Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 307 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
LV píše:
Poprípade prehodiť prijímač do iného modelu :lol:


Hm, tak v tom bych zrovna problém neviděl 8) Co by mě celkem zajímalo je, kam se to posune potom až bude tele mezi náma dýl. Nejaká FPV bo co? To už s modelařinou teda lítáním s modelama nemá moc co do činění. Si rovnou můžu vlest třeba do větroně a udělat si na to licenci.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 357
Bydliště: Brno-Bohunice
Obrázky: 0
LV píše:
zdzd píše:
chastra píše:
Eště že mám DSMko to vždy ví ským má tu čest :lol:


To nadšení tě přejde, až budeš potřebovat dát více přijímačů do jednoho modelu.

Poprípade prehodiť prijímač do iného modelu :lol:

A přečo ujo přehazovat?Přijímače od Spektrum jsou levné a opravdu není potřeba je přendávat.A kdyby přece jen myslíš že nejdem vyndat z modelu a dát do jiného??Opět se pleteš.Jde to :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
davehaja píše:
A přečo ujo přehazovat?Přijímače od Spektrum jsou levné a opravdu není potřeba je přendávat.A kdyby přece jen myslíš že nejdem vyndat z modelu a dát do jiného??Opět se pleteš.Jde to :lol:


Tady přece nejde o peníze, ale o situaci. Budeš na soutěži a u ostrého modelu si třeba urveš anténu. Tak tam na rychlo přehodíš RX ze záložního. U FASST máš pořešeno. U jiných systénů musíš znovu párovat, a pokud máš třeba Duplex a nějaké naprogramování přímo v RX, tak i zalétávat, nebo zabalit a jet rovnou domů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 23:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.8.2009
Příspěvky: 579
Bydliště: Plzeň
No,mám jen takovou poznámku.Používám Duplex,ta "krabička"Není jen na tu telemetrii,je to i servotester,dají se s tím nastavovat regulátory Jeti.Má to daleko víc možností použití.Když bude telemetriie přímo v Tx je jednoůčelová,když je oddělená je víc možností použití,to je docela dilema pro výrobce.No,sem zvědav jak to Futaba vyřeší.
Pro zdzd:Píšeš programování Rx u Duplexu jako nevýhodu,proč?Je to něco navíc,nemusíš to použít.Ale máš tu možnost,FASST tě takovou možnost nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 23:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 357
Bydliště: Brno-Bohunice
Obrázky: 0
zdzd píše:
davehaja píše:
A přečo ujo přehazovat?Přijímače od Spektrum jsou levné a opravdu není potřeba je přendávat.A kdyby přece jen myslíš že nejdem vyndat z modelu a dát do jiného??Opět se pleteš.Jde to :lol:


Tady přece nejde o peníze, ale o situaci. Budeš na soutěži a u ostrého modelu si třeba urveš anténu. Tak tam na rychlo přehodíš RX ze záložního. U FASST máš pořešeno. U jiných systénů musíš znovu párovat, a pokud máš třeba Duplex a nějaké naprogramování přímo v RX, tak i zalétávat, nebo zabalit a jet rovnou domů...

....a u Spektrum nabinduju a letím.No problem


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 23:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
zdzd píše:
davehaja píše:
A přečo ujo přehazovat?Přijímače od Spektrum jsou levné a opravdu není potřeba je přendávat.A kdyby přece jen myslíš že nejdem vyndat z modelu a dát do jiného??Opět se pleteš.Jde to :lol:


Tady přece nejde o peníze, ale o situaci. Budeš na soutěži a u ostrého modelu si třeba urveš anténu. Tak tam na rychlo přehodíš RX ze záložního. U FASST máš pořešeno. U jiných systénů musíš znovu párovat, a pokud máš třeba Duplex a nějaké naprogramování přímo v RX, tak i zalétávat, nebo zabalit a jet rovnou domů...



ZDZD já myslím,že k programování přijímače Duplex se uchýlíš pouze v případě,že ti stávající TX neumožnuje obslužnost náročnějšího modelu,prostě máš vysílač,který u tohoto modelu dorazil na limit,je uplně jedno o jakou značku vysílače se jedná-Futaba-Graupner,MPX-Modela,jedno je ale jisté,s Fástem jseš v prdeli :lol: prostě musíš koupit vysílač vyšší třídy-pokud jsi přešel z FM frekvence s Fastem,nic jiného nežli jiné pásmo jsi prostě nezískal,S duplexem to tam naklepeš :lol: Ale samozřejmě s tebou souhlesím,že programování přijímače je top poslední,co bych chtěl dělat a pokud by to měl být standart obslužnosti mých modelu,pořídím vysílač vyšší třídy,stačí změna směru krutu a model je po výměně jednoho přijímače za druhý mrtvý,jetibox mám zhruba týden,a první co mě zarazilo,že něco zkurvit-přeprogramovat přijímač muže být i omylem-možná se pletu,ale rád bych měl tlačítko memory,že to myslím vážně,případně nějaký složitější dvojklik,né že se v tom hrabu a měním páté přez deváté,jenom proto,že zatím nevím jak na to,už vubec nebudu hovořit o tom,že návod spočívá v letáku,co si mužeš koupit za další doplnky,ale tím to hasne-táhni k počítači a návod si stáhni :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Míra 66 píše:
No,mám jen takovou poznámku.Používám Duplex,ta "krabička"Není jen na tu telemetrii,je to i servotester,dají se s tím nastavovat regulátory Jeti.Má to daleko víc možností použití.Když bude telemetriie přímo v Tx je jednoůčelová,když je oddělená je víc možností použití,to je docela dilema pro výrobce.No,sem zvědav jak to Futaba vyřeší.
Pro zdzd:Píšeš programování Rx u Duplexu jako nevýhodu,proč?Je to něco navíc,nemusíš to použít.Ale máš tu možnost,FASST tě takovou možnost nedá.




(Ta samá odpověď pro Pepina)

Kamarád má Duplex a Futabu 9. Chystá se na stavbu čtyřmotoráka cca 2,6 -3m.
Bavili jsme se o tom, není to vůl a dokáže si poradit. Má to vymyšlené s tím Duplexem (zatím teoreticky, ale věřím, že to dokáže i skutečně naprogramovat). Budu u toho až to bude skutečně nastavovat a myslím, že si vzpomene. proč je na vysílači T12FG..... tolik různých funkcí a nastavuje se to tam a ne na RX. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Osobně si v každém případě myslím,že po tecnické stránce se vždy budeme dělit na ty,co řeší nějaký problém až když nastane-dosah-spolehlivost,to budou ti,co se víc věnují samotnému letu a pakl na ty,co jim to létání zase až tak moc nejde a smířili se s tím,modelařina je baví a svoje místo-uctu ostatních se budou snažit získávat v technickém vybavení.Je to i zde jasně vidět,nikdo z těch co se odvolávají na nutnost špičkového vybavení nejsou schopni svoje tvrzení konfrontovat v nějaké soutěži,kde by bylo možné potvrdit že top kvalita je jediná cesta k umístění někde na bedně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
JMalik píše:
Míra 66 píše:
No,mám jen takovou poznámku.Používám Duplex,ta "krabička"Není jen na tu telemetrii,je to i servotester,dají se s tím nastavovat regulátory Jeti.Má to daleko víc možností použití.Když bude telemetriie přímo v Tx je jednoůčelová,když je oddělená je víc možností použití,to je docela dilema pro výrobce.No,sem zvědav jak to Futaba vyřeší.
Pro zdzd:Píšeš programování Rx u Duplexu jako nevýhodu,proč?Je to něco navíc,nemusíš to použít.Ale máš tu možnost,FASST tě takovou možnost nedá.




(Ta samá odpověď pro Pepina)

Kamarád má Duplex a Futabu 9. Chystá se na stavbu čtyřmotoráka cca 2,6 -3m.
Bavili jsme se o tom, není to vůl a dokáže si poradit. Má to vymyšlené s tím Duplexem (zatím teoreticky, ale věřím, že to dokáže i skutečně naprogramovat). Budu u toho až to bude skutečně nastavovat a myslím, že si vzpomene. proč je na vysílači T12FG..... tolik různých funkcí a nastavuje se to tam a ne na RX. :wink:


Jirko já nevím,kámoš nastavoval na duplexu kompletně 18kg Swifta a byl z toho nadšený,jak je to na duplexu jjednoduchý,nevim,já zapnul Duplexe-jetibox a jsem z toho vykulenej-teda první večer,co jsem ho zapnul,když jsem dostal papíry na auto,taky jsem byl první jízgu vykulenej :lol: takže zatím nemužu soudit,možná to nějak sedne :lol: Jedno je jistý,jsou vánoce,něco si musím od ježíška přát a nějaký to čidlo si asi vyberu,jsem docela rád,že nemám Futabu,tam bych měl asi smolíka a ohledně spolehlivosti.mě to funguje taky-teda ted mi odešel přijímač,ale vlastně jsem rád,páč díky jetiboxu jsem to detekoval,pokud by neodešel,ani bych ten jetibox nevyužil :lol:

PS:Podle mého,lidi-modeláři,co se smíří s tím,že létají tak jak létají-,budou se ukájet v tecnice a tam obhajovat svoji duležitost,páč u lidí co létají opravdu dobře,jsem podobné hnidání nikdy nezaznamenal :wink:


Naposledy upravil pepin dne pon 06.12.2010 0:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
pepin píše:
Osobně si v každém případě myslím,že po tecnické stránce se vždy budeme dělit na ty,co řeší nějaký problém až když nastane-dosah-spolehlivost,to budou ti,co se víc věnují samotnému letu a pakl na ty,co jim to létání zase až tak moc nejde a smířili se s tím,modelařina je baví a svoje místo-uctu ostatních se budou snažit získávat v technickém vybavení.Je to i zde jasně vidět,nikdo z těch co se odvolávají na nutnost špičkového vybavení nejsou schopni svoje tvrzení konfrontovat v nějaké soutěži,kde by bylo možné potvrdit že top kvalita je jediná cesta k umístění někde na bedně.


Pepine,
až doteď jsem konfrontoval technické vybavení (špičkové) se soutěživostí (cca 25let).
Stačí mi to, nabral jsem nějaké chytrosti o tom, že vítězit můžeš jen s tím TOP (všude) a ani tady mě nepřesvědčíš, že šikula vyhraje s průměrem (protože šikulů je dost). Můžeš vyhrát s nějakou šunkou, pokud to ti ostatní neumí, jakmile se ale dostaneš na nějakou úroveň, tak je špičková technika nutný základ.

No a teď uber z té absolutní špičky podle toho co a s kým chceš létat a na jaké úrovni :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
JMalik píše:
pepin píše:
Osobně si v každém případě myslím,že po tecnické stránce se vždy budeme dělit na ty,co řeší nějaký problém až když nastane-dosah-spolehlivost,to budou ti,co se víc věnují samotnému letu a pakl na ty,co jim to létání zase až tak moc nejde a smířili se s tím,modelařina je baví a svoje místo-uctu ostatních se budou snažit získávat v technickém vybavení.Je to i zde jasně vidět,nikdo z těch co se odvolávají na nutnost špičkového vybavení nejsou schopni svoje tvrzení konfrontovat v nějaké soutěži,kde by bylo možné potvrdit že top kvalita je jediná cesta k umístění někde na bedně.


Pepine,
až doteď jsem konfrontoval technické vybavení (špičkové) se soutěživostí (cca 25let).
Stačí mi to, nabral jsem nějaké chytrosti o tom, že vítězit můžeš jen s tím TOP (všude) a ani tady mě nepřesvědčíš, že šikula vyhraje s průměrem (protože šikulů je dost). Můžeš vyhrát s nějakou šunkou, pokud to ti ostatní neumí, jakmile se ale dostaneš na nějakou úroveň, tak je špičková technika nutný základ.

No a teď uber z té absolutní špičky podle toho co a s kým chceš létat a na jaké úrovni :wink:



JIrko je to podle mého trochu jinak-jdi v nějaké kategorii soutěžit,dej do toho to,co považuješ za potřebně nutné,nějak se umísti-čím líp,tím líp a spoustu doměnek všem ostatním zduvodníš.-naprosto jednoduché,tvrdíš že Clik musí vážit co nejmín-119g,já říkám že nemusí,muj váží 145g a pokud přijdeš na soutěž,stejně si ani neprdneš :lol: to ty víš a proto na tu soutěž nejdeš-nic jiného v neochotě soutěžit není :lol: sorry,ale je to tak-mužeš maximálně něco plkat,ale bez konfrontace to nemáš ověřené,proto na tu soutěž chodím-aby když tu pusu otevřu,tak jsem měl někde alespon nějakou odezvu,že to není jenom plkání o doměnkách :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 1:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
pepin píše:
........


Dobře Pepine, už tu pusu neotevřu, protože soutěžit (a jezdit v pevný čas) se mi nechce.
(Ale někde v hale volně se určitě potkáme, tak trénuj :lol: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 1:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
JMalik píše:
pepin píše:
........


Dobře Pepine, už tu pusu neotevřu, protože soutěžit (a jezdit v pevný čas) se mi nechce.
(Ale někde v hale volně se určitě potkáme, tak trénuj :lol: )


Jirko,dej tu soutěž,dej to jedno kolo třeba v tý Příbrami,bud budeš předemnou,nebo za mnou,rozhodně nestraní rozhodčí rozhodnou o tom,jestli ti toooooop výbava a nižší váha nějak pomohla :lol: že nepřijdeš je podle mého jediný duvod,že si seš vědom toho,že mám pravdu-nižší váha ti v ničem nepomuže-zbytečně ses osrával-prober si obraty :lol: Tvá poznáma trénuj mě uráží :lol: To je to poslůední co musím dělat,abych se s tebou poměřil :lol:


PS: v Příbrami to bude možná někdy v unoru,prosím potvrd případně svoji učast,já bych si na ten jeden den docela pořídil vysílač Turnigy 9,abych tomu joooo dal ten duraz,zda je ta top výbava tak duležitá :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
davehaja píše:
....a u Spektrum nabinduju a letím.No problem

Prehodíš model a páruješ... dáš späť a páruješ... zábava :D

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 7:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2008
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha východ - Měšice
LV píše:
davehaja píše:
....a u Spektrum nabinduju a letím.No problem

Prehodíš model a páruješ... dáš späť a páruješ... zábava :D

... a demagog....
to ako myslis vazne, ze ked mam dva prijmace k Spektru tak ako musim parovat vzdy ked chcem pouzit ten druhy, to akoze nemyslis vazne ze :cry:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 307 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz