vliv vzdálenosti jsem nepostřehl, stalose mi to i při testvání v ruce
Fousy na anténách přijímače - no mohly být paralelně... je to tak smrtící? za 1/2 roku to nikdy nezlobilo
Reg je horkej a volně s přijímačem v kapse EPP trupu, kterou neprovětrávám, může to dělat přehřátí?
Když jsem zkoušel spoje, tak na konektorech REG-BAT při silném zatahání dojde k odpojení (můj první páj..to opravím hned), jinak to ale nezlobí, ale o kvalitní cestě pro elektrony to nesvědčí, že by toto dělalo blackouty?
Výpadky na vysílači (kontakty AA článků) - asi ne, mladej s druhym letadlem v pohodě, nebo aspoň nic nehlásil
Samotný problém po spárování (kontrolky OK) ?
Díky za rady, Johny

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 18:22 
Mazák
Mazák

Jestli se ti to stávalo jen při testování v ruce, mohly se antény vysílače a přijímače něják zkřížit a k přijímači se nedostal žádný signál. Běžně to pozoruji když jsem s letadlem moc blízko vysílačky (taky mám Cadeta) tak přijímač na chvilku vypdane a jak dám vysílačku dál tak se spojení zase obnoví. Při letu se mi to nestalo NIKDY. Pokud to dělá i když si s vysílačkou cca 2 metry od modelu tak bych hledal příčinu u přijímače. Pokud máš dva tak vymněň a uvidíš jestli to pořád blbne a nebo pak něco mezi tou baterkou a reglem když si nejseš jistej tim spojem.
Letu zdar! Kubas

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 18:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

stava se mi to v letu, prave... jo, mam dva prijmace ve dvou letadlech, dobrej tip, zkusim vymenit. diky

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 10.09.2011 18:35 
Mazák
Mazák

JohnyPes píše:
Když jsem zkoušel spoje, tak na konektorech REG-BAT při silném zatahání dojde k odpojení (můj první páj..to opravím hned), jinak to ale nezlobí, ale o kvalitní cestě pro elektrony to nesvědčí, že by toto dělalo blackouty?

Pokud je tam student pak je to první co bych opravil- uvidíš zda výpadky zmizí. Radek

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 20:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

mnooo, tak sem opravil páj na kontaktu a šel jsem létat, měl jsem párováno z minula.... nebyl jedinej problém, pak šel lítat mladej, přepároval jsem (nejdřív vys. pak příj.) a opět tak 7-10 x vytuhnutí co mi synek zahlásil :evil: , tedy v palubní elektronice to nebude, šel jsem lítat druhou baterku já... soustředil jsem se na postup párování podle návodu (tj. zapnul jsem nejdřív příjmač + párování na něm a pak teprve vysílač s párovacím tlačítkem) a nebyl žádnej problém, zatím z toho nedělám závěr, ale budu dávat bacha na párování

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 17.09.2011 18:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

tak sme dneska s mladym byli litat, paroval sem presne podle navodu, problem nezmizel, jen se trochu zmenil, spis to tuhlo v krajnich pozicich serv, trochu sem se opotil pri manevrech v 5mterech s laskujici vejskovkou... divim se, ze to mladej nepohrbil, hned jak odstartoval, tak udelal polovicni vykrut na zada a pritah to zpet na bricho, koukam jako blazen, jestli to neprehani... prej blokly kridelka :lol: .
takze fakta:
*dokud sem neparoval - 100% funkce
*po sparovani s velkou pravdepodobnosti vytuhavani serv :roll:
reseni ??? :
*konzultace u dovozce (pelikan asi), rekalamce :?: , s cima ale budu ted litat? je super pocasko
*koupit si neco poradnyho a pokud se cadet usadi pri absenci parovacek tak ho nechat malymu, budu pak mit navic prijmac
Johny

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 23.09.2011 9:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

jen pro info: sympatický prodavač z PM mi na rovinu řekl, že to je k reklamaci a CADETy zlobí často, takž nic převapivého. Takže CADET je v nemocnici a já sem pořídil optika sport :D
Johny

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: CADET 2,4 - NEvyřízení reklamace
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 13:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

tak sem dostal SMS, že reklamace je vyřízena, zašel jsem pro CADETa a hle, suše napsáno: závada se neprojevila... chápu, že nemají čas si hrát a zkusit to 3x přepárovat s jiným příjmačem a zkoušet to, zrovna tak to ale mohli vyměnit, když jde o problematickou bižuterii CADET, takže mě PELIKÁN poněkud naštval :x ... navíc jsem dodatečně zjistil, že jak synek rozštípal wingdragona, tak si nespletl levou s pravou, ale právě se mu blokly křidélka, což mi zpětně sdělil až teď, když už je vylítanej a umí to tak zpětně posoudit.. což mě nyní štve dvojnásob :evil: , na druhou stranu díky za to, malej má už podstatně vhodnější éro :D

takže pozor na CADETy a reklamace u PELIKáNA, ušetřené peníze nejsou na místě. ghrrr

Profil {RCalbum.cz}