Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
pepin píše:
PS:--zase tolik s tím nalétáno nemám, abych mohl jednoznačně říct,...

Ja som moju Fy-20a nechal pristat s testovacim vetronom, hned na prvom testovacom lete...Najprv som si skusil v bezpecnej vyske, ako sa to sprava...a po vylietani baterky som jednoducho zrovnal nad drahu, zopol stabi a uz len uberal plyn(plynom som si robil rozpocet)...ziadnu inu paku som ani nedrzal a model sadol sam, ako do perinky 8)
...Ale nebolo to s takou lahkostou, ako to pisem...pristatie hej, to bolo na jednicku...nebolo jednoduche sa ku tomu odhodlat a pustit "knipel" :)

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mior píše:
JMalik píše:
zadáním z kniplu je "master" funkcí aileron, ruder a elevator a "slave" jsou zisky gyra v příslušných osách.

Mám tomu rozumieť tak, že aileron (krídielká), ruder (smerovka) a elevator (výškovka) sú podľa teba signály z kniplov? Plyn nás teraz nezaujíma.

Kde na modeli, či vysielači nájdem J1, J2, J3 a J4? Nemám Futabu.


Ne. Aileron, ruder, elevator už jsou funkce toho kniplu.
Přímý signál z toho kniplu je to "J". Nevím co máš za vysílač, ale zjistíš to tak, že dáš jako master jednou to "J" (přímo knipl) a podruhé funkci odpovídající ose toho kniplu (např. aileron). potom si dáš další volný mix např. aileron do směrovky.
Budeš pozorovat co je výsledkem, pokud je jednou master "J" a podruhé bude "master" funkce řízená "J" (aileron).
(Samozřejmě to platí za předpokladu, že TX umožňuje zvolit jako "master" přímo ten knipl = "J" u Futaby )

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
mior píše:
...Kde na modeli, či vysielači nájdem J1, J2, J3 a J4? Nemám Futabu.

Najdes to na kazdej vysielacke futaba...J1-J4 je oznacenie krizovych ovladacov(kniplov) 1az4. Takze na mojej 14mz je draha praveho "knipla" doprava-dolava oznacena ako J1, draha dopredu-dozadu je oznacena J2.A draha laveho "knipla", dolava-doprava je to J3 a dopredu-dozadu to je J4...
JM sa tu asi snazi poukazat na to, ze pri futabe(aspon mojej) sa da nastavit knipel bud ako priamy ovladac napr. na smerovku, alebo sa nastavi iba ako obycajny proporcionalny ovladac(napr. u mna Příd.1-7) a jeho mixom mozes ovladat napr. tu smerovku...Pokial nemas futabu, tak to bude zrejme inak oznacene...napr iba 1-4(bez J).Dufam, ze som to nenapisal moc komplikovane...

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Naposledy upravil Homer.Simpson dne úte 29.01.2013 19:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Mám tu na stole bratovo JR-ko.
Tu žiadne J1 až J4 nie je. Tu sú Throtle, Ailerons, Elevator a Rudder.

Ak pravým kniplom hýbem zľava doprava, tak príslušný potenciometer dáva napätie, ktoré po úpravách (Dual Rate, Expo ...) a premene na PPM, prenose do modelu, ovláda servo krídeliek (Ailerons).

Takže kniplom rozumieš napätie toho potenciometra, alebo čo?

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
Tak som zapol vysielacku, lebo mi to nejak nesedelo a samozrejme ze som to napisal zle :oops:
Takze miesto...
Homer.Simpson píše:
JM sa tu asi snazi poukazat na to, ze pri futabe(aspon mojej) sa da nastavit knipel bud ako priamy ovladac napr. na smerovku, alebo sa nastavi iba ako obycajny proporcionalny ovladac(napr. u mna J3) a jeho mixom...

To malo byt...
Homer.Simpson píše:
JM sa tu asi snazi poukazat na to, ze pri futabe(aspon mojej) sa da nastavit knipel bud ako priamy ovladac napr. na smerovku, alebo sa nastavi iba ako obycajny proporcionalny ovladac(napr. u mna Příd.1-7) a jeho mixom mozes ovladat napr. tu smerovku...

Takze J1-J4 je iba oznacenie ovladaca, rovnako ako je oznacenie trimu T1-T6, alebo oznacenie prepinacov SA-H...
A na ne sa daju nastavit funkcie ako Motor, VOP, SOP, Kridielka, Klapky, Brzdy, ..., Příd.1-7.Na zaklade vybranych funkcii potom vysielacka ponukne predvolene mixi ako Brzda->VOP atd...
Takze neviem, co chcel presne"JMalik" naznacit :?

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Homer.Simpson píše:
Takze neviem, co chcel presne"JMalik" naznacit :?

Tak nad tým premýšľam už tri dni.

Inak, prepáč, že som Ťa do toho nepriamo zatiahol, ja TOTIŽ dobre viem, čo je J1 -J4, veď som mal dve Futaby... to som sa len hral na hlupáčika - to má JM rád...
Ty si to myslel dobre a ďakujem Ti!
Len som chcel, aby mi to povedal on, nie Ty...a čakal som, ako zareaguje...

On (na rozdiel od iných) mi totiž doteraz nevysvetlil, ako funguje HL gyro... aj keď som ho o to osobne žiadal.

Táto debata sa vďaka niektorým stáva už neplodnou, iní mi pomohli a dozvedel som sa, čo som chcel a tým som poďakoval - ja už nemám síl bojovať proti ľudskej blbosti...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Naposledy upravil mior dne úte 29.01.2013 20:34, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Já se v tom teda taky pomalu začínám pěkně plácat, nějaké zhovadilosti--jako třeba stabilizaci mít připojenou na mix klapek, kdy by se v určité poloze klapek --třeba když dojedou klapky uplně dolu na maximální možné vyklopení--manuálně nastavený mix kompenzace výškovky a dalším pohybem páky začnou ještě vylézat z křídla brzdící štíty by se aktivovala právě ta stabilizace,---výškovky, ale řídící sibnál sepnutí by vycházel z polohy klapek--- asi by to šlo, ale smysluplný počin jsem v tom nakonec nenašel--to tam mohu rovnou nechat tu stabilizaci na té výškovce už při otevírání klapek, nevím, jestli mě někdo pochopil--obávám se, že já už to, co tu ted řešíte v těch mixech ale opravdu nechápu--teda pokud to není , co jsem popsal, že by asi šlo, ale přijde mi to jako hloupost, jediný duvod k tomu to takto řešit vidím v tomto případě, že mám potřebu zbytečně štelovat kompenzaci výškovky, když už jsem tedy dal peníze za vysílač na kterým to jde, ale pokud použiji stabilizaci, tak to nemá smysl tam vubec něco ladit.--pulku brzd pojedu na manuál, zbytek na stabilizaci--proč? k čemu?

Asi vás ale opravdu už jen nechápu .Nic mi ale zbytečně nevysvětlujte, bud se chytím, nebo ne :D Lepší to nechápat, než pochopit a vědět, že už fakt vymýšlíte možná kokotárny :D :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mior píše:
...... ja TOTIŽ dobre viem, čo je J1 -J4, veď som mal dve Futaby... to som sa len hral na hlupáčika.........


Jaké dvě Futaby jsi měl?

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Jednu takú malú, čiernu s malým displejom, so striebornými páčkami a peknými prepínačmi a veľkou anténou a druhú tiež čiernu trochu väčšiu s veľkým displejom, tiež mala dve páčky a niekoľko prepínačov - tie som ale nikdy nepoužil, lebo mala malú anténu a to sa mi na to veľké lietadlo zdalo málo...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mior píše:
Jednu takú malú, čiernu s malým displejom, so striebornými páčkami a peknými prepínačmi a veľkou anténou a druhú tiež čiernu trochu väčšiu s veľkým displejom, tiež mala dve páčky a niekoľko prepínačov - tie som ale nikdy nepoužil, lebo mala malú anténu a to sa mi na to veľké lietadlo zdalo málo...


Tak právě na té malé čierné s malým displejom a velkou anténou, ani na čierne trochu větší s několika přepínači nejde zvolit jako master funkce mixu přímo knipl.
Naběhnul sis. :D

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Náhodou, keď sme si zvolili majstra do funkcie, ten hovoril, že môže byť mixér aj knipel, je mu to jedno, len nech ho dobre zaplatíme...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
mior píše:
...... ja TOTIŽ dobre viem, čo je J1 -J4, veď som mal dve Futaby... to som sa len hral na hlupáčika...........


Pokusil se Ti to vysvětlit i Homer.Simpson, ale myslím, že je to zbytečné. Nepochopil jsi, že ty Tvoje dvě Futaby vůbec neumožňovaly to, co Ti tady oba vysvětlujeme. Nemohl jsi přiřadit v mixu jako master přímo knipl ( Co jsi měl za Futaby už jsem si zjistil. Hádej jak :wink: )
Protože si ale jak vidím vytrvale hraješ na hlupáčika a já už neshledávám rozdíl mezi skutečností a hrou, zdržím se dalších příspěvků v tomto vlákně.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 21:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Vďaka!

Nič si nepochopil...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 22:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jmalik a mior si dají laskavě trošku pauzu na vychladnutí. Už se to nedá číst.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gyro do letadla
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2013 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Akceptujem.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 394 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz