Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 508 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Telemetrie FUTABA
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2012 22:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 154
Ahoj s-bus ala zdvojeni jsem nezkousel, ale mrkni na tohle video, vse tam pekne ukazuji...

http://www.youtube.com/watch?v=iDqLrvf6 ... ata_player


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Telemetrie FUTABA
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 0:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Diky za odkaz. Nasel jsem jeste lepsi http://www.youtube.com/watch?v=37ZENpbYtS4&feature=channel&list=UL Tam je dokonce tabulka modu, co to vsecko umi. Z toho je jasny, ze jako dalsi prijimac pro funkce 9 a vic bude muset byt taky novy telemetricky. Ale vypada to, ze jako paralelni zalohu k telemetrickymu puvodni Fassty pouzit pujdou.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 11:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Ale do nových letadel již montuji telemetrické přijímače Obrázek a čekám až mi přijde telemetrický modul od ROBBE.


Tome, docela mi vrtá hlavou jedna otázka. Sám teď budu muset k Futabě kupovat jeden "značkový" RX, tak mě taky napadlo jít do telemetrického a pak si koupit box (nebo radši wifimodul k iPhone), finančně to problém není. Jenže jsem už v pár reakcích narazil na odezvy ve smyslu, že 6308SBT má proti klasickému 6208SB menší dosah, což je asi dáno principem telemetrie - on přeci jen RX čistě přijímající by měl mít lepší S/N než RX jedoucí v duplexním módu, který také vysílá. Docela mě to uvádí do rozpaků, já totiž létám ve vzdálenostech i ke kilometru dost běžně a tak tohle řešit musím. Nezachytil jsi něco na toto téma také?

Mám popravdě stále silnější pocit, že celé "kouzlo" FASST je právě v té maximální jednoduchosti, kdy ti nic neomezuje S/N, atd. A aplikace telemetrie by toto mohla trochu zhoršit...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 11:31 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nevím, to nedokážu posoudit. V principu je zpětný přenos bezproblémový. Vysílač sice asi poslouchá o vysílanou dobu méně, ale zda je to problém?? Nevím délky datových paketů, atd... Dle mě je rozbor signálu o statistice, odlišení signálu a šumu a tak. To bude mít snad Futaba zvládnuté.

Spíš mě zajímá ovlivnění vysílačové antény nějakou krabičkou, které je velmi blízko.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
Nevím, to nedokážu posoudit. V principu je zpětný přenos bezproblémový. Vysílač sice asi poslouchá o vysílanou dobu méně, ale zda je to problém?? Nevím délky datových paketů, atd... Dle mě je rozbor signálu o statistice, odlišení signálu a šumu a tak. To bude mít snad Futaba zvládnuté.

Spíš mě zajímá ovlivnění vysílačové antény nějakou krabičkou, které je velmi blízko.


Těžko říct. Ono je faktem, že v nějakých specifikacích má 6308SBT udaný menší dosah než 6208SB. A ten obousměrný přenos bez vlivu být nemůže - buď jede plně duplexně a pak prostě musí zhoršit S/N anebo jede "switchovaně" a pak je zas nutně nárůst rizika výpadků. V praxi bych věřil, že to Futaba ohlídá dostatečně na to, aby nenastaly reálné problémy při aspoň trochu normálním létání, bohužel ale spadám do té skupiny, která dosah občas testuje velmi "natvrdo" :?
No, ještě si to nechám projít hlavou...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
tomashr píše:
Ono je faktem, že v nějakých specifikacích má 6308SBT udaný menší dosah než 6208SB.

Nějaké odkazy??
Zde ten přijímač ani není... www.rc.futaba.co.jp/english/reciever/index.html


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
TomasC píše:
tomashr píše:
Ono je faktem, že v nějakých specifikacích má 6308SBT udaný menší dosah než 6208SB.

Nějaké odkazy??
Zde ten přijímač ani není... http://www.rc.futaba.co.jp/english/reciever/index.html

Zeby Robbe produkt?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:
tomashr píše:
Ono je faktem, že v nějakých specifikacích má 6308SBT udaný menší dosah než 6208SB.

Nějaké odkazy??
Zde ten přijímač ani není... http://www.rc.futaba.co.jp/english/reciever/index.html


Zkusím to večer najít, bylo to v nějakém fóru, ale v nich to byly odkazy na PDF, teď si nevybavuji, kde to bylo.

Ad není na futabarc - to je právě další bod, který mě úplně netěší, tento RX "smrdí Robbe" a to nevnímám jako úplný klad. Neříkám, že to nutně povede k problému, ale důvod k radosti to taky není :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:28 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
je to čistokrevná FUTABA :mrgreen: :mrgreen:
gallery/image.php?album_id=268&image_id=1693

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=3 ... 85#p800223

tedy kromě samolepky na krabičce zvenku :wink:
gallery/image.php?image_id=1211


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
tomashr píše:
Ad není na futabarc - to je právě další bod, který mě úplně netěší, tento RX "smrdí Robbe" a to nevnímám jako úplný klad. Neříkám, že to nutně povede k problému, ale důvod k radosti to taky není :-(


mám takový pocit že všecko co se týká "Futaba Telemetrie" a néni přímo pro T18 je od Robbe, ostatně aj v tom letáku: http://www.mscomposit.cz/fotky10934/fot ... Update.pdf uvádí "vyvinuto by Robbe Germany" týká se tedy telemetry boxu, wi-fi boxu, GPS senzoru a tipnul bych to aj na ten RX R6308SBT. Návody k němu taky byly tři: stručnej anglickej, Robbe německej a 4 strany českej. To sem ještě u jiného Futaba RX neviděl.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
TomasC píše:


Já teda na tvých fotkách vidím Robbe i na papíru uvnitř :D Jinak si ale myslím, že ten RX sice nejspíš dělá Futaba pro Robbe, ale právě že jen pro zdejší trh, nikde jinde ve světě se k tomu nehlásí (ostatně zrovna tak asi bude EU-Robbe specifikum ten telemetry box a wifi box).

A čert ví, jak to je odladěno - jak známo 7008, za kterým si Futaba stojí bez diskuse (dodáván 18MZ) není přenosem kompatibilní, pokud je 6308SBT speciál pro Robbe spíchnutý pro jejich požadavky, tak kdoví :?

Ale což, teď hlavně aby konečně Robbe dostalo reálně na trh ty boxy k telemetrii, pak to půjde otestovat a uvidíme :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2012 12:50 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
FASSTest je dle mě protokol, který podporuje FUTABA.

Ale to je jedno....

Posledních pár příspěvků přehodím do FUTABA telemetrie, kam patří.
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=35529


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Telemetrie FUTABA
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 8:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Dotaz na tomasc a případně i další, kdo to více sledují - nemáte nějaké nové drby kolem telemetrie Futaby?
Že pořád není Robbe schopne dát reálně na trh své boxy mě ani moc nepřekvapuje, byť moc netěší.
Udivuje mě ale, že se vlastně nic neděje ani u Futaby - pořád umí FASSTEST jen 18MZ, podpora pro starší rádia nula, ovšem přitom není ani vidu ani slechu po nějaké nové řadě. Člověk už si skoro musí klást otázku, jestli to Futaba myslí vážně a zda nejde náhodou o slepou větev, od které v tichosti vycouvá...

Docela mi to vrtá hlavou, telemetrie sice pro mě není prioritou, nicméně mě aktuálně čeká nákup minimálně dvou nových RXů a fakt nevím, zda volit klasiku anebo jít do 6308SBT, který by v budoucnu byl využitelný i telemetricky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Telemetrie FUTABA
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 9:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 2318
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
Obrázky: 16
Robbe telemetrie je slibována od března, pořád to oddalují, poslední pro mně známý termín byl 32 týden ale jak vidno ticho po pěšině. Pokud není překážkou vyšší cena tak bych šel do R6308SBT (taky sem kupoval nedávno) výhodou je mimo jiné také HV provedení (sou i starší některé), pak S.bus (S.bus2) slušná hmotnost na 8 kanál. Telemetrii beru jako zajímavý doplněk možná někdy do budoucna a to se teprve uvidí kam se to bude směrovat.

_________________
T14SG, PhoenixRC 5, Hexacopter Y6, GoPro 3 Black, FPV
QAV250, TF2, SWIFT2, TREX450, FunCub, SuperCub


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Telemetrie FUTABA
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2012 9:18 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Žádné info navíc nemám, přijímače s telemetrii Fasstest mám v modelech, ale nemám krabičku, kde bych se podíval co měřím.
Mám boxík objednaný tak od března.

Já osobně beru jen nové přijímače. HV, nový přijímač, atd..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 508 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mior a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz