Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomozte mi s regulatorem pls.
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2006 22:00 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Nedavno jsem koupil od firmy va-models cely ten set exclusive shark 800. Prijde mi, ze ten regl je klasicky jeti ECO12 s prelepenou nalepkou (nebo alespon hooooodne podobny). Chodi perfektne ale mam s nim jeden malej problem. kdyz mam trim v neutralu a pomalu pridavam, tak se mi motor rozbehne az nekde kousek pred pulkou plynu na vysilaci. to by jeste slo. to jsem doladil posunutim trimu vice "dopredu". ale pak tu mam jeste jeden problem. Kdyz pridam plyn, treba jenom trosku nebo klidne hned upe naplno tak mi pride ze dlouho trva nez se motor rozbehne. ne ze by se pomalu rozbihal ale kdyz pridam (treba jenom pul plynu) tak se chvili nic nedeje a pak se najednou rozbehne. rozbeh je v poho ale je mi divna ta prodleva na zacatku. je to tak odhadem asi pul vteriny. je to normalni nebo je tam neco spatne? (velky odber motoru...).Kdyz uz ale jednou motor bezi, treba jen v minimalnich otackach, tak ma ty prechody dokonale. U regulatoru treba SPIN se to nastavuje menualne ale u tohohle reglu jsem v navodu nenasel ze by se to nejak nastavovalo. chtel jsem se teda zaptat jestli nema ten regl uz od vyroby nastavenou tu prodlevu treba 0,5sekundy? me je jenom divny to, ze se tech asi pul vteriny nerozbiha plynule (kvuli rozbehovym proudum) ale nejdriv nic a pak az najednou. poradte pls. ma to tak byt?

Jo a sry ze jsem se tak rozepsal. :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2006 22:15 
Mazák
Mazák

takze, tenhle regl mam taky, respektive jeho 18A variantu, taky od Va-models, delal mi to same co tobe, a k te prodleve, mam doma jeste i easy 12 od MGM compra a dela to samy, a priste neporovnavej spiny a tyhle jednoduchy regly, to je jak porovnavat trabanta s mercedesem a nadavat ze trabant nema vyhrivane sedadla...ja byt tebou tak to moc neresim, jak si na to zvyknes tak je to upe v klidu...vim z vlastni zkusenosti

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2006 22:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

ja ty regly nesrovnavam. je sem se jenom ptal jestli se to da treba nejak nastavit (napr. na kniply vysilace. u najakejch regulatoru MGM se takhle nastavuje treba brzda) a uz vubec ten regl nepomlouvam. zajimalo me jenom jestli to je normalni. a rozhodne to neni za zavadu. byl jsem spis jenom zvedavej cim to je a jestli to dela jenom me. Ptal sem se spis jenom tak za zvedavosti. :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.09.2006 22:35 
Mazák
Mazák

dela to i men takze to tak asi ma byt :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2006 16:17 
Mazák
Mazák

musí(teda aspon melo) by to tak byt to je rozbeh aby se překonaly proudové špičky a taky neco trvá než se otevrou tranzistory a motor zareaguje

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2006 16:31 
Mazák
Mazák

blesk píše:
musí(teda aspon melo) by to tak byt to je rozbeh aby se překonaly proudové špičky a taky neco trvá než se otevrou tranzistory a motor zareaguje

Tohle me trochu pobavilo :) . Vzhledem k tomu, ze se pro regulaci pouziva PWM, tak tranzistory se neoteviraji pomalu (nepracuji v linearni rezimu), ale jednoduse napsano: oteviraji se desne rychle a dle nastavene paky na plynu, jak dlouho otevrene zustanou.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2006 19:41 
Mazák
Mazák

sorry napsal jsme to blbe :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :evil:

Profil {RCalbum.cz}