Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtulník Blade cp
PříspěvekNapsal: pát 27.10.2006 22:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.10.2006
Příspěvky: 5
Zdravim, mohl by mi někdo prosíííím poradit??
Mám micro vrtulník Blade cp (mám ho rok) a už asi po třetí mi odešel hlavní motor, tak se chci zeptat jestli se dá použít i jiný než nabízí fy. Astra. např. mega,mig.... předem díkk[/b]


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 0:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Nejjistěší řešení by byl upgrade na jiný stroj...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 10:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 65
Bydliště: Letohrad, pres tyden Praha
zdzd píše:
Nejjistěší řešení by byl upgrade na jiný stroj...


Opravdu si myslis, ze na takovyhle reakce ty lidi cekaj??? "mas problem? vyhod to a kup si neco jinyho" ....to dokaze rict kazdej.
Jinak se omlouvam, ze tentokrat taky neprinasim zadnou radu (na vrtulniky nejsem), ale tahle reakce me fakt dostala. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 12:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Ja bych to tak nehrotil. Zdzd jen asi chtel upozornit na to ze stroj je ze znacny miry nekvalitni a z toho plynou i problemy s hlavnim motorem. Tudiz pokud si dotycny chce opravdu zaletat mel by si koupit neco lepsiho. To je jako kdyby ses ptal jak vylepsit skylady aby letala akrobacii. Neni na to uspusobena. Je to jen muj nazor a do vrtulniku taky nevidim takze se mozna pletu. Zdzd ma holt sverepy zpusob vyjadrovani ale mam pocit ze at tu rekne cokoliv tak je to spatne... Proste si z jeho odpovedi musis vzit informacni hodnotu a ostatni vypustit. Jeho rady jsou dobre ale casto ponekud drsne :-) . Me osobne to az tak nevadi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 13:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 65
Bydliště: Letohrad, pres tyden Praha
Dobre, dejme tomu. Pokud je teda ten vrtulnik spatne technicky vyresenej, takze jakykoliv motor v nem nemuze vydrzet dyl nez par hodin, pak stoji za uvahu opravdu prejit na jiny typ, i kdyz teda 3 motory za rok oproti cene vrtulniku mi neprijdou nijak drahe.
Kazdopadne ja vzdycky zkousim problem resit i jinak nez zmenou modelu, pokud tu aspon nejaka moznost je. Tady se primo nabizi pozit jiny motor, tak proc to nezkusit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 17:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.2.2005
Příspěvky: 292
Bydliště: Jihlava
zdzd vi proc to rika...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Jirka píše:
Dobre, dejme tomu. Pokud je teda ten vrtulnik spatne technicky vyresenej, takze jakykoliv motor v nem nemuze vydrzet dyl nez par hodin, pak stoji za uvahu opravdu prejit na jiny typ, i kdyz teda 3 motory za rok oproti cene vrtulniku mi neprijdou nijak drahe.
Kazdopadne ja vzdycky zkousim problem resit i jinak nez zmenou modelu, pokud tu aspon nejaka moznost je. Tady se primo nabizi pozit jiny motor, tak proc to nezkusit?


Taky bych rekl ze je to dobry reseni vymena motoru za jiny (typove) jde o to kdyz bude chodit motor co se rozbije jako dalsi... asi tak by\ch rek ze to bylo mysleno :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
ja se taky ve vrtulnikach neviznam ale tusim ze tam bude motor řady 300 nebo neco podobne tudis by tam asi sel dat nejky swtridak stejnych rozmeru.a takovych dela dost treba mega ale to chce vedet co to je za motor :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2006
Příspěvky: 923
Bydliště: Vsetín
Jirka píše:
zdzd píše:
Nejjistěší řešení by byl upgrade na jiný stroj...


Opravdu si myslis, ze na takovyhle reakce ty lidi cekaj??? "mas problem? vyhod to a kup si neco jinyho" ....to dokaze rict kazdej.
Jinak se omlouvam, ze tentokrat taky neprinasim zadnou radu (na vrtulniky nejsem), ale tahle reakce me fakt dostala. :wink:
Nejhorší na tom je, že má naprostou pravdu. Já se teda o vrtulničení zajímam dost pasivně, ale jak tak prolézám fóra a kde co všecko tak zjištuju že u helin platí opravdi za málo peněz skoro žádná muziga :( To je taky jeden z důvodu proč je můj zájem pasivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.10.2006 22:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Tak už to na světě chodí. Jak se zaseje, tak se sklízí. Blade je blade a bude fungovat jako blade.

Proto je jediné pořádné řešení výměna. Přesněji raději ho nekupovat vůbec. Pokud člověk nechce jen hračku na občasné poskakování, tak to jsou to odepsané peníze. Výkon žádný, konstrukce fórová, životnost a výkony o ničem. Prodat se taky nedá. Vyhozené peníze.

V podstatě to platí o všech helisetech prodávaných s vysílačkou. Hračky na poletování na dvoře.

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=638742
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=638482
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=648275

A pokud jde o mé stoické vyjádření: Už jsem to vysvětloval tolikrát a na tolika místech, že na víc už nemám sílu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2006 19:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Sláva!!! Víťa už hromadění podobných dotazů nevydržel a sepsal na téma co a jak s heli na svém webu:

http://vitocz.net/heli/popisy/vyber_heli.htm

Tímto považuji problematiku za uzavřenou. Pokud se chce někdo bavit o vrtulníku tak je to kategorie V3 (s hodně odřenýma ušima) a výše. To pod tím jsou jen neumělé variace na dané téma. Zní to sice blbě, ale je to tak. Chování hraček a vrtulníků je nesrovnatelné a nelze je k sobě nijak přirovnávat ani jako možnost tréninku a posunu dále. Je to úplně něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.10.2006 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
se cejtiz ze jako vrtulnik muze byt jenom a pouze urcita kategorie jako ze mas ty nejmensi o prumeru rotoru 1,5m tak to ostatni pod tim ze se muze vyhodit a at si vsichni koupi to co mas ty nebo neco lepsiho.ja osobne povazuju za vrtulnik vsechno co ma nahore vrtuli se kterou hejbe motor a diky tomu vyvozuje vztlak a hle ono to i leti a taky ono se blbe lita treba s vrtulnikem na spalovaka v obyvaku tudiz bych tu malou kategorii zase tolik nehazel do kose.one se o letadlech taky driv rikalo ze nemuzou litat a slysel sem za se taky ujaly. :twisted:
TAKZE SI STRC TY SVOJE BLBY RADY DO TOHO MISTA NA COM SEDIS :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 0:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Co jsi kde zase četl? Kde jsi sebral toho 1,5m??? To není o velikosti, to je o konstrukci.

A to, že co má nahoře vrtuli nemusí ještě létat a řídit se jako vrtulník pochopí snad každý.

Mimochodem: Slyšel jsem i názor, že základním problémem dvorotoráků a podobných hraček je kapotáž. Lidi totiž plete a mylně jim připomíná vrtulník. Správná kapotáž by měl být Sazínek, ten tomu odpovídá. Něco na tom je...

Vrtulníky mám tři a ani jeden nemá půldruha metru. Co ty považuješ za vrtulník je tvoje věc. Když už považuješ HS-55 za vhodné servo na křidélka do desítkového motoráku, tak to svědčí o hodnotě tvého posudku. Ony například existují i věci jménem vírník. Taky mají vrtuli nahoře a vrtulník zcela jistě nejsou. Závěr nemíním komentovat, nikomu jsem neradil, šlo jen o rozdělení druhů, zbytek už posoudí každý sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
zdzd píše:
Co jsi kde zase četl? Kde jsi sebral toho 1,5m??? To není o velikosti, to je o konstrukci.

A to, že co má nahoře vrtuli nemusí ještě létat a řídit se jako vrtulník pochopí snad každý.

Mimochodem: Slyšel jsem i názor, že základním problémem dvorotoráků a podobných hraček je kapotáž. Lidi totiž plete a mylně jim připomíná vrtulník. Správná kapotáž by měl být Sazínek, ten tomu odpovídá. Něco na tom je...

Vrtulníky mám tři a ani jeden nemá půldruha metru. Co ty považuješ za vrtulník je tvoje věc. Když už považuješ HS-55 za vhodné servo na křidélka do desítkového motoráku, tak to svědčí o hodnotě tvého posudku. Ony například existují i věci jménem vírník. Taky mají vrtuli nahoře a vrtulník zcela jistě nejsou. Závěr nemíním komentovat, nikomu jsem neradil, šlo jen o rozdělení druhů, zbytek už posoudí každý sám.


No, vírník bych do toho nemotal, sám určitě víš že ten má blíž k letadlu než vrtulníku.
Ani bych neřešil, že 'velký' vrtulník musí mít pouze jeden hlavní rotor. Nebo že by třeba takový Kamov Ka-50 byla hračka pro děti? ;-) Chudáci rusové, asi si to při konkstukci neuvědomili že místo bitevníku dělají jen hračku a teď je to musí strašně štvát ;-)

Když si tak o něm čtu třeba tady http://letenc.blog.cz/0606/kamov-ka-50-hokum tak přemýšlím, proč létáte s těmi hloupými starými hračičkovými konstrukcemi místo téhle. Pár ukázek z textu:

- Při zkušebních testech se ukázalo, že Kamovovo řešení je mnohem lepší než Milův Mi-28

- Dvojrotorová konstrukce dává stroji asi o 12% vyšší účinnost, která vede k vysoké pohyblivosti a snadnosti pilotáže.

- Konfigurace rotorů dává stroji moment hybnosti 1,5 až 2x menší než u konvenčních bitevních vrtulníků s ocasním rotorem Jeho nepřítomnost dovoluje stroji rychlé změny směru lety za všech provozních rychlos
tí.

:P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 10:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Pleteš do sebe různé věci. Kamov není dvourotorák model, konstruvaný primárně proto, aby sám visel a k letu se musel horkotěžko přesvědčovat.

Kdo nesouhlasí s popisem od vito, může nad tím rozumovat, může nesouhlasit, ale to je tak vše, co s tím může udělat. Obzvláště ten, který napíše "vrtulníkům nerozumím, ale vrtulník je vše co...bla,bla". Vito patří do cca. první desítky heli pilotů u nás a navíc je ochoten pomáhat ostatním. Zamyslet se nad informacemi od něj je nanejvýš rozumné.

Odkaz jsem vkládal s tím, aby si problematiku objasnili i ti, ce se s tím nikdy nesetkali. Ne proto, aby mne přesvědčovali o něčem jiném, aproiri bez znalosti věci.

Kdo chce, informace vstřebá. Kdo nechce, nemusí, ale způsobí si tak problémy v komunikaci o modelech vrtulníků.

Tím na toto téma končím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz