Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motor MIG 600 Turbo BB - bateria?
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 15:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj.
Robim si zakrmovaci cln na ryby.Montujem don motor MIG 600 Turbo BB 8.4 V.S modelarinou som v plienkach tak ked som sa konecne prehryzol stavbou trupu, potrebujem poradit s volbou akumulatora a regulatora,aby som predlzil maximalne dobu jazdy.

Předmět příspěvku: Motor MIG 600 Turbo BB
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 17:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Nevím, zda bude člun poháněn šroubem nebo vrtulí, ale vzhledem k tomu, že rozumný odběr tohoto motoru předpokládám kolem 20 A, doporučuji SS regulátor pro 25-30 A (např. JETI, nebo MGM Compro) a sedmi až osmičlánek např. SANYO 1700 SCR, případně články Ni Mh určené pro pohon, se stejnou nebo i větší kapacitou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 3
Nedoporučujem Ti tam dávať tento motor, lebo aj pri skrutke 40 mm a minimálnom plyne Ti motor zoberie cca 5 - 6 A a lodička sa ledva vlečie. Viem čo hovorím ja som už tým prešiel. Som okrem iného aj rybár a pred dvomi rokmi som riešil tento problém. Neviem akú veľkú máš loďku aký je jej výtlak a aký má ponor.

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 19:31 
Mazák
Mazák

predpokladam ze tim budes vozit boilies :D ja bych tam dal 2x mig 400 a pohanel bych to olovenym aku (pokud je ta lod dost velka, ale predpokladam, ze kvuli par odvezenejm kulickam by ses s necim takovym nezabyval, takze by to i PB aku mohlo uvest). podle me staci, aby to jezdilo "vyletni" rychlosti.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28.09.2006 22:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Mam v plane tam hodit radsej Pb aku...a kludne aj dva uvezie.Ale na MIG 600 Turbo BB 8.4 V je 6 V malo a 12 vela.Preto chytam paniku.Ten motor mam totiz poruke aj s hriadelom a nechcem kupovat dalsi... :cry: Este zvazujem dat tam rozvod na 2 srouby.Doterajsi plan bol nechat ho len tak napriamo.
Rozmer lode je cca 35 X 60 a ploche dno...Ponor a vytlak to este neviem...Dnes som skoncil s laminatom a akonahle to vystuzim tak to otestujem..
"Vyletna" rychlost...to je presne to co od toho aj ocakavam...aby sa vratila naspet k brehu nez dopijem pivo a som spokojny.. :lol:
Inak dik vsetkym za radu :!: :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2006 5:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Vzhľadom na šírku je loď veľmi krátka a nebude mať dostatočnú pozdĺžnu stabilitu pri už malom bočnom vetri Ťi bude tancovať z boku na bok. Ako pohon Ťi jednoznašne odporúčam motor SP 3657F-050FC-3P (www.megamotor.cz) v rubrike špeciálne motory - veľkosť ako 600 len smiešny odber a pri skrutke priemeru 50 mm bude motor odoberať cca 2,5A a tým Ťi stačí ten najjednoduchší regulátor (najlacnejší). Loďka s týmto pohonom nebude žiadny rýchlik ale presne to čo potrebuješ ale pri odbere 2,5 A a nie niekde okolo 10-15A ako s pohonom ktorý chceš použiť. Pouvažuj o kúpe tohto motora - oplatí sa .

Naposledy upravil IK33 dne ned 08.10.2006 6:55, celkově upraveno 1

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2006 12:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Asi to risknem s tym MIGom...uvidim co to povie a ked to bude o nicom tak sa potom ozvem a poprerabam...zatial vdaka. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29.09.2006 14:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Kvoli vydrzi by som sa radsej priklonil k 12 V Pb aku a nastavim maximalny vykon na regulatore na 80 %..
Aspon to vyvazim... najlepsie dvoma akumulatormi.
Regulator by mohol byt MD30DCR.Podla toho co tu citam by to malo slapat...
Citace:
http://www.dsys.cz/cz_products71.html

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 01.10.2006 13:05 
Mazák
Mazák

Tom_Cat píše:
Asi to risknem s tym MIGom...uvidim co to povie a ked to bude o nicom tak sa potom ozvem a poprerabam...zatial vdaka. :wink:

Slepá ulička. Na takú lodičku ti stačí aj stará IGLA. Tá 600 je plytvanie energiou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2006 6:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

dusi: chcel by som vidieť ako by táto lodička s tebou navrhnutým motorom vyviezla na vzdialenosť cca. 200 m dve krmítka s návnadou, ťahala dva silóny a viezla 1kg kukurice v protivetre cca. 5 m/s. Možno by to zvládla, no rybár by za ten čas vypil nie jedno ale celú bedňu piva :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: A ostal by takto znechutený :x :x :cry:

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.10.2006 13:37 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Nazdarek.
Vedel by si mi prosim poslat nejake fotky tej Tvojej lode? Chcel by som aj ja nieco take upatlat,ale nejako sa neviem dostat do rozumnych tvarov.Planoval som ju ako katamaran osadit motormi 2X600BB Turbo a baterky Pb 12V7Ah do kazdeho plavaka.
Vopred ti DAKUJEM za foto: jogi24@post.sk

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2006 11:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

jogi24 píše:
Nazdarek.
Vedel by si mi prosim poslat nejake fotky tej Tvojej lode? Chcel by som aj ja nieco take upatlat,ale nejako sa neviem dostat do rozumnych tvarov.Planoval som ju ako katamaran osadit motormi 2X600BB Turbo a baterky Pb 12V7Ah do kazdeho plavaka.
Vopred ti DAKUJEM za foto: jogi24@post.sk

Hodim ti cez veek& nejake foto na mail...Teraz sa k tomu nedostanem mam dost povinnosti v praci tak na hoby nemam moc casu.. :?

Pre inspiraciu sa pozri sem...mne to trochu pomohlo :wink:
Kód:
http://www.mo-na-ko.net/clanky/067_ZakrmLod/clanek.htm
http://groups.msn.com/thebaitboat/shoebox.msnw
http://www.cwmfishing.com/viewtopic.php?t=31&sid=399c4a848f976080392ae387778b14eb